MTV 2011 yeni zamlar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan retkit53 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 23
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,144

retkit53

Ana Kamp
[size=12pt]Artık araç kullanmak daha zamlı :smiley:

Hükümet, motorlu taşıtlarda vergi artışına gitti. Buna göre motor silindir hacmi 1600 cm3’ü geçmeyen araçlarda asgari vergi oranı yüzde 37 düzeyinde korunurken, motor silindir hacmi 1600 cm3’ü geçen fakat 2000 cm3’ü geçmeyenlerde yüzde 60’dan yüzde 80’e, motor silindir hacmi 2000 cm3’ü geçenlerde yüzde 84’ten yüzde 130’a çıkarıldı.

İstiap haddi 850 kilogramı geçmeyip motor silindir hacmi 2000 cm³’ün altında araçlar ile İstiap haddi 850 kilogramı geçip motor silindir hacmi 2800 cm³’ün altında araçlara uygulanacak vergi oranı yüzde 10’dan yüzde 15’e yükseltildi. Sadece elektrik motorlu olanlarda vergi oranı yüzde 10’ta sabit tutulurken, Sürücü dahil 9 kişilik oturma yeri olanlardan motor silindir hacmi 3200 cm³'ü geçmeyenlerde yüzde 10’dan 15’e çıkarıldı.

9 kişilik oturma yeri olan elektrik motorlu araçların yüzde 10’luk vergi oranında değişikliğe gidilmedi. Motor silindir hacmi 1600 cm3’ü geçmeyen araçlarda asgari vergi oranı yüzde 37 düzeyinde korunurken, motor silindir hacmi 1600 cm3’ü geçen fakat 2000 cm3’ü geçmeyenlerde yüzde 60’tan yüzde 80’e, motor silindir hacmi 2000 cm3’ü geçenlerde yüzde 84’ten yüzde 130’a çıkarıldı.
[/size]

Etiketler
Ynt: MTV 2011 yeni zamlar

Dünya durdukça başımızdan eksik olmayasıca hükümetimiz
Bazı zenginlerin üzerine maliye müfettişlerini birer şahin gibi salıp o zenginlere şirketlerini devretmeleri yönünde baskı yapıp istediğini elde ediyor.
Daha sonra bu şirketlere sahip olanlar, yani on sene önce binebildiği tek araç belediye otobüsü olup şimdi Kia sorento gibi araçlara binenler sözüm ona parayı sonradan görenler ve garajlarında bol sıfırlı arabaların, marinalarda teknelerinin, rüyada bile göremeyecek oldukları hatunlarla konuşabilenlerin ödemedikleri vergileri bir şekilde bizlere fatura ediyorlar.
Bizler çok daha öderiz, onlar ödemedikleri vergiler olduğu halde çok değerli başımızın tacı yöneticilerimizden ödül alıp hırsızlıklarını hep birlikte kapatıyorlar, peki bütçe açığı ne olacak?
Olacağı belli bizler varız bir şekilde öderiz.
Bakın bakalım her akşam reklamını seyretmekten gına geldiğimiz anlı şanlı patronlarımız nekadar vergi ödemişler.
Bizler kafamızı bunlara takmayalım, bu devran böyle geldi böyle gidecek.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Bu ülkede her yıl mart ayında bir önceki yılın vergi rekortmeni falandır felandır gibi şeyler duyarızya siz onlara inanmayın, bu ülkede her yıl tavizsiz bir vergi rekortmeni vardır birinciliği kimselere kaptırmaz.Hadi bilin bakalım kim bu;ben söyleyim neye nekadar zam nekadar vergi gelirse gelsin hiç sesini çıkartmadan ödeyen alt gelir grubundaki halktır.

Zenginin malına yada kullandıklarına nekadar zam yaparsanız yapın cebinden bir kuruş çıkmaz;hemen fabrikasında ürettiği mala,ithal ettiği ürüne zam yapar yada hizmete zam yapar gene cebinden bir kuruş çıkmaz,olan yine o malı yada hizmeti kullanan garibana olur.

Merhabalar,
Şair Eşref''in yaşadığı dönemde aynen bu günkü gibi her şeyin vergisini artırmışlar halk perişan koşmuşlar medet umdukları tek kişi olan Eşref'e,
Kasabanın sakinlerinden biri sormuş,
-Baba bu vergilere ne dersin çok canımız yandı.
Şair Eşref hemen bir dörtlükle yanıt verir,
Vergi miktarını o mertebe artırmalıki,
Sahibi servet züğürt kalmalı.
Yalnız o.....lardan almak haksızlık olur,
Evlilerdende saviştikçe rüsüm alınmalı.
Bu dörtlüğü çok yerde yazdım gördümki son zamlara tam uygun, zamlar ve "VERGİ GÜNCELLEMELERİ" sadece alt gelir gurubundakilerin canını yaktığı müdet bu dörtlüğü yazmaya devam edeceğim.

valla 2000 motorun üstünde olan araçlarda mtv %100 de %100 artacak söylentisi var ki anam anam, bu arada bahane de şahane zenginden alıyoruz nasıl alıyoruz

80 tl'lik telefon şu anda 200 tl oldu 1800 tl'lik ise 1850 tl yürüyün be sosyal adalete bak

2.0'lık garibim dizel skoda yeti %15 zamlandı minilere, ww gurubuna, mazda rx 8'e, tiguan'a zam yok. 2.2 motorlu bir yığın tasarruflu fiyatı uygun dizelin fiyatları uçtu.

sigara'da kaçak miktarı tavana vuracak mafya yine türeyecek

sahte alkolden ölenler olacak

heytt be fakirden alıp zengine veren hökümetimiz çok yaşa.

biz koyun olduğumuz muddetçe bizi guden çok olur yapılan son zamlarla 5.5 katrılyon devlet gelir elde edecekmiş,bununlada kendilerine kaynak yaratıp yıllık harcıralarını yukseltecek yok böyle bir şey arkadaş vatandaştan almayacaksın vatandaşa verceksın vergıyle zamla bu acıklar kapanmaz bu ülkede düze cıkmaz üreteceksin arkadas üreteceksin vatandaşa soran yok varmi verebılecekmısın sabahleyin kalk maliye bakanı tv yeni zamları acıklasın bir kezde cıkın akaryakıtta,doğalgazda,kdv,ssk,bğk,vss indirim yapıyoruz deyinde bu millette insan yerine koyulduğunu anlasin bu keser hepmi bi tarafa vurur arkadaşşşşş

Merhaba arkadaşlar,
Aramızda mutlaka hukukcu bir arkadaşımız vardır, ondan görüş almak istiyorum.Olurya bizde atma türküler vardır (sayın Fuat Saka'nın rap atma dedikleri) işte onlardan bir dizi yapsamda dünya durdukça başımızdan ayrılmayasıca devlet büyüklerimize yazdırıp göndersem tam halimizi anlatan ve artık bundan sonra bizden alabilecek olduklarını nelerin olduğunu söylesem nekadar tazminat öderim.Şükrolsun üzerime kayıtlı olan sadece ruhsatlı bir tabancam var onuda satarsam benden hiç kimse birşey alamaz.Çok çok maaşıma el koyarlar onada el koymazlarsa hatırım kalır.
Şimdiden başladım bizim atma türkülerden söylemeye.
Yaylanın çimeninde atacağam okumu,
Zamlar bize ne yapar?
Yapanlar yesin lokumu.

Selamlar
Bu ÖTV artışları sıfır araçların fiatlarını yükselttiği gibi ellerimizde bulunan araçlarında fiatlarının artmasına sebep olacaktır diye düşünüyorum.
Sıfır araçların yükselen fiatlarından dolayı ikinci eller rağbet görecektir.
Kenan YAMA

iyi de mtv'ye de aynı oranda zam gelirse ikinci el dahi olsa kim 2.0 ve üzeri araç alır ki, hadi sigorta miktarı ile bir alt dilimde ödersin 2000'e kadar olanlarda da 2.5 in üzerindekilere rağbet sırf mtv yüzünden düşer kim 7 yıllık bir araç için 3, 5 bin tl vergi öder ?

ONA ZAM ŞUNA ZAM BUNA ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM
NASI OLCAK BİLMİYORUM.İŞ ALANI YOK BİŞEY YOK ANCA ÜNİ.AÇ NE BU BÖYLE YA
HALADA BU OLSUN DİYEN KARDEŞLERİM SİZİ TEBRİK EDİYORUM. ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Emwayyes' Alıntı:
ONA ZAM ŞUNA ZAM BUNA ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM ZAM
NASI OLCAK BİLMİYORUM.İŞ ALANI YOK BİŞEY YOK ANCA ÜNİ.AÇ NE BU BÖYLE YA
HALADA BU OLSUN DİYEN KARDEŞLERİM SİZİ TEBRİK EDİYORUM. ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Selamlar
(HALADA BU OLSUN DİYEN KARDEŞLERİM SİZİ TEBRİK EDİYORUM.) yazınızı benim yazımı kast ederek yazdı iseniz. Bilmenizi isterimki ben ÖTV nin arttırılması olayına taraf olarak, olsun demiyorum. Olaya farklı açıdan bakıyorum ve sonuçunu ön görüyorum. Keşke ÖTV indirilsede araçlarımızın sıfırlarına binebilsek değilmi? ::smiley: ::smiley: ::smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,455
Kayıtlı Üye Sayımız
172,108
Kaydolan Son Üyemiz
desiredesire

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.