DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM
Duyuruyu Kapat
Gezenbilir'den CNR BOAT SHOW ve CAMP&CARAVAN ISTANBUL 2020 FUARI'na Ücretsiz Davetiye
21 Şubat – 01 Mart Tarihleri Arasında Organize edilecek Kamp ve Karavan Fuarını Kaçırmayın!.

Malum Sitedeki Uçuk Defender Fiyatları. Fiyatlar Genel Olarak Bu Şekildemi ?

'DEFENDER' forumunda MNZ tarafından 20 Temmuz 2018 tarihinde açılan konu 3854 kişi tarafından okunmuş, 23 cevap yazılmıştır

1. onkal

onkal TA3ONK

Alınan Beğeni:
    5
    Meslek:
    Memur
    Yalnız Avrupa, Amerika fiyatlarını örnek alacaksak TL'ye çevirmek doğru değil. Adamların parasına göre 40bin eu. Yani aynı mantıkla bizde de o kalemde bir araç 40bin TL olmalı. 80-200bin TL bandı biraz acımasız.

2. Oguz Ozgur

Oguz Ozgur Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    1
    Merhaba herkese, ezelden beri defender hayranlığı mevcut fakat son 3 aydır ciddi ciddi araştırmaya başladım.
    90 station wagon modelinden istiyorum. Amacım şehir içinde daha yoğun ama arazi maceralarına girişmek istiyorum. Malum siteye baktığımda 40a da var 200e de.

Sizler daha hakim olduğunuzdan burada yıl olarak xxxx yılından yuksek bakmalısın diyebileceğiniz bir ayrım var mıdır, ya da yılın ne kadar önemlidir?

Motor için çok fazla konu var puması, 300, turbosu, benzinliyi dizele çevirmesi vs.

120K TL'ye 1990 model almak mı yoksa yoksa 40K TL'ye 1970 e alıp istediğin gibi boyatıp, motorunu değiştirip şekillendirip binmek mi mantıklı?

Yorumlarınız benim için çok değerli olacak, saygılar.

3. Arkitekt

Arkitekt Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    1
    Selamlar. Bence burada önemli olan öncelikleriniz. Demek istediğim şu: 70’ler modelleri seri 3 olacaktır, defender değil. Ama sonuçta o da defender’ın bir önceki adı, kasası da 1-2 küçük fark dışında aynı. Bütçeniz kısıtlı ve orjinalinden (üretim zamanındaki orjinali) farklı görünmesini önemsemiyorsanız seri 3 almanız daha mantıklı. Ama kimisi (tabiri yerindeyse) daha ‘pürist’ bakıyor, orjinal durumuna sadık kalmak istiyor. Yani 2,5 düz dizeli orjinali olsun diye bd30’a tercih edenler de var.

Yani önceliğiniz görünüşü ve performansıysa, bir seri 3 alıp, kasasını yeni görünüme getirip kullanabilirsiniz. Seri 3’lerin dizelleri daha nadir, dizelini bulursanız bd30 motor da takabilirsiniz. Bir süredir motor, yedek parça sayıldığından muayenede farklı motor çıkması hafif kusur sayılıyor ama benzinliye dizel motor takınca da aynı durum oluyor mu bilmiyorum. Eğer öyle ise benzinli seri 3’e dizel motor bile takabilirsiniz. Ya da lpg takıp kullanabilirsiniz. Ya da yakıta ayıracağınız bütçe yüksekse direk benzinle kullanabilirsiniz.

Yani birçok seçeneğiniz var. Önemli olan bütçeniz ve öncelikleriniz. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

4. SuperContra

SuperContra Kamp I

Alınan Beğeni:
    54
    Web Sitesi:
    http://www.baybarskirman.com.tr
    Series ile defender arasında dağlar kadar fark var. Görüntüsünü defender'a çevirmek de çok büyük iş ve masraflı. Ayrıca görüntüyü tam olarak çeviremiyorsunuz çünkü defender 110 ve 90 inch boyutlarında iken series 109 ve 88 inch boyutlarında. Lastik konumları ortalanamıyor ve eğreti bir görüntü ortaya çıkıyor.

Series kullanım olarak çok eski teknoloji. Şehirde kullanacaksanız sıkıntı yaşarsınız. Hidrolik direksiyon bile yok eğer sonradan takılmadıysa. Vites 4 ileri. Güçsüz motor. Makaslı sistem...

Benim size tavsiyem görece derli toplu bir defender alın. Series'le uğraşmak sizi yıpratabilir.

5. Oguz Ozgur

Oguz Ozgur Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    1
    Merhaba, defendercıların kendi arasında bir whatsapp grubu var mı ? Beni de aranıza alır mısınız :smiley:

6. foremost

foremost Türk oğlu Türk kızı Türklüğünü koru !!!!!!

Alınan Beğeni:
    133

7. musyshen

musyshen Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    1
    slm;
    evet Türkiye genelinde bi kaç grup var
    Defender aldınız mı?

8. musyshen

musyshen Yeni Üye

Alınan Beğeni: