Koltuk Yeri Değişebilir Mi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan stater Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,545

stater

Ana Kamp
Herkese iyi pazarlar. Netleştirmek istediğim bir konu var. Yardımcı olursanız sevinirim. Bir panelvan araç ön tarafında bir şoför ve 2 kişilik koltuk olmak üzere 2+1 şeklinde. Bu ikili koltuğu teke çevirip 1 tane arkaya koltuk koymak sıkıntı yaratır mı? Sonuçta koltuk sayısını değiştirmiyoruz. Cevaplarınız/yorumlarınız için teşekkürler.

Etiketler
Herkese iyi pazarlar. Netleştirmek istediğim bir konu var. Yardımcı olursanız sevinirim. Bir panelvan araç ön tarafında bir şoför ve 2 kişilik koltuk olmak üzere 2+1 şeklinde. Bu ikili koltuğu teke çevirip 1 tane arkaya koltuk koymak sıkıntı yaratır mı? Sonuçta koltuk sayısını değiştirmiyoruz. Cevaplarınız/yorumlarınız için teşekkürler.
Orjinali önde 2+1 , muayene esnasında aynısı görmek istiyorlar , fakat bazı TÜV lerde koltuk yerini önemsemeden onaylamışlar , bana sorarsanız muayeneye girerken tekli koltuğu söküp yerine 2.li koltuğu takıp gidiniz . Tekli koltukla giderseniz TÜV den geçmeme ihtimali çok yüksek . Yani tekli koltuğu sök tak şeklinde takdırın .

Cevabınız için teşekkürler. Transporter var. Camlı. Aracın ruhsatında kapalı kasa kamyonet yazıyor. Yük taşıma gibi ibareler var. Bunlar sıkıntı yaşamıyor mudur muayenede? Olayları karmaşık hale getirmeyi nasıl beceriyoruz bilemedim.

Bu sorunun nasıl çözüleceğini sanırım buldum. İnternette özellikle youtube üzerinde yolcu koltuğunu ikili olarak döndürme aparatını nasıl yapacağımızı açıklayan videolar var. Madem 2+1 diye tutturuyorlar bu şekilde sorunu çözebiliriz. Bu durumda yemek masasının solda değilde sağda olduğu bir düzen nasıl olur onada biraz kafa yormak lazım. İkili koltuk ve yatağa dönüşen masa sağda olursa ikili koltuğu kullanacağımız için daha geniş bir yatak alanı oluşturulabilir Tabi kapı noolur o konuyu düşünmek lazım

SORUN ŞU ARAÇ 2005 MODEL TRANSPORTER UZUN ŞASİ

ARKA 3 KOLTUĞU SÖKÜP ONUN YERİNE MOBİLYA YAPMAK İSTİYORUM TEKRAR YİNE 3 KOLTUK OLACAK VE EMNİYET KEMERLERİ YERİNDE OLACAK ARAÇ YİNE 5+1 OLACAK TEK DEĞİŞİKLİK FABRİKASYON KOLTUKLAR OLMAYACAK

PROJE GEREKLİMİ İSTANBULDAYIM
YARDIM BEKLİYORUM ?

SORUN ŞU ARAÇ 2005 MODEL TRANSPORTER UZUN ŞASİ

ARKA 3 KOLTUĞU SÖKÜP ONUN YERİNE MOBİLYA YAPMAK İSTİYORUM TEKRAR YİNE 3 KOLTUK OLACAK VE EMNİYET KEMERLERİ YERİNDE OLACAK ARAÇ YİNE 5+1 OLACAK TEK DEĞİŞİKLİK FABRİKASYON KOLTUKLAR OLMAYACAK

PROJE GEREKLİMİ İSTANBULDAYIM
YARDIM BEKLİYORUM ?
Proje çizmeden açılır kapanır koltuk yapan var , imalatçısı İstanbulda , facebook ta ararsan bulursun , uğra konuş

teşekkürler çok sağolun ben koltuğu sabit yapıcam direk arkasını kullanıcam direk aracın koltuklara birileri otursun diye arka kısımda yatak bölümü böyle çizme anlatma gçsterme şansım olsa çok iyi olurdu aslında

Ben de 5+1 aracımı 1+1 yapıcam diye iki tane ikili koltuğu verip bir tekli şoför yanı koltuk almıştım.Döşemeci üste 100 tl istemişti:smiley:.Daha sonra proje için firmayı arayınca, öndeki ikili koltuğu bozunca koltuk testi yapılması(3500tl+kdv)gerektiğini öğrendim.Ayrıca arkadaki koltukları iptal edip 2+1 e çevirirsek de araya seperatör koymak gerekiyormuş.Ben de eski halinde kalsın deyip tekrar koltukları geri aldım.Adam bu sefer 200tl istedi:smiley:Sökme, takma,taşıma bana ait ama döşemeci her hareket de para istiyor:smiley:Sizce ben bu adama nasıl bir cevap vermeliyim?

Ben de 5+1 aracımı 1+1 yapıcam diye iki tane ikili koltuğu verip bir tekli şoför yanı koltuk almıştım.Döşemeci üste 100 tl istemişti:smiley:.Daha sonra proje için firmayı arayınca, öndeki ikili koltuğu bozunca koltuk testi yapılması(3500tl+kdv)gerektiğini öğrendim.Ayrıca arkadaki koltukları iptal edip 2+1 e çevirirsek de araya seperatör koymak gerekiyormuş.Ben de eski halinde kalsın deyip tekrar koltukları geri aldım.Adam bu sefer 200tl istedi:smiley:Sökme, takma,taşıma bana ait ama döşemeci her hareket de para istiyor:smiley:Sizce ben bu adama nasıl bir cevap vermeliyim?
İkram et deyip 100 TL ver , işin bitip ayrılırken haram olsun , hayrını görme deyip ayrılırsın , ipin ucu adsmın eline geçmiş , yapacak fazla bir şeyin yok .

Ben de 2.el uygun diye , döner ön tekli koltuk aldım , yerine uydurarak takma ve ufak tefek tamir işlerine dünya para ödedim , ahhhh bu koltuk ve döşemeci taifesimi , uzak durun , yenisini takma dahil pazarlık edip almadığıma bin pişman oldum .

ben aracımı herhangi bir eksiltme fazla bişi yapmıcam aslında yine srun olurmu araç proje mühendisleri yok diyor eksiltme ve fazla olmadığı sürecdee dedi

"Döşemeci" mesleğinin isim hakkını vermiş.:smiley:
Sorunlu sözüm ona ustaları bulmada üstünüze yok galiba.

kötü komşu insanı ev sahibi yapar derler, ben sözde ustalar sayesinde fayans döşemekten oto boyamaya kadar çok şey öğrendim. elinizden geldiği kadar işleri kendiniz yapın. sizin ustaya benzer bir '' döşemeci'' araç koltuğunun çöken alt minderine parça sünger koymak için 100 tl istemiş arabayı bir gün bırakacaksın demişti. bir arkadaşın tavsiyesi ile poliüretan minder üreten firmadan araca uyumlu alt ve sırt minderleri 40 tl ye almış ve 20 dakikada değiştirmiştim. bir de jant düzelten ustaya verdiğim cevap var ama onu anlatmayayım :smiley: :smiley: :smiley:

Facebook ta rasladım C78120fcdce7037da2ecfe8bb48f7260

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

SON KONULAR

Geri