May Karavan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mmrs Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 31
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,013

mmrs

Yeni Üye
Merhaba,

Bu firma 750kg altı model arayışımda benim de dikkatimi çekti.
Malum s.com sitesinde MAY 3600 yeni model (512632901) başlığı altında rastladım.
İç tasarımı Adria Action serisi 361 modeline çok benziyor.
AL-KO kaplin ve dingil kullanıldığı söylenmiş.
Gören, bilen, kullanan, yada yolu düşüp uğrayan varsa görüşlerini ben de öğrenmek isterim.

Selamlar,

Son düzenleme:

Etiketler
Tekrar merhaba,

Mayıs ayı gibi ben de ilk karavanımı almayı planlıyorum.

Trafik denetimleri, ruhsat vb. konusunda problem çıkartmayacak, gerçekten 750 kg altı, O1 tip onay belgesine sahip, makul bir model bakıyorum. 2 kişi için en temel ihtiyaçları karşılayacak bir donanım yeterli. Ağırlık sınırı içinde kalabilmek için bazı mobilya ve aksesuarlardan fedakarlık yapabilirim.

İthal ürünler içinde bu kriterlere uyan modeller bilen varsa paylaşabilirse memnun olurum.

Bugün telefon ile May firmasını arayarak aklıma gelen sorularımı paylaştım.
Sağolsun Orhan Bey, mümkün olduğunca yanıtlamaya çalıştı ve görmek için davet etti.
Telefonda çok detaya giremesek de, iletişimi ve yanıtları tatmin edici idi.
Ancak 750 kg altına nasıl inilebildiğini yerinde görüp teyit etmek önemli olacak.
Zira, çok benzer olan Adria Action 361 modeli döşeli hallerinin 920 kg civarında olduğu belirtiliyor.

En yakın zamanda bir fırsat bularak gidip görmek istiyorum. İzlenimlerimi burada sizlerle de paylaşıyor olurum. Tip onay belgesi, komple AL-KO şasi ve aksesuarları kullanımı ve makul malzeme/işçilik kalitesi olmazsa olmazlarım arasında.

Bu arada tip onay belgesiyle ilgili olarak, bu belge taşıyıcı şasi/römork için mi düzenleniyor, yoksa şasi/römork + üzerindeki karavan ve içindeki aksesuarlarla birlikte mi tip onayı veriliyor? Bu konuda detay bilgisi olan aydınlatabilirse sevinirim.

Selamlar,

Sizin sorumlu olacağınız, çektiğiniz romörk ya da karavanınızın yollarda dolu haliyle 750 kilogramı geçip geçmediği !
Umarım forumu yeterince okudunuz ? :yum:

Kendinizin bizzat tarttığı hali ile 600-650 kiloyu geçmemesi lazım ki, içine de birşeyler koyabilirsiniz. İnsan müneccim olmasa bile görünen haliyle şüpheye düşmemek ise imkansız...:confused:

Son düzenleme:

Kantara girip tartılan yok
Ancak bu konu yasal olarak da tam olarak açık ifade edilmemiş durumda
Kantara girerken karavandaki özel eşyalarınızı çıkarabilirsiniz
Çanta-laptop-battaniye-gitar vs
Burada anlaşılan karavan ve projede bulunan donanımın 750 kg yi geçmemesi yeterli

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet kantara çıkma durumunda, özel eşyalar çıkartılabilir herhalde bir fırsatını bulup.
Zaten 50-100 kg'ı geçmeyecektir.
Belirttiğim gibi güneş paneli, ekstra akü vb. koymaz isek, bu şekilde 750kg tutturabilir mi bu karavan onu merak ediyorum.

O1 tip belgesinin firmaya nasıl verildiği, belgelendirmede ağırlık ölçümün hangi aşamada yapıldığını bilen var mı acaba?

Bunlar haricinde bu karavan hakkında görüntü itibari ile, tasarım, kalite, işlevsellik vb. yorumlarınız var mı?

Selamlar,

ilanı inceledim. agırlık acısından şasi önemli. markası yok. kaplin ve dingil alko ise şasi çelik profilden yapma olabilir mi?
karavanın planı güzel erbadaki gibi ağırlık merkezi önde değil gibi gözüküyor. konttplak iyi haber. önde sabit cam olabilir. tebrikler saygılar

Çeken araçlar cinsleri ile degerlendirilmiyor . Agırlıkları ve yonetmeliğe uygun çekme aparatı ve belgesi gerekiyor . Tavsiye olarak arkadan itişli araçlar sizi daha emniyette tutabilir . En önemlisi ; dikkatli olmak ve arkanızda ki yük santrafüj etkisinden dolayı sizden daha hızlı oldugunu unutmamalısınız . Çekme karavanlarda yürüyen sistemler çeken aracınıza karşın ancak %50 uyum saglayabilecegini de onemseyın
Daha geniş bilgi aşagıdaki formda bulabilirrsiniz
Güvenli Çekme Karavan Çekimi; Doğan Böncü (dogan124)

Bu mesaj sehven yanlış başlığa yazıldı
alttaki başlıga yerleştirirmisiniz
750 Kg Karavan Için Araç

Son düzenleme:

Merhaba,

Bu firma 750kg altı model arayışımda benim de dikkatimi çekti.
Malum s.com sitesinde MAY 3600 yeni model (512632901) başlığı altında rastladım.
İç tasarımı Adria Action serisi 361 modeline çok benziyor.
AL-KO kaplin ve dingil kullanıldığı söylenmiş.
Gören, bilen, kullanan, yada yolu düşüp uğrayan varsa görüşlerini ben de öğrenmek isterim.

Selamlar,

Benim inceleme firsati buldum Alko kaplin ve dingil kullaniyor

Bu firmanın imalatını bizzat yerinde kendi gözlerimle görüp inceledim son derece uyduruk sadece ağaç altına çekip unutmak için karavan görünümlü baraka imal ediyor.Zaten aslında seyyar köfteci dükkanı imal ediyorlar.

Bu firmanın imalatını bizzat yerinde kendi gözlerimle görüp inceledim son derece uyduruk sadece ağaç altına çekip unutmak için karavan görünümlü baraka imal ediyor.Zaten aslında seyyar köfteci dükkanı imal ediyorlar.
Merhaba
Doğru firmayı incelediğinizden emin misiniz? Manisa ahmetli de 2 ayrı karavan imalatı yapan firma var. Biri may karavan biri nks (yada nk ) karavan.
İki firma arasında çok ciddi bir malzeme ve işçilik kalitesi farkı var.

Merhaba arkadaşlar.
May karavan hakkında elde ettiğim bilgileri paylaşayım sizinle.
- mobilya malzemesi kavak kontra
- alko dingil ve kaplin frenli
- şase galvaniz
- 2 veya 4 kişilik yapılabiliyor
- standart ekipman hidrofor, evye, duş, portatif tuvalet, 2 li ocak, hek, minderler ve masa
- camlar yandan sürgülü oto camı (pleksi değil) ön tarafa eğimli sabit cam için çalışma dürüyor
- karavan standart 740 kg civarında. Kişisel istekler ve eklenenler ile 750 sınırını geçiyor
- o1 belgesi isteğe bağlı. Ücreti karşılığında alınabiliyor

Başka bilgi isteyen olursa elimden geldiğince yardımcı olurum. Satıcı firma ile herhangi bir bağım olmayıp, sadece müşteri gözüyle gördüklerimdir.

Al ko meselesine dikkat edin, kaplin vs derken şase ninde al ko olması lazım.

İşin enteresanı kelime oyınu oynayanlar epey çoğaldı.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri