Kia Sorento 140bg

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Halimoviç Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,078

Halimoviç

Yeni Üye
Arkadaşlar selam,
2006 model astra 1.3 dizel aracım var. Sorento arayışındayım.3 sene içinde 2 kez araç değiştirdim ve önceliğim hep sorento iken mantık öne geçti ama hevesim geçmedi. Şimdi aracımı satıp sorento almayı düşünüyorum ama bütçem 2006 model yani 140lık için yeterli. Ne diosunuz?

Etiketler
Bende 2005 mod var 3 yıldır kullanıyorum problem yok memnunum 170 hp de yani 2007 üstü biraz daha güçlü ve esp var fakat bazen devre dışı kalabiliyor sorento kulüpte sık sık lamba yanıyor diye yakınıyorlar, yakıt farkı 1lt ve viraj demiri hepsinde var bazıları yok diye kulaktan dolma bilgilerle sallıyor ikisinde aynı konfor da 2005 in bu sene vergisi 750 TL-- 375x2 expertize değil sorentodan anlayan iyi bir ustaya baktır al

Bende 2005 mod var 3 yıldır kullanıyorum problem yok memnunum 170 hp de yani 2007 üstü biraz daha güçlü ve esp var fakat bazen devre dışı kalabiliyor sorento kulüpte sık sık lamba yanıyor diye yakınıyorlar, yakıt farkı 1lt ve viraj demiri hepsinde var bazıları yok diye kulaktan dolma bilgilerle sallıyor ikisinde aynı konfor da 2005 in bu sene vergisi 750 TL-- 375x2 expertize değil sorentodan anlayan iyi bir ustaya baktır al
Çok sağol bilgi için. Vergi gerçekten iyimiş bu arada. Evet aracı bulduğum yerde ustayı da bulmak lazım.

Ailecek bizde heveslendim 2 tane oğlum var doğaya çıkmayı çok seviyorlar,
fiyatı uygun ve yerden yüksek bir araba bakıyoruz.
Daihatsulara baktık, Dusterlere baktık ama hepsi bütçemizi aşıyor. ,
vurunca kırınca canımız acımasın kolay yaptıralım diyoruz.
lada ve samurai lere baktık onlarda ultra çok eski

Kia Sorento fiyatlarına baktım 2004-2005 modelleri uygun gibi.
2007 sonrası fiyat direk katlıyor. çok bir beklentim yok.

bakmaya devam.

Ben bir aracu almadan önce Yıllık MTV sine bakarım.
Kia Yıllık MTV Tablosu;
Motorlu Taşıtlar Vergisi
2020 Yılı İtibariyle
2008-2005 Modeller Yıllık : 1898 TL.
2004 model ve altı Yıllık : 751 TL.
astronomik bir fark var.

Ben bir aracu almadan önce Yıllık MTV sine bakarım.
Kia Yıllık MTV Tablosu;
Motorlu Taşıtlar Vergisi
2020 Yılı İtibariyle
2008-2005 Modeller Yıllık : 1898 TL.
2004 model ve altı Yıllık : 751 TL.
astronomik bir fark var.
Benim 3 yıldır kullandığım 2005 sorentom var bu yıl vergi 750tl 375x2 2005 modeller diğer sorentolarda nazaran 5cm yüksektir süspansiyon farkı sebebiyle biraz araştırırsan viraj demiri yok gibi asılsız laflar okursun inanma 2003 ten sonra hepsinde var güzel konforlu zevkli araçlar fakat Binek araçlara nazaran yakıt tüketimi fazla

Benim 3 yıldır kullandığım 2005 sorentom var bu yıl vergi 750tl 375x2 2005 modeller diğer sorentolarda nazaran 5cm yüksektir süspansiyon farkı sebebiyle biraz araştırırsan viraj demiri yok gibi asılsız laflar okursun inanma 2003 ten sonra hepsinde var güzel konforlu zevkli araçlar fakat Binek araçlara nazaran yakıt tüketimi fazla

saolun ama ilginç 2005 model araçlar 15 yaşında
2005-2006 model alırsak vergiden kurtarırırz. :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,412
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

SON KONULAR

Geri