Nokia N95 ile Aracınıza Eğim Ölçer (Klinometre)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YOL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 23
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,523

YOL

SEDAT AÇIL
Yer
İstanbul, Acıbadem
Web
www.sedatacil.com
Telsiz Çağrı Kodu
TB2FKL
Yine başka bir akselerometre uygulaması :smiley: Uygulamayı telefonunuza yükledikten sonra dijital eğim ölçerinizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Tabi önce aracınızı mümkün olduğunca düz bir satıh üzerine park ederek eğim ölçeri (telefonu) kalibre etmeniz gerekiyor. Uygulamayı telefonunuza yüklerken "Süresi geçmiş sertifika" hatası verirse, telefonunuzun tarihini 01.01.2008 olarak değiştirin. Yükleme bittikten sonra tarihi tekrar düzeltebilirsiniz...

[attachment=1]

Uygulamayı indirmek için <a href="http://www.gezenbilir.com/media/dosya/Inclinometer.sis">tıklayın...</a>

Scr000019

Etiketler
Ynt: Nokia N95 ile Aracınıza Eğim Ölçer (Klinometre)

Bunun pocket pc.de windows ortamında çalışanı varmıdır acaba ???

Uygulamayı indirmek için "tık" ladığımda, hata veriyor!... Mac-Pc uyumsuzluğu mu? Yoksa başka bir şey mi?

BolbuzJack' Alıntı:
Bunun pocket pc.de windows ortamında çalışanı varmıdır acaba ???

Malesef bu ve buna benzer uygulamalar için cihazınızda akselerometre donanımı olması gerekiyor. Bu da bildiğim kadarıyla sadece Nokia N95, N95 8GB ve N82 'de mevcut...

MK51' Alıntı:
Uygulamayı indirmek için "tık" ladığımda, hata veriyor!... Mac-Pc uyumsuzluğu mu? Yoksa başka bir şey mi?

Mustafa abi eğer dosyayı Mac bile olsa bilgisayarına indirebilirsen ve bilgisayarında da bluetooth (kızılötesi ve kablo bağlantısı da olabilir veya telefondan hafıza kartını çıkartıp doğrudan karta da yükleyebilirsin) varsa, dosyayı doğrudan telefona göndererek yükleme yapabilirsin. İndirmede sorun yaşarsan linke sağ tıklayıp "Farklı Kaydet" diyebilirsin...

Sedat bize sonunda telefonu değiştirtticeksin :D ..En son uygulama hoşuma gitti :smiley:

Daha en başında, tık'layıp ya da "sağ tık"layıp linki açtığımda, saçma sapan (mıgırdıç) yazılar çıkıyor.

http://www.gezenbilir.com/media/dosya/Inclinometer.sis

Jeep34' Alıntı:
Sedat bize sonunda telefonu değiştirtticeksin :D ..En son uygulama hoşuma gitti :smiley:

Valla abi öyle programlar buldum ki ben elimdekini satıp üst modeline geçmeyi bile düşünüyorum :D

MK51' Alıntı:
Daha en başında, tık'layıp ya da "sağ tık"layıp linki açtığımda, saçma sapan (mıgırdıç) yazılar çıkıyor.

PC'de denedin mi Mustafa abi? Bu arada sağ tıklayıp "Farklı Kaydet" diyeceksin, linki açmayacaksın...

PC yok bende, denemedim. Yukarıda da verdiğim, aşağıdaki linki sen açınca ne görülüyor?

http://www.gezenbilir.com/media/dosya/Inclinometer.sis

Bendeki görüntü aşağıdaki gibi:

Picture1 5

Abi "Farklı Kaydet" tıkladığında da bu çıkıyorsa yapacak birşey yok, PC bulacaksın kendine :smiley: Yada mail atsam indirebilir misin acaba? Bir şekilde dosyayı hafıza kartına veya telefona yükleyebilsen olayı çözersin çünkü yükleme telefonda yapılıyor zaten...

Boşver... PC-Mac uyumsuzluğu ise, karşıma çıkıyor arada sırada da, merak ettiğimden kurcaladım.
Seni yordum boşu boşuna, telefonum da uygun değil ki zaten... ???

Selamlar
Program sorunsuz çalışıyor.Paylaştığınız için teşekkürler.N95 de diğer bomba programları da ara ara yazarsanız sevinirim.
Birde N95 in koordinatlarını .googleEarth e uygulayabilirmiyiz.
benim yaptığım denemelerde baya bir fark çıkıyor.

yazargezeryolçizer' Alıntı:
Selamlar
Program sorunsuz çalışıyor.Paylaştığınız için teşekkürler.N95 de diğer bomba programları da ara ara yazarsanız sevinirim.
Birde N95 in koordinatlarını .googleEarth e uygulayabilirmiyiz.
benim yaptığım denemelerde baya bir fark çıkıyor.

N95 için Step counter (Adım Ölçer) adlı yeni bir program deneme sürümü olarak dağıtılmaya başlandı. Programa http://www.nokia.com/betalabs/stepcounter adresinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Forum'da da bununla ilgili ayrıntılı bir başlık var.

Nokia Maps'in koordinatları ile Google Earth koordinatları aynı formatta olmayabilir. Google Earth'ün koordinat formatını (derece, dakika, saniye) olarak değiştiriseniz aynı noktayı birebir gösterdiğini göreceksiniz. Ben de epey bir uğraşmıştım zira.

Bilgiler için çok teşekkürler.
Bir türlü işin için den çıkamamıştım.:smiley:

sedat abi öncelikle teşekkürler böyle bir programı bulduğun için...
abi bu kalibrasyonu nasıl yapacağız? telefondaki program aktif hale geldi. hassas olarak çalışıyor. kalibrasyondan bahsetmişsin ama seçenekler menüsünün altında sadece "about" ve "exit" fonksiyonları var. telefon tamamen dik durumda olması durmunda değerler sıfırda duruyor. bu normal bir durum ama telefonu yere yatık durumda kalibre edemeyiz mi? araçta bu şekilde kullanım daha kolay olabilir..
ama gerçekten teşekkürler süper bir program... telefonuma dahada sevmeye başladım...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.