Motor Değişim Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yorsun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,443

yorsun

Mercedes G230
Yer
istanbul
Merhaba Gezenbilir ailesi,
Uzun zamandir motor degisim hakkinda yazilar bakiyorum. Konu hakkinda 2017 yili hakkinda hicbir bilgi mevcut degil. Benzinden dizele gecis mumkunmu. 4 silindir 2300 cc motorum bitik ve 6 silindir 2700 yada 3000 cc dizel motor takabilme sansimiz varmi yokmu. Konu hakkinda bilgisi olan ustatlarimizdan bilgi alabilrsem sevinirim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Etiketler
En son konuları okurken aklımda kalan. Yakıt olarak farklı olacak sekilde motor degisimi mümkün değil. Motor hacmini veya gücünü %20 e kadar arttırma imkanı oluyor diye biliyorum.
Sitede konuların icinde bilgiler vardı ama farklı başlık altında oldugundan biraz zor buluruz.

Ben de aynı şekilde biliyordum ancak bir ara bir yazı okudum sorgulama imkanım olmadı. Sanayideki arkadaşlara ve takipçilere sorduğumda olmaz dediler. Yine de bir aracın fabrika çıkışı modellerinde hem dizeli hem benzinlisi varsa ve bunu belgeleriyle anlatabiliyorsanız birileri yapmış. Örneğin Defender hem benzinli hem dizel aynı kasa aynı araç sadece motor farklı üretilmiş ve adam bunu anlatmayı teknik olarak başarmış. Sonuçta motoru benzinliylen dizele hem de öyle %20 fazlası filan değil ciddi anlamda büyük olanıyla değiştirmiş. Link filan derseniz bulmam imkansız bir kaç yıl önceki mevzular. Gezenbiliri iyice kurcalayın. Sabırla konuları didkleyin belki ulaşabilirsiniz. Umarım o değişikliği yapan da halen takip ediyordur ki siz de ona ulaşıp detayları öğrenebilirsiniz. Biraz karışık oldu ama bu yazdıklarıma eminim.

Ben de aynı şekilde biliyordum ancak bir ara bir yazı okudum sorgulama imkanım olmadı. Sanayideki arkadaşlara ve takipçilere sorduğumda olmaz dediler. Yine de bir aracın fabrika çıkışı modellerinde hem dizeli hem benzinlisi varsa ve bunu belgeleriyle anlatabiliyorsanız birileri yapmış. Örneğin Defender hem benzinli hem dizel aynı kasa aynı araç sadece motor farklı üretilmiş ve adam bunu anlatmayı teknik olarak başarmış. Sonuçta motoru benzinliylen dizele hem de öyle %20 fazlası filan değil ciddi anlamda büyük olanıyla değiştirmiş. Link filan derseniz bulmam imkansız bir kaç yıl önceki mevzular. Gezenbiliri iyice kurcalayın. Sabırla konuları didkleyin belki ulaşabilirsiniz. Umarım o değişikliği yapan da halen takip ediyordur ki siz de ona ulaşıp detayları öğrenebilirsiniz. Biraz karışık oldu ama bu yazdıklarıma eminim.

Tesekkur ederim, her yerde farkli yaziyor. Yeni kanun geldi artik degisim yapilmiyor vs dendi. Bende Mercedes G230 4 silindir benzinli var. At arabasi gibi o yuzden degisim yapmak istiyorum fakat dogru adresi bu turlu bulamadim. Bircok forum ve yazilari okudum. Ama detayli ve guncel bilgiye ulasamadim. Yinede bilen biri cikacaktir mutlaka

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

nacizane görüşlerimdir, yanlışım olmasın,
mantıken benzinli motoru dizel ile değiştirmek demek nerdeyse yürüyen dahil 0dan başlamak demek. depo vs. ile de ilgilenmeniz gerekiyor, ayrıca dizelin motordan egzoz ucuna kadar olan kısmı benzinlilerle aynı değil. nerdeyse her şey farklı, sadece motor bloğu olarak değil. yani ben olsan o masrafı dizele çevirmeye harcamak yerine, benzinli motoru değiştirmeye/geliştirmeye odaklanırdım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

SON KONULAR

Geri