Magİrus M2000 Den Karsan J 9 Dan Karavan Olur Mu?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan robinvar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,239

robinvar

Yeni Üye
Yer
İstanbul
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 yıldır bu siteyi takip ediyorum. Karavan olacak araçlar hakkinda bir yığın bilgi okudum. Karavan olabilecek araçlarin başinda Fiat,Mercedes,VW,iveco,peguiot,citroen i yazmişlar. Magirus ve karsan J9 dan bahseden pek yok varsa da ben bulamadim. "Magirus deneyimlerim"konu başligini okuduktan sonra 12-22bin fiyat aralariliginda da pekala karavan olabilir düşüncesi etkili olmaya basladı. Çünkü o kadar minibüs var ki şehir içi calişan maşallah hepsi de taş gibi. Hatta şöförlerle de konusma fırsatım oldu. Tank gibi araba diyorlar.Karavan demek pahali bir arac alip pahalı masraf yapmak mıdır? Yoksa uygun araç alip uygun ekonomik gezmek midir? Karavani olanlar bilgi paylaşabilirler mi MAGİRUS ve KARSAN J 9 hakkinda?

Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 yıldır bu siteyi takip ediyorum. Karavan olacak araçlar hakkinda bir yığın bilgi okudum. Karavan olabilecek araçlarin başinda Fiat,Mercedes,VW,iveco,peguiot,citroen i yazmişlar. Magirus ve karsan J9 dan bahseden pek yok varsa da ben bulamadim. "Magirus deneyimlerim"konu başligini okuduktan sonra 12-22bin fiyat aralariliginda da pekala karavan olabilir düşüncesi etkili olmaya basladı. Çünkü o kadar minibüs var ki şehir içi calişan maşallah hepsi de taş gibi. Hatta şöförlerle de konusma fırsatım oldu. Tank gibi araba diyorlar.Karavan demek pahali bir arac alip pahalı masraf yapmak mıdır? Yoksa uygun araç alip uygun ekonomik gezmek midir? Karavani olanlar bilgi paylaşabilirler mi MAGİRUS ve KARSAN J 9 hakkinda?

Elbetteki karavan olur bu araçlar da. Zaten ilanlara bakarsan yapmış ve kullanan da çok. Fakat bu araçlar taşımacılık için kısa yollar için yapılmış. Hem aşırı yakıt hem bakım maliyeti kullandıkça seni zorlayabilir. Ayrıca magiruslar ile uzun yol çok sıkıntılı ve yorucu olur. Motor ve şanzuman sistemi çok farklı ve turbo yok. Son hızları amortisör sertliği vs.

Karar senin elinde araç varsa kullan. Fakat karavan yapımı maliyetli olduğu için sonrdan pişman olma. İç genişlikde önemli yatak planı için. Hepsini düşünüp ona göre başla.

Karavan yapımı hikayemde gezilerde gördüğüm kadarı ile; panelvan araca çekyat atmışlar, mini buzdolabını lastikle bağlayıp güneş panelini de seyyar yapmış heryeri geziyorlar. Çok takılmaya gerek yok ihtiyaçlarını karşılasın yeter.

İyi bir proje ve maliyet ayıracaksan çok düşün birkere yap.

Teşekkür ederim. Düşük maliyetle karavan yapmak daha mantikli geldiginden bu araçlara yoneldim. Magirus icin haklsiniz.Karsan j 9 2006-2007 modeller şimdi daha cazip geldi. Sizin gibi birkaç arkadaş da aynı görüşte. Ege bölgesinde minibusçuler j9-j10 kullaniyor.Ve her markanin bir fan'ı var sanki. J-9 cular Ducato çabuk bozulur diyorlar İvecocular j-9 beş para etmez diyolar.Yani bakmadigim site ve facebook arac fan gruplari kalmadi deyim yerindeyse talan ettim jnterneti. Sonuçta zengin değilim. 14-17bin tl butcem var araç icin. Bu konuyu o yuzden actim. Yanitiniz icin tesekkurler

İveco kullanan biri olarak j9 dan iyi olacağı görüşteyim. Ama satın alırken temizlik önemli. J9 yapılmışları var uğraşmazsınız araştırın derim.

İlanlarda km lere bakarsanız anlarsınız ducato kac km motor yapmıs iveco kac km j9 kac km.

Peki teşekkür ederim. Son olarak temiz bir aracın yılı ve km si önemli mi karan için? Örnek: 2004 model Ducato 270.000 km

J9 direksiyon turu az manevra sıkıntılı bence magirus m2000 tarzı araclar olabilir makasları iptal edip havalı suspansiyon yapıcan yüksek olduğundan icerisi rahat olur

J9 lar,m23 ler 5000 tl den satıştaydı,hurda yasası çıkmadan önce.İçini saray gibi de yapsanız yarın satmaya kalktığınızda kimse içine ne harcadığınıza bakmaz,çok zarar edersiniz.Şu anda yüzlerce 2003-2004-2005 model psa grubu minibüs,yaş itibari ile servis yapamadıklarından,çok uygun fiyatlara bulunabiliyor.2.8 jtd motorlu olanlarından alıp karavan yapabilirsiniz.Benim uzun yolda yaktığım, 100 km ortalamam 8 lt oldu.j9 lar la,m23 ler le bu rakamları hayal bile edemezsiniz.

J9 direksiyon turu az manevra sıkıntılı bence magirus m2000 tarzı araclar olabilir makasları iptal edip havalı suspansiyon yapıcan yüksek olduğundan icerisi rahat olur
Teşekkür ederim bilginize. Sanırım buradaki açıklamalar bu araçlar karavan yapimi için pek de uygun olmadigini gosteriyor

Teşekkür ederim açiklama için. Öyleyse 2000-2006 model km'si yüksek de olsa (200bin-400bin)(ducato,iveco,jumper,boxer,volt) tipi araçlar motokaravan için daha uygun. Bilinen modellerden 17bin tl ye kadar bulunabilir sanırım

M2000
1541241415061

Teşekkürler aklın yolu bir demekki bende buna benzer bir plan düşünmüştüm
Aslında tank gibi bir araç.Fakat Belli kriterler var.
Başta bu araç deneyim istiyor.Baska araçlara benzemeyen tabiatları mevcut.Pek tabiğki benim gibi off road yapacak yada dağ tepe gezeceksen aracın baştan aşağı yenilenmesi ve takviye edilmesi gerekiyor.Motor ve yürüyen akşamda bunlara dahil.

Bence j9.daha kibar ve kullanim alani daha buyuk gibi.yakitida daha ekonomik olacagini dusunuyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR