Südge Eğitimi Nedir

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cemile k Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 700

cemile k

Biz Üç Kişiyiz Ben Keyfim Ve Kahyası...!
Mesajlar
8
Tepkime Puanı
4
Yaş
38
Yer
Hatay, Türkiye
Web
sudge.org.tr
SÜDGE NEDİR? Günlük Hayatta çok kullanılan bir kelime değildir. SÜDGE bir kısaltma olup açılımı Sürücü Davranışlarını Geliştirme Eğitimi (SÜDGE) ‘dir.

SÜDGE Eğitimi Nedir ? Alkollü araç kullanırken trafik polisi veya trafik jandarması tarafından sürücünün alkollü olduğunun resmi olarak tespit edilmesi halinde şoföre birtakım cezalar uygulanır. Bu cezalardan biride sürücünün ehliyetine el konulmasıdır.

SÜDGE EĞİTİMİ: Yürürlükte olan 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanununun 48 inci maddesine göre ikinci defa geçici olarak sürücü belgeleri alınan sürücülerin katılımlarının zorunlu olduğu eğitimlerdir. Bu eğitimlerde sürücülere alkollü araç kullanmama davranışının kazandırılması hedeflenmektedir.

Sağlık Bakanlığınca her ilin Sağlık Müdürlükleri Sürücü Davranışlarını Geliştirme Eğitimi vermek için Eğitim Merkezi olarak belirlendi ve bu kapsamda İl Sağlık Müdürlüklerinin Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Tütün ve Madde Bağımlılığı ile Mücadele Birimi SÜDGE Eğitimi vermekte olup başvurular buraya yapılmaktadır.

Sürücülerin, sürücü belgesinin geri alındığı tarihten itibaren 12 ay içerisinde sürücü davranışlarını geliştirme eğitim merkezine şahsen ya da vekâleten ile müracaatları gerekmektedir.

Kaynak: südge
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,479
Mesajlar
1,518,552
Kayıtlı Üye Sayımız
172,133
Kaydolan Son Üyemiz
sereze

Çevrimiçi üyeler

SON KONULARGeri
Üst