Nasıl Yapabilirim. Çözüm Önerisi Olan...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan beyaz24kartal Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,304

beyaz24kartal

Ana Kamp
2+2 bir aileyiz doblo aracımızla çadırda.çoğunluğu kamp alanlarında tatil ve kamp planlarımız var. Haziran temmuz ağustos aylarında.Sadece kahvaltılık ve 1-2 kilo tavuk et vb...Akşam yemekleri için. Bozulmadan saklamak istiyorum. Aracın bagaj bölümünde 12V çıkışı var. Ama sorun şuki araç gece ve gün içinde gezilerde çalışmayacak. nasıl bir sistem tavsiye edebilirsiniz?. 12 V ile çalışan buzdolaplarını adaptör gibi birşeyle 220 ye bağlıyabilirmiyiz.?

Etiketler
Bizim aileyle neredeyse birebir. Biz de iki çocuklu bir aileyiz ve biz de de doblo var. Biz de yazları çadırda kamp yapiyoruz ve bazen elektrik olmayan yerlerde de kaldığımız oluyor. Bizim bulduğumuz çözüm şu şekilde :
Ecza depolarından strafor köpük kutu aldım. Dış ölçüleri yaklaşık 40cm×50cm×40cm ve et kalınlığı da 5 cm. Dış kısmını koli bandıyla birkaç kat geçip saglamlastirdim. Geçen yaz 5 litrelik şu şişesini dondurup içine koyduğumuzda 4. gün bile hala buz halinde duruyordu. Bütün yiyecek ve iceceklerimizi içine koyabiliyoruz. Kapağı çok sık açmadıkca içindeki soğuğu muhafaza edebiliyor. Daha sonra ise kalıp buz satılan yerlerden bir kalıp buz alarak süreyi uzatıyoruz. Umarım yardımcı olmuşumdur.

Bizim aileyle neredeyse birebir. Biz de iki çocuklu bir aileyiz ve biz de de doblo var. Biz de yazları çadırda kamp yapiyoruz ve bazen elektrik olmayan yerlerde de kaldığımız oluyor. Bizim bulduğumuz çözüm şu şekilde :
Ecza depolarından strafor köpük kutu aldım. Dış ölçüleri yaklaşık 40cm×50cm×40cm ve et kalınlığı da 5 cm. Dış kısmını koli bandıyla birkaç kat geçip saglamlastirdim. Geçen yaz 5 litrelik şu şişesini dondurup içine koyduğumuzda 4. gün bile hala buz halinde duruyordu. Bütün yiyecek ve iceceklerimizi içine koyabiliyoruz. Kapağı çok sık açmadıkca içindeki soğuğu muhafaza edebiliyor. Daha sonra ise kalıp buz satılan yerlerden bir kalıp buz alarak süreyi uzatıyoruz. Umarım yardımcı olmuşumdur.
4. gün bile erimemis süpermiş...
Hemde uygun maliyetli. buz kasetleriylede destekledikmi.
Çok yardımcı oldunuz çok teşekkürler....

uyku tulumu neden olsun ki, çadır kurmayacak mısınız? ayrıca sıcaklık sorma sebebim, ege ve güneyin nem oranı yüksek olur özellikle temmuz ağustosta...dolayısı ile buz kasetleri ile dayanma gücü en fazla 11-12 saat

Çadır kuracağım Alpenaz fresh black çadırdan
Pratik Kamp Çadırları - 2 SECONDS FRESH & BLACK ÇADIR bu çadırda uyku tulumuna gerek olmazmı?
Kamp kuracağınız yere bağlı. eğer ege akdeniz sahil kesiminde kamp kuracaksanız uyku tulumuna gerek olmaz. her ihtimale karşı yinede yanınızda bir battaniye bulundurun derim. nasıl olsa sırtınızda taşımayacaksınız. bunun yanında tavuk riskli bir gıdadır. sıcakta çok kolay bozulabilir. yaptığım iş itibari ile biliyorum. mümkün olduğuncagünlük alıp tüketmeye çalışın. diğer kahvaltılıklarda çok sorun olmaz

Öncelikle iyi kamplar dilerim.

Evet 12 volt bir cihazın çeşitli aparatlar yardımı ile 220 volta şehir elektriği ile bağlanması mümkün ancak bu hem zahmetli hem de maliyeti bir çözüm olacaktır onun yerine hem 220 volt ile hemde 12 volt ile çalışabilen cihazlar mevcut isterseniz sabah aracımdan resimlerini çekip gönderebilirim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,088
Kaydolan Son Üyemiz
TunaKarakaya

SON KONULAR

Geri