Likya Yolu Seçim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan huseyin.k1000 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,652

huseyin.k1000

Yeni Üye
Değerli forum arkadaşlarım;
Aşağıda gördüğünüz resimdeki eşyaları cumartesi günü alacağım,
içerisine(60L) ve üzerine bu aldıklarım sığar mı , ek olarak kıyafet SOS malzemeleri, 3-5 atıştırmalık, belki mini tüp
Ölüdeniz'den Çıralıya(SON) kadar.

(?) Alacağım malzemeler beni yarı yolda bırakmaz değil mi ?

M0m7P2

Etiketler
bende forclaz 60 kullanıyorum gayet yeterli bi çanta bence, sıkma perlonu almışsınız zaten tahminimce çantanın altındaki perlon noktalarını gördünüz oraya bağlayacaksınız, zaten çantanın sağında solunda üstünde eşyaların sıkıştırılabileceği fazlasıyla perlon var, zorda kalırsanız listenizdeki tüm eşyaları çantanın üstüne bile bağlayabilirsiniz

Şiddetli yağmur ve rüzgarda kalacaksanız sonbaharda da gezerim tozarım derseniz bu çadırı tavsiye ederim.Video benim çekimin.. Yeniden para verip ekipman koleksiyonu yapmayın ileride benden söylemesi . Kamp aşkı kalbe girince kışındamı gitsem bile diyebilirsin

Video: https://youtu.be/Crdg3syrQKg
Çanta olarak da hepsi burada dan aldığım bu 45 lik çanta beni idare ediyor. Şimdi baktım fiyatı 25 liraya düşmüş bir tane daha sipariş ederim artık. Diğeri eskimedi bile. Üst taktikal modelinde düşünebilirsiniz. Baktım tanıyan yok yıllar önce Videosunu çekmiştim işte onunda linki burada. Aslında çantaya ıvırzıvırları doldurup çeksem daha iyi olurmuş ne kadar şey aldığını götürdü insanlar.

Video: https://youtu.be/urEhzUdzG2c

Son düzenleme:

Dün çantanın tanıtımını yaptım 25 lira alın diye yazdım ... Bugünde hesiburada dan bir tane daha alayım zaten çantanın sadece tokaları 25 lira eder diye hepsi burada ya girdim birde ne göreyim. Çantanın fiyatı 90 lira olmuş.. Sinir oldum valla. Bu kadar fırsatçılık olmaz yaa.. Benim tavsiyelerimle saldırdınızmı çantaya ne yaptınız Yurtdışından yüksek kalite bir çantayı 190 liraya alacaktım devlet alışveriş kotasını indirdi onuda yapamıyorum illa kazık yiyecez yani.

Çanta değmez 90 liraya. Bekleyin düşer fiyatı..

Dün çantanın tanıtımını yaptım 25 lira alın diye yazdım ... Bugünde hesiburada dan bir tane daha alayım zaten çantanın sadece tokaları 25 lira eder diye hepsi burada ya girdim birde ne göreyim. Çantanın fiyatı 90 lira olmuş.. Sinir oldum valla. Bu kadar fırsatçılık olmaz yaa.. Benim tavsiyelerimle saldırdınızmı çantaya ne yaptınız Yurtdışından yüksek kalite bir çantayı 190 liraya alacaktım devlet alışveriş kotasını indirdi onuda yapamıyorum illa kazık yiyecez yani.

Öncelikle üslübunuza dikkat edin, "saldırdınız mı" nasıl bir itham böyle?
Bence çantanız bu konuyu açan arkadaş için yetersiz, nedenini size şöyle açıklamaya çalışayım;
benim dikkatimi çeken en önemli husus çantanın sırt kısmındaki çelik /alüminyum parçanın olmaması, ( ya da siz söylemeyi unuttunuz ) ki bu parça trekking çantaları için olmazsa olmazlardandır.
Diğer bi nokta çantanın üstünde yer olmaması, güvenli bir şekilde sadece çantanın altına eşya sabitleyebilirsiniz, bunun dışında çantanın ön tarafındaki klipslere eşya sabitlemeyi düşünüyorsanız "90 liraya değmez " dediğiniz çantanın klipslerine ne olur Allah bilir.
Ayrıca dakika 3:00 da gösterdiğiniz o noktalar eşya sabitlemek için değil çantanın vücuda oturmasını sağlamak içindir,
Konuyu açan arkadaş bu çantayla Ölüdeniz - Çıralı rotasında yürüyecek diye tahmin ediyorum.
Dolayısıyla çantanız belki araçla gidilen kamplarda ya da günübirlik trekking yürüyüşlerinde kullanılabilir ama, bence ciddi bi kamp için yetersiz.

Ekran Alnts

Bence çantanız bu konuyu açan arkadaş için yetersiz, nedenini size şöyle açıklamaya çalışayım;
benim dikkatimi çeken en önemli husus çantanın sırt kısmındaki çelik /alüminyum parçanın olmaması, ( ya da siz söylemeyi unuttunuz ) ki bu parça trekking çantaları için olmazsa olmazlardandır.
Diğer bi nokta çantanın üstünde yer olmaması, güvenli bir şekilde sadece çantanın altına eşya sabitleyebilirsiniz, bunun dışında çantanın ön tarafındaki klipslere eşya sabitlemeyi düşünüyorsanız "90 liraya değmez " dediğiniz çantanın klipslerine ne olur Allah bilir.
Ayrıca dakika 3:00 da gösterdiğiniz o noktalar eşya sabitlemek için değil çantanın vücuda oturmasını sağlamak içindir,
Konuyu açan arkadaş bu çantayla Ölüdeniz - Çıralı rotasında yürüyecek diye tahmin ediyorum.
Dolayısıyla çantanız belki araçla gidilen kamplarda ya da günübirlik trekking yürüyüşlerinde kullanılabilir ama, bence ciddi bi kamp için yetersiz.
Ben fırsatçılık ile hepsiburadayı suçluyorum. Kötü niyetle olsa video çekip paylaşmaz indirim olunca da haber vermedim. YouTube yorumlarını okursanız 25 liraya o çantayı alıp sevinçle bana teşekkür mesajı atanları göreceksiniz. Kendime bir tane internetten daha sipariş edecektim ama önce insanlara haber edeyim dedim . Burada insanlara alın çantayı diye yorum yazana kadar internetten kendime alabilirdim ama ben öncelikle ihtiyaç olan arkadaşlara duyurdum. O gün almadım bir gün sonrada fiyat 95 lira oldu. Benim oradaki hitabım şakalaşmadır. Bu çanta arabanla kampa gidip gelebileceğini bir çanta. Çantayı 1.5 senedir kullanıyorum. Sadece arabanın bagajından çantanın büzgü kumaşının oradan çekiştirince söküldü onuda annem dikiş makinesinde dikti. Çantayı büzgüsünden çekmeyin arkasında taşıma perlonundan çekin diyede uyardım insanları. Arkadaşın istediği çantaya firma 10 yıl garanti veriyor ama siz kullanma demişsiniz. Peki kullandınızda patlattınızmı çantayı ? Adamı neden Yanılıyorsunuz ? Çanta patlarsa elinde gider atar adamların kafasına çantayı. Firmanın sitesinde yorumlar genellikle olumlu. Benim askerde yerel esnafdan aldığım bir sırt çantamı var markası bile yok. 10 yıldan beri horca kullandım tuzlu ve ıslak dalış elbiseleri bile taşıdım halen sağlam pahalıya değildi askerden gelirken valiz niyetine almıştım. Demekki bu işleri yapabilen yerli firmalarda var. Bir şeyin içinde kamp kelimesi geçiyor diye fiyatını 4 ile çarpıp satmak adalet mi arkadaş ??? 200 liraya yemek seti satıyorlar ben 25 liraya hallettim hemde çelik. Alüminyum olanlar gibi Alzaimer yapmıyor. Onunda videosunu atacam. Bende çanta arayışındayım biraz daha büyük birşey alacam ama yerli ne alabilirim diye düşünüyorum .Ben çantayı çektim attım 4 binden fazla izleme aldı daha bir sene olmadı. Buyrun sizde çekin bakın şöyle böyle kullmayın diyin. Dilerim yerli sağlam bir sırt çantası bulurumda doğada gezmek isteyen ama zengin olmayan yurdum insanlarına onuda tanıtırım. Ha bu arada bu yazıyı okuyan ve yerli çanta kullanıp memnun olanlar varsa buraya yazsın lütfen.

Ben fırsatçılık ile hepsiburadayı suçluyorum. Kötü niyetle olsa video çekip paylaşmaz indirim olunca da haber vermedim. YouTube yorumlarını okursanız 25 liraya o çantayı alıp sevinçle bana teşekkür mesajı atanları göreceksiniz. Kendime bir tane internetten daha sipariş edecektim ama önce insanlara haber edeyim dedim . Burada insanlara alın çantayı diye yorum yazana kadar internetten kendime alabilirdim ama ben öncelikle ihtiyaç olan arkadaşlara duyurdum. O gün almadım bir gün sonrada fiyat 95 lira oldu. Benim oradaki hitabım şakalaşmadır. Bu çanta arabanla kampa gidip gelebileceğini bir çanta. Çantayı 1.5 senedir kullanıyorum. Sadece arabanın bagajından çantanın büzgü kumaşının oradan çekiştirince söküldü onuda annem dikiş makinesinde dikti. Çantayı büzgüsünden çekmeyin arkasında taşıma perlonundan çekin diyede uyardım insanları. Arkadaşın istediği çantaya firma 10 yıl garanti veriyor ama siz kullanma demişsiniz. Peki kullandınızda patlattınızmı çantayı ? Adamı neden Yanılıyorsunuz ? Çanta patlarsa elinde gider atar adamların kafasına çantayı. Firmanın sitesinde yorumlar genellikle olumlu. Benim askerde yerel esnafdan aldığım bir sırt çantamı var markası bile yok. 10 yıldan beri horca kullandım tuzlu ve ıslak dalış elbiseleri bile taşıdım halen sağlam pahalıya değildi askerden gelirken valiz niyetine almıştım. Demekki bu işleri yapabilen yerli firmalarda var. Bir şeyin içinde kamp kelimesi geçiyor diye fiyatını 4 ile çarpıp satmak adalet mi arkadaş ??? 200 liraya yemek seti satıyorlar ben 25 liraya hallettim hemde çelik. Alüminyum olanlar gibi Alzaimer yapmıyor. Onunda videosunu atacam. Bende çanta arayışındayım biraz daha büyük birşey alacam ama yerli ne alabilirim diye düşünüyorum .Ben çantayı çektim attım 4 binden fazla izleme aldı daha bir sene olmadı. Buyrun sizde çekin bakın şöyle böyle kullmayın diyin. Dilerim yerli sağlam bir sırt çantası bulurumda doğada gezmek isteyen ama zengin olmayan yurdum insanlarına onuda tanıtırım. Ha bu arada bu yazıyı okuyan ve yerli çanta kullanıp memnun olanlar varsa buraya yazsın lütfen.

Siz olayı çok yanlış anlamışsınız bence
ilk olarak

"saldırdınız mı " lafı şaka için olsa bile argodur, bu forumdaki herkesin argo "şakalaşmayı" sevdiğini düşünme sebebiniz nedir?
ayrıca
arkadaşın istediği çanta olarak sanırım forclaz 60 yani benim halen kullandığım çantayı kastettiniz yukarı çıkıp ilk mesajıma bakarsanız göreceksiniz ki zaten bu çantayı destekledim, merak ettiğim kısım neden forclaz 60 ı da kötülemişim gibi yansıtmanız? kendi çantanızdan "arabanla kampa gidip gelebileceğin bi çanta" diye bahsetmişsiniz ki bunu 2. mesajımın sonunda zaten belirtmiştim alıntısını koymuyorum çünkü konuya sadece 2 mesaj yazmış olmama rağmen ikisini de yarım okumuşsunuz sanırım alıntılasam da bi şey farketmez, ayrıca sizin çantanız hakkında yorumlarımı yazarken konu sahibinin ihtiyaçlarına göre neden sonuç ilişkisini kullandım, şayet sizde konuyu başka yere çekip beni itibarsızlaştırmaya çalışmak yerine rasyonel olarak cevap yazarsanız tartışmaktan mutluluk duyarım.

Siz olayı çok yanlış anlamışsınız bence
ilk olarak

"saldırdınız mı " lafı şaka için olsa bile argodur, bu forumdaki herkesin argo "şakalaşmayı" sevdiğini düşünme sebebiniz nedir?
ayrıca

arkadaşın istediği çanta olarak sanırım forclaz 60 yani benim halen kullandığım çantayı kastettiniz yukarı çıkıp ilk mesajıma bakarsanız göreceksiniz ki zaten bu çantayı destekledim, merak ettiğim kısım neden forclaz 60 ı da kötülemişim gibi yansıtmanız? kendi çantanızdan "arabanla kampa gidip gelebileceğin bi çanta" diye bahsetmişsiniz ki bunu 2. mesajımın sonunda zaten belirtmiştim alıntısını koymuyorum çünkü konuya sadece 2 mesaj yazmış olmama rağmen ikisini de yarım okumuşsunuz sanırım alıntılasam da bi şey farketmez, ayrıca sizin çantanız hakkında yorumlarımı yazarken konu sahibinin ihtiyaçlarına göre neden sonuç ilişkisini kullandım, şayet sizde konuyu başka yere çekip beni itibarsızlaştırmaya çalışmak yerine rasyonel olarak cevap yazarsanız tartışmaktan mutluluk duyarım.

Uslübümü eleştirerek beni itibarsızlaştırmaya çalışan ilk siz oldunuz. Özelden de mesaj atabilirdiniz. Forclaz çantanın kampda kullanışsız olduğunu yazmışsınız o kısmı okumuştum üstteki yazınızı okumamıştım ki iki yazı birbiriyle çelişiyor. Ne çantası olacak okul beslenme çantasımı forclazı. Elimde küçük cep telefonu ile giriiyorum şu an siteye. Fazla yazamıyorum. Beni eleştirmek size düşmez. Yerine göre argoda konuşurum kibarda. Ama küfretmem. Kişiler karşımdayken nasıl konuşuyorsam sanalda da öyle yazarım. Nick bile kullanıp arkasına saklanmam neysem oyumdur. Rasyonel ve mantıklı cevapları yukarıdaki yazımda yazdım. Yerli malı yurdun malı. Ben şimdi onu arıyorum.

Son düzenleme:

YouTube da tanıttığım sizin iskeleti yok diye eleştirdiğiniz çantaya gelirsek.
Çantanın bir iskelet sistemi de yok. İskelet sisteminin olmaması ilk başta bir dezavantaj olarak görülse de, hafif bir sırt çantası için ilk vazgeçilmesi gereken iskelet sistemi… Golite Jam, Mountain Lourel Exodus, Hyperlite Mountain Gear, Grossamer Gear Mariposa gibi dünyanın en iyi ultralight çantalarının da bir iskelet sistemi yok. Yani niyetiniz hafiflemekse iskelet sisteminden vazgeçmek şart. İskelet sisteminin olmamasının vereceği sıkıntıyı, sırtınıza gelen bölüme yumuşak malzemeleri yerleştirerek çözmelisiniz. Üstelik bu çantanın sırt kısmı sünger. Yani iyi kötü bir sırt desteği de yapılmış. Eğer bir de düzgün yerleştirme yaparsanız sıkıntı çekmezsiniz.

bakın hala aynı yerlerde dolaşıyorsunuz elle tutulabilecek bi şey yok ortada,
yukarıda altını çizdiğim yeri okuyun lütfen, dediğimiz şey zaten aynı, ayrıştığımız nokta çantanın kullanım alanı, tam dolu bi kamp çantasını sırtlanıp trekking yaptınız mı bilmiyorum ama iskelet sistemini bu kadar küçümsemenizden anladığım kadarıyla kamplara daha çok arabayla gidiyorsunuz, ultralight çantalarla kamp çantaları çok farklı amaçlara yönelikler eşyalardır, konuyu açan arkadaş içine neler koyacağını açıklamış, çadır, tulum, mat ve şişme matı nasıl sığdıracaksınız allah aşkına ? diğer eşyaları saymıyorum bile, hadi imkansızı başarıp sığdırdınız, dolu sırt çantası ortalama 20 kilo geliyor yürüdükçe de bu ağırlığın arttığını biliyorsunuzdur, iskelet sistemi olmadan sağlıklı bi şekilde nasıl taşıyacaksınız bu yükü? tamam anlıyorum eşyanıza arka çıkmak istiyorsunuz trekking için fiyat/ performans ortalamasının iyi olduğunu düşünüyorsunuz ama ilk defa çanta alacak kişileri yanılttığınızı düşünüyorum, trekking çantası önerisi adı altında açsanız bu konuyu belki bu tartışma yaşanmazdı lakin bu konu için gerekenler sizin çantanızda yok bence, hepsi çanta nasıl olsa mantığıyla olmaz bu iş, nasıl olsa teker diyerek kış vakti yaz lastiği takmaya benziyor bu iş
illa inatla tartışmaya devam etmek istiyorsanız trekking ve kamp çantası farkını da anlatmaktan kıvanç duyarım tabi :smiley:

Uslübümü eleştirerek beni itibarsızlaştırmaya çalışan ilk siz oldunuz. Özelden de mesaj atabilirdiniz. Forclaz çantanın kampda kullanışsız olduğunu yazmışsınız o kısmı okumuştum üstteki yazınızı okumamıştım ki iki yazı birbiriyle çelişiyor. Ne çantası olacak okul beslenme çantasımı forclazı. Elimde küçük cep telefonu ile giriiyorum şu an siteye. Fazla yazamıyorum. Beni eleştirmek size düşmez. Yerine göre argoda konuşurum kibarda. Ama küfretmem. Kişiler karşımdayken nasıl konuşuyorsam sanalda da öyle yazarım. Nick bile kullanıp arkasına saklanmam neysem oyumdur. Rasyonel ve mantıklı cevapları yukarıdaki yazımda yazdım. Yerli malı yurdun malı. Ben şimdi onu arıyorum.
sanırım bu mesajı sonradan düzenlemişsiniz ilk attığınızda görememiştim şimdi cevabını vereyim, öncelikle gördüğünüz gibi fikirlerimizin çeliştiği noktalar var " bence öyle değil böyle " dememden daha normal bi şey olamaz çünkü burası forum ortamı forumun kelime anlamına bakmanızı tavsiye ederim
hangi iki yazımın birbiriyle çeliştiğini alıntılayarak yazarmısınız lütfen? ben bulamadım ama şayet öyle bi şey varsa karışıklığı gidereyim
küfretmek kötüdür argo değildir diye düşünüyorsanız büyük yanlış içindesiniz, argo da adab ı muaşeret e aykırıdır, daha iyi anlamanız için argonun kelime anlamına bakmanızı da tavsiye ederim, söylediklerim manipüle edilmesin diye iyice açıklayayım küfür de argo da kötüdür
nick seçmem ya da seçmemem tamamen benim kararım özel hayatın gizliliği ilkesine saygım vardır, nick imi bahane ediceğinize yazdığım mesajlara bakın saygısız tek cümlem var mı? bence saygısızca konuşmak nick kullanmaktan daha çirkince, ha isterseniz özelden ismimi de atabilirim size
ayrıca kimseyi eleştirdiğim yok sadece katılmadığım bi fikrinize karşıt argüman sundum,

ayrıca yerli malı dediğiniz evolite in alman şirketi olduğunu biliyormuydunuz? ürünün linki buraya bırakıyorum // ayrıca açıklama; .de uzantısı almanya ya aittir aynı .tr nin türkiye ye ait olduğu gibi

Evolite Tramp 45 lt. Backpacks

ayrıca yerli malı dediğiniz evolite in alman şirketi olduğunu biliyormuydunuz? ürünün linki buraya bırakıyorum // ayrıca açıklama; .de uzantısı almanya ya aittir aynı .tr nin türkiye ye ait olduğu gibi

Evolite Tramp 45 lt. Backpacks

Ben evolit çanta için yerli falan yazmadım tekrar okuyun. Ben yerli malı sırt çantası bulursam istediğinim kalitede onuda tanıtıcağım diye yazdım. Kendi tanıttığım ürünün ne malı olduğunu biliyorum.
Video: https://youtu.be/urEhzUdzG2c

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.