Kendi Motokaravanını Yapanlar;Citroen/Jumper Camper Seyfettin Hoca (airboat)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan airboat Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,013
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 181,636

Etiketler
Ynt: Kendi Motokaravanını Yapanlar;Citroen/Jumper Camper Seyfettin Hoca (airboat)

Değerli Forum üyesi dostlarım,
Aralık 2011 sonunda aldığım;2000 Model,Citroen/Jumper 12m3 2500cc TDİ özellikdeki aracımı Camper Karavan olarak
düzenlemeye çalışacağım.
Bu konudaki çalışmalarımı,uygulamaya geçmeden önce görüş ve düşünce paylaşımına açacağım.
Tüm dostlarımın görüşlerini bildirirken; mutlaka eleştirilerini bekliyorum.Yapılacak tüm eleştirileriniz benim çalışmalarıma ışık
tutacak,yön gösterecek,kılavuzluk edecektir.
Teşekkür ederim.

Ynt: Kendi Motokaravanını Yapanlar;Citroen/Jumper Camper Seyfettin Hoca (airboat)

Hayırlı olsun Hocam,

Umarım tez zamanda güzel bir karavan ortaya çıkar. Başarılar dilerim.

Hayırlı olsun, kolay gelsin.

Kenan YAMA

Seyfettin bey hayırlı olsun, çalışmalarınız bizimle paylaşmanızı bekliyoruz :smiley: :smiley: :smiley:

Seyfettin bey, kararınız hayırlı ve gönlünüzce sonuçlansın inşallah. Sormak istediğim bir şey var; bu yapımı bizzat kendiniz mi yapıyorsunuz, yoksa talep ve önerileriniz doğrultusunda bu işi yapan usta/firmalar mı var?

Her iki ihtimalde de raporlarınızı ilgiyle takip edeceğim, beklemedeyim.

Hocam, aracınız ve kamper yapma kararınız hayırlı olsun; kutluyorum!..

Sizin el becerinizin ne denli iyi birşey ortaya koymaya yeteceğini, bu sayfalarda daha önce görmüştük. Bu nedenle, güzel bir kamper yapacağınıza inanıyorum; kolay gelsin. :smiley:

[attachment=1]

Cavid Sezen

Applause

Hayırlı olsun aracınız..

ilerde çook ilerde bende düşünüyorum..merakla izleyecegim yapacaklarınızı..

Haydi hayırlısı...Sizlerin sayesinde bizler de usta olacağız bu gidişle.
İzlemedeyiz. Teknik olarak bir yardımımız olmasada gönül yardımı...

Uploaded with ImageShack.us

Topiği açtığım ilk dakikasından başlayıp iyi dilek ve temennilerde bulunan;Moderatör Levent Güngör,Kenan Yama,Haşmet Kalkancı,Ahmet Pınar,Cavit Öğretmenime,İsmail Dönmez,Serdar Göv dostlarıma teşekkür ederim.
Bundan böyle eleştirilerinizide aynı sıklıklarla bekliyorum.
Herkese selam.

Seyfettin Başkurt

Aracımdan Görüntüler;[attachment=1]Dış Görünüş[attachment=2]Sürücü Kabini[attachment=2][attachment=3]Kayar kapıdan Tavan[attachment=4]Yük bölümünde Çorum Kaloriferi[attachment=5]Kabin içinden arkaya bakış

01

02

03

04

05

Düşüncelerinize açıyorum,

Kasa Tadilatlarım:

1.Arka çift açılır kapıyı tamamen iptal edip kapatmak,ikili yatak altını (Baza benzeri) dışardan açılacak depoya dönüştürmek,
2.Kayar kapıyı tümüyle kaynaklayıp sabitlemek,
3.Aracın sol tarafına kılasik karavan kapısı açmak,

VAP' Alıntı:
Seyfettin bey, kararınız hayırlı ve gönlünüzce sonuçlansın inşallah. Sormak istediğim bir şey var; bu yapımı bizzat kendiniz mi yapıyorsunuz, yoksa talep ve önerileriniz doğrultusunda bu işi yapan usta/firmalar mı var?

Her iki ihtimalde de raporlarınızı ilgiyle takip edeceğim, beklemedeyim.

Ahmet Bey,Her şeyi kendim yapıyorum dersem yalan olur.Ama;Ankara Ostim Sanayi sitesinde küçükde olsa bir atölyemiz var.Daha önce kendimin çoğu kere bizzat yaptığı;Airboat,Hovercraft,Çekme Karavan onarım ve üretim çalışmalarım var ve bu forumda görücüye çıktılar.
Ben 6 yıllık Köy Enstitülerinden miras öğretmen okulunda yatılı olarak okudum,1964 yılında mezun oldum.Bu okullarda Ağaç,Metal işleri atölyelerimiz vardı.Bir nebze,keser ve anahtar tutabiliyorsak becerimizi o okullara ve saygıdeğer yurtsever öğretmenlerimize boçluyuz.
Özetle ben Ahşapla çalışmayı çok seviyorum.İş yerimizde benim için açılan bir bölümde 30 luk ahşap planyadan tutunda her türlü el alet ve edevatım mevcut.Metal kaynak vs işlerde ve,Polyester işinde yardımcı olan ikide çalışanımız var.Yani birnevi İMECE yapıyoruz.Şu anda işyerinde yetkili olan oğlum Mustafa Özgür'de tüm gereksinimlerimi kaçınmadan karşılıyor.
İşte böyle Ahmet kardeşim.
Selam ve sağlıklar dilerimle.

airboat' Alıntı:
Ahmet Bey,Her şeyi kendim yapıyorum dersem yalan olur.Ama;Ankara Ostim Sanayi sitesinde küçükde olsa bir atölyemiz var.Daha önce kendimin çoğu kere bizzat yaptığı;Airboat,Hovercraft,Çekme Karavan onarım ve üretim çalışmalarım var ve bu forumda görücüye çıktılar.
Ben 6 yıllık Köy Enstitülerinden miras öğretmen okulunda yatılı olarak okudum,1964 yılında mezun oldum.Bu okullarda Ağaç,Metal işleri atölyelerimiz vardı.Bir nebze,keser ve anahtar tutabiliyorsak becerimizi o okullara ve saygıdeğer yurtsever öğretmenlerimize boçluyuz.
Özetle ben Ahşapla çalışmayı çok seviyorum.İş yerimizde benim için açılan bir bölümde 30 luk ahşap planyadan tutunda her türlü el alet ve edevatım mevcut.Metal kaynak vs işlerde ve,Polyester işinde yardımcı olan ikide çalışanımız var.Yani birnevi İMECE yapıyoruz.Şu anda işyerinde yetkili olan oğlum Mustafa Özgür'de tüm gereksinimlerimi kaçınmadan karşılıyor.
İşte böyle Ahmet kardeşim.
Selam ve sağlıklar dilerimle.
Seyfettin bey öncelikle böylesi detaylı bilgilendirmenize çok teşekkür ederim. Elinden böylesine iş gelen üstadlara her zaman ayrı bir saygı duymuşumdur, merakla kenarda izlemede olacağım.

NOT : Hovercraft çalışmalarınızı ve videolarınızı da keyifle izlemiştim.
:smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR