Malum Sitede Yayınlanan Araç Fiyatları Gerçekleri Yansıtmıyor.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan takomistik Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 153
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,458

takomistik

KAYOFF .. Kayseri Offroad Kulübü
Yer
kayseri
ister otomobil olsun isterseniz 4x4 sahibinden de yayınlanan araç fiyatlarının gerçekleri yansıtmadıgını hepimizde biliyoruz. burada yayınlanan araçlara bakarak araçlarını ilana koymak isteyen arkadaşlar kendi araçlarının muadillerine bakarak benim araç bundan daha iyi bu 10 bin lira yazmış benim araç 11 bin eder deyip 11 yazıyor ona bakan başka biriyse benim aracın km si bundan düşük bunun orjinal km oldugu nerden belli deyip oda 12 yazıyor. ben daha önce kullandıgım araçlarımı aldıgım ve sattıgım için çok iyi biliyorum. benim sattıgım aracıma yazılan bir fiyattan örnek vermek istiyorum. 9700 tl verdgim bir aracıma ertesi hafta 14000 yazıldı bende şaştım kaldım. ben se 9500 almıştım. genelde arazi araçlarında gördügüm fahiş fiyat anarşisi otomobillerde o kadar da olmasada otomobiller içinde aynı şeyleri söylemek mümkün. neden bu kadar emin konuşuyorsun derseniz ben hobi olarak zaten araç alım satımı yapan biriyim. paylaşım yaptıgımız oto galericilerimizde aynı fikirde. sahibinden.com sitesine olan ragbet o kadar artıki site artık ilanları yayınlama konusunda bile işi paraya dökttü. birde bu işi uzun süredir takip ettigim için şunuda söylemeden geçemeyecegim. yabancı sitelerde bundan 4-5 yıl önce yayınlanan araçların fiyat pariteleriyle türkiyede satılan araçların fiyat paritelerini kıyaslarsanız yabancı sitelerde araçlar 4-5 yıla göre fiyatında düşme yaşarken türkiyede yükselme yaşadığı görülmektedir. ayrıca bir aracı gerçek fiyattamı alıp almadıgınızın tiyosunuda vermek istiyorum. çok önemli bir tiyodur. almak istediginiz aracın yabancı ülkelerdeki satış fiyatlarına bakın ve üzerine %20 koyun eger alacagınız aracın fiyatı %20 veya temizligine göre %25 aşmıssa dogru fiyatta olmadıgını bilin. ben birçok araç satıcısıyla veya satarken alıcıyla görüşüyorum şundan emin olun sitede diger araçların fiyatına bak ben çok makul fiyata satıyorum aracımı diyenlere inanmayın zaten sitede fiyatlar gerçeklerden %30 gibi uzak. pazarlara inerek araç alın derim.

Etiketler
Bazı noktlarda haklısınız. Ama genelde arz talep meselesi
Yurt dışı fiyat kıyaslaması yanlış anlamayın ama bence anlamsız.
Yurt dışındaki arkadaşlarım Türkiyedeki 4 lastik fiyatına Toyota LC 70 - 73 alıp biniyorlar. Özellikle ingilterede çok çok ucuz ama ucuz olma sebeplerinden biri de eski arabaya çok vergi olması.

Honda ve toyota araçlarını canım sıkıldıkça malum siteden takip ederim. Bu markalar gerçekten değer kazanıyor. 2008 de sattığım Honda binek aracımı şuan aynı şartlarda ne pazarda nede malum siteden geri alamıyorum.

şuan zaten bütün araçlarda bi fiyat artışı var fakat gerçekten 12ye alıp 17 ye satılan araçlar var. . . adam 15 yazıyor siteye ama bi telefonla 12 ye inen gördüm. . . adam gibi araba bulmak zaten cok zor. . . ben malum sıteden zıyade gezenbilir ve muadili sitelerdeki satılık araçlara bakıyorum. . .

daha geçen sene 9 ila 13 arası satılan kare kasa 4000 motor jeep cherokee lerin en kötüsüne şimdi 15 den başlayan fiyatlarda cherokee ci arkadaşlarım kusura bakmasın. takip ettigim bazı modellere örnek verecegim ama sıkıntı çıkar şimdi onun için sadece bu örnegi verdim. ve içinde çok iyi bildigim bazı benim elimden geçen veya arkadaşlarımın elinden geçen bizim sattıgımız araçlara inanılmaz fiyatlarla sitede yeniden görüyoruz.

Mustafa bey, Konu ile ilgili lütfen paylaşmaktan çekinmeyin. Çünkü burası paylaşım yeri ve bir çok insan buradan fikir sahibi olarak alışveriş yapıyor. Sizin vereceğiniz ufak bir tiyo ile binlerce TL kazanç sağlayıp size minnetar olacakalardır...Bu durum benim içinde geçerli.

takomistik' Alıntı:
ister otomobil olsun isterseniz 4x4 sahibinden de yayınlanan araç fiyatlarının gerçekleri yansıtmadıgını hepimizde biliyoruz. burada yayınlanan araçlara bakarak araçlarını ilana koymak isteyen arkadaşlar kendi araçlarının muadillerine bakarak benim araç bundan daha iyi bu 10 bin lira yazmış benim araç 11 bin eder deyip 11 yazıyor ona bakan başka biriyse benim aracın km si bundan düşük bunun orjinal km oldugu nerden belli deyip oda 12 yazıyor. ben daha önce kullandıgım araçlarımı aldıgım ve sattıgım için çok iyi biliyorum. benim sattıgım aracıma yazılan bir fiyattan örnek vermek istiyorum. 9700 tl verdgim bir aracıma ertesi hafta 14000 yazıldı bende şaştım kaldım. ben se 9500 almıştım. genelde arazi araçlarında gördügüm fahiş fiyat anarşisi otomobillerde o kadar da olmasada otomobiller içinde aynı şeyleri söylemek mümkün. neden bu kadar emin konuşuyorsun derseniz ben hobi olarak zaten araç alım satımı yapan biriyim. paylaşım yaptıgımız oto galericilerimizde aynı fikirde. sahibinden.com sitesine olan ragbet o kadar artıki site artık ilanları yayınlama konusunda bile işi paraya dökttü. birde bu işi uzun süredir takip ettigim için şunuda söylemeden geçemeyecegim. yabancı sitelerde bundan 4-5 yıl önce yayınlanan araçların fiyat pariteleriyle türkiyede satılan araçların fiyat paritelerini kıyaslarsanız yabancı sitelerde araçlar 4-5 yıla göre fiyatında düşme yaşarken türkiyede yükselme yaşadığı görülmektedir. ayrıca bir aracı gerçek fiyattamı alıp almadıgınızın tiyosunuda vermek istiyorum. çok önemli bir tiyodur. almak istediginiz aracın yabancı ülkelerdeki satış fiyatlarına bakın ve üzerine %20 koyun eger alacagınız aracın fiyatı %20 veya temizligine göre %25 aşmıssa dogru fiyatta olmadıgını bilin. ben birçok araç satıcısıyla veya satarken alıcıyla görüşüyorum şundan emin olun sitede diger araçların fiyatına bak ben çok makul fiyata satıyorum aracımı diyenlere inanmayın zaten sitede fiyatlar gerçeklerden %30 gibi uzak. pazarlara inerek araç alın derim.
eyne sana katiliyorum arkadas bu konulari birlik olup dile getirelimki alankisilerde aydinlanmis olsun yanilmasin .... .......

demem oki arkadaşlar birinden fiyat gören digeride ona göre fiyat yazıyor. sitede fiyatlar abartılı gerçekleri yansıtmıyor.

örneğin defenderlere bakacak olursanız. makina kimyadan satın alınan en yüksek fiyat 4174 tl ruhsat işlemleri 200 tl bile tutmuyor. çekme getirme derken mesafesine göre 600-1000tl ve ona bakım yaptınız yani akü :smiley:145 tl bu aracın satış fiyatı 11000tl den başlıyor. üstelikte çekme belgeli satılıyor. yani ruhsat masrafı muayene masrafı konulmamış haliyle.

takomistik' Alıntı:
örneğin defenderlere bakacak olursanız. makina kimyadan satın alınan en yüksek fiyat 4174 tl ruhsat işlemleri 200 tl bile tutmuyor. çekme getirme derken mesafesine göre 600-1000tl ve ona bakım yaptınız yani akü :smiley:145 tl bu aracın satış fiyatı 11000tl den başlıyor. üstelikte çekme belgeli satılıyor. yani ruhsat masrafı muayene masrafı konulmamış haliyle.
Üstelik bu verdiğiniz örnek en fazla alternatifi olan Defender ve bakımsız olduğu için alınca en fazla masraf çıkarabilecek bir araç için....Bir de Toyota VX80 gibi daha nadir örneklere bakın...Ben kendim de Toyota BJ60 aracımı 17.000'e aldım, 42.000 e mal ettim, 42.000 yazıp ederinin olabileceği maksimumu olan 30.000 e sattım. Daha sonra 2 defa 2 ayrı kez el değiştirip her seferinde yüksek fiyat istendi, en son kaça satıldı bilmiyorum ama yine 30 civarındadır tahminen....
Ayrıca bence her ne kadar hastası da olsa bir aracın, mantıklı karşılaştırmalar yapılınca kabaca ederi ortaya çıkıyor. Ben BJ60'ı satmaya çalışırken çok daha lüks ve yeni model VX100'ler 32-33 civarına alınabiliyordu. Tamam konsept farklı ama ben bile bu karşılaştırmayı yapıyordum...

yazılanlara genel olarak katılıyorum bende suziki vitara jlx leri örnek vermek istiyorum, son 3 senedir değerleri iyice arttı. parça/ekonomi/sağlamlık açısından değerini koruması anlaşılır durum ancak temiz araç fiyatlarını baz alarak fiyatlarını uçuran haşat araç sahiplerine kıl oluyorum. göre gör fiyat artışları ile JLXler faiş fiyatlar isteniyor, bence malum site ilanlarına aldanmamak lazım araç başında pazarlıkla çok daha makul fiyatlar elde edilebileceği kanısındayım,

2 yıl önce aldığım binek aracımın aldığım fiyat ve malum sitede istenen ile arasında 3000 TL fark vardı, Araç aynı satıcısı aynı işte fark,,,

Tüm araçlarda iyi kötü bir ortalama değer var.Ancak nivalar çok farklı.Bu araçlar söz konusu olunca herhalde herkes kafasına göre bir rakam yazıyor.

Merhaba
Gerçekten güzel ve açılması gereken bir konu aynen katılıyorum ve hatta size birde örnek vermek istiyorum .
malum sitede defenderlar var özel harekattan çıkma 1995 model ve Tokatta bu araçlar 10-15 gün önce 14750 idi sonra 16000 ve en son bu gün itibari ile 16.750 bu nasıl pazar bu nasıl fiyat yani bu tür araçlara gönül vermiş kişiler enayi yerinemi konuluyor ne olduda bu araçların fiyatı 10-15 günde 2000 tl arttı. Bu konuda kim kime ve nasıl yardımcı olur neyse nedesek boş buna alınacak bir önlemde olacağını sanmıyorum.
Söylenecek tek şey var eskilerin tabiri ile bu tür araç alacak olanlar açıcaklar gözlerini uyandıracaklar canlarını :smiley:

satıcıların cogu kendı capında uyanık, işi bilmeyen yenı heveslı ınsanları kandırıp akıllarınca kar etme derdındeler, vx 80 e 70 bın yazan var ,
kılıtler altın kaplama heralde :smiley: o parayı verebılcrk ınsan varsa o ınsanı cok merak edıyorum,

hele birde 1985 - 1995 suzuki samurai sj lere istenen fiyatlara açıklama bile yapmak istemiyorum. bu araçlar bulunmaz hint kumaşımı. onlara verilecek 15- 20 binlira paralara inanılmaz kalitede ve inanılmaz offroad başarılarına imza atmış araçlar var. ve konfor en üst düzeyde. örnegin hundai galloper.. ;) .. ama son zamanlarda bakıyorum hundailer de aldı başını gitti. aracın asıl fiyatları malum sitedeki gibi degil.

Sanırım bu başlığa hak vermemek elde değil.Hem Bursa'dan hemde İzmir'den eliboş dönmüş biri olarak çok haklısınız.Burdan yola çıkmadan adam diyeceğim ama adam olmadığı oraya gidince ortaya çıktı,okadar da sordum varsa birşeyi bunca yolu gelmeyeyim zamanımı ve paramı harcatmayın bana dedim ama nerdeeeeee.Böyle pişkinler olduğu sürece biz daha çok zaman ve para kaybederiz ::smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.