Magnezyum Çubuğu İle Kamp Ateşi, Dana Eti, Erişte

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ayhanakbuga Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,938

ayhanakbuga

Kamp I
Yer
Erzurum
Hafta sonu hanımın misafirleri olduğu ve şehirde de zaman geçirmekten hoşlanmadığım için kamp yapmak istedim. Misafirler arasında oğlumun akranı çocuklar da olacağı için oğlum ilkin gelmek istemedi. Çantayı ve malzemeleri evde hazırlarken heveslendi ve o da benimle gelmek istedi. Akşama kadar orada kalacağımızı sağlam giyinmesi gerektiğini söyledim tereddüt etti ama gelmek için ısrar edince hazırlandık ve çıktık yola. Yeni aldığım malzemeleri (kürek, quechua kamp sandalyesi) denemek için ben de heyecanlıydım. Çadır yerini tchibo'dan alıp çok memnun kaldığım kürekle karını temizledim. Çadırı kurduk, matı ve uyku tulumunu açtık. Hava eksilerde olduğu için oğlum ilk başta çok üşüdü ve çadıra geçti. Ben de ateşi magnezyum çubuğuyla yakmaya azmettim. Bıçakla denedim, küçük bıçakla denedim, testereyle denedim. Çıradan çıkardığım talaşın ve huş kabuğunun üzerine testere ile kıvılcım attırdım ve alev aldı. Ateşi başlatmak yarım saatimi aldı, zor zamanda inşallah yanımda sağlam çakmak olur diye düşündüm. BİM'den aldığımız dana etini teflon tavada pişirdim hiç lezzetli değildi (biliyordum önceden de yemiştim). Benim oğlan zaten et sevmez üç parçadan birini tükürdü. Erişte yaptık. Çikolata yedik. Ateşin karşısında çok iyi geldi. Akşam karanlığına doğru toplandık ve evimize yol aldık...

Etiketler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR