Off-road Başlangıç

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan MEfeCeylan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,333
Ilk mesajinizi okudugumda asagi yukari 1 yil once benim basladigim arayis cumleleri ile benzer ifadeler gordum. Burda konuya vakif arkadas, abi cok. Ama en azindan ben 30-40.000 butce ile hem sehir ici gunluk binebilecegim hemde ihtiyac duydugumda daga tasa goturecek secenek cok olmasina ragmen sizin gibi suziki'ye yogunlasmistim. Ancak kazara forumlardan pick uplari farkedip bir nissan navara aldim. Iyikide almisim hem bir arazi araci kadar guclu araziye gerek duyuldugunda adapte olabiliyor, hem binek arac kadar donanimli ve konforlu. Zaman ve maddi butcemden dolayi Gidipte hergun off road yap(a)mayacagim icin standart donanimi, heybeti bana fazlasiyla yetiyor.

Navara sart olmamakla birlikte o rakamlara pick uplarada bir goz atin derim.

not: pick uplar arazi santiyelerinin degismez araclarindan oldugu icin temiz bulmak sart, yoksa genel japon aracinda oldugu gibi yedek parca can yakabiliyor.

Sent from my iPad using Tapatalk

Bir dönem 2010 L200'ümüz vardı. Babam 7 takla attı, dağdan aşağı yuvarlanınca araç perte çıktı. Ama başka bir araç olsaydı kaybedebilirdik. Hani o kazadan sonra baya sağlam çıktı aslında. Arka koltuklarıda diğer çift kabinlere göre daha geniş olduğu için nispeten rahat denebilir. Bir kamyonet sahibi olarak biliyorsunuzdur, arka koltukları biraz huzursuz oluyor kamyonetlerin. Ancak kamyonet fena fikir değil. Öneriniz olarak navara harici ayrı bir alternatifiniz de var mı acaba?

1 yillik arastirma surecinde L200, DMax, Hillux, Amarok dahil hepsini uzun uzun inceledim, bircogunu kullandim.Hepsinin kendi icinde eksigi ve fazlasi var.Beklentinize gore, onceliklerinize gore Amarok haric 40 civarinda alabileceginiz her birinin modeli mevcut.Benim donanim/ fiyat ve kullanim rahatligi acisindan Navarayi sectim.Severekte kullaniyrm.Biraz ne istediginizle alakali. Arka koltuk rahatsizligina gelince araci ilk sahibinden aldim.Ilk aldiginda tamponun ic kismina 100 kg lik gizli bir agirlik koydurmus.Ondan midir yoksa benim bu aractan olan beklentimden midir bilinmez, uzun yolda ikinci aracim olan 2005 astra H dan daha konforlu desem yeridir.Astra ile giremedigim virajlara cok daha yuksek hizlarda girdim ve milim savurmadi.

Biraz yakiti yuksek onla ilgilide hala uzerinde bir takip iyilestirmeler ile ugrasiyorum, baya bir dusurdum diyebilirim:smiley:

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sport degil actyon neden bir 141 hp 330 tork iki koreden lsd getir tak 500 usd üç tcs var on elektrikli kilitli dört Türkiyede ilk olursun

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

suzuki grand vitara 3 ya da 5 kapı, 2003-2005 arası expertizi yapılmış 130 000 -140 000 arasında lpg veya benzinli araç tavsiye edilir. orijinal haliyle binmeniz tavsiye edilir. 30 000e uzun süre binecek dağa, taşa, araziye, asfalta gider bir aracınız olur. 10 000 km de bir yağ değişim masrafı olur, vergi 100 küsur lira. yetkili serviste adam gibi expertizle almak kaydıyla tavsiye edilir.

GT-N5105 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

suzuki grand vitara 3 ya da 5 kapı, 2003-2005 arası expertizi yapılmış 130 000 -140 000 arasında lpg veya benzinli araç tavsiye edilir. orijinal haliyle binmeniz tavsiye edilir. 30 000e uzun süre binecek dağa, taşa, araziye, asfalta gider bir aracınız olur. 10 000 km de bir yağ değişim masrafı olur, vergi 100 küsur lira. yetkili serviste adam gibi expertizle almak kaydıyla tavsiye edilir.

GT-N5105 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkür ederim yorumunuz için. Seçenekleri değerlendiriyorum.

Bende bir vitara kullanıcısı olarak 96 ve üzeri enjeksiyonlu olan tipleri tercih edilebilir.Şasi 2005 e kadar merdiven tabir ettiğimiz bir şekilde olup yükseltme ve değişimler kolay yapılmaktadır.Türkiye şartlarında parçası defender a göre bol değildir.Fakat konfor ve arazi için ideal bir araç olarak tercih edilebilir.Tercihe göre 3k ve 5k seçenekleri mevcuttur.Arazi ortamında 3k modeller kısa şasi dolayısı ile daha başarılıdır.2.0 motor hacimli olanların performansı gayet başarılıdır.Yakıt tüketimi arazi araçlarına göre standart olup 9-11 lt gibi kullanım ve araçta yapılan modifikasyonlara göre değişiklik göstermektedir.Eğer otomatik şanzımanlı bir araç ise de şanzıman kontrol edilip tercih edilebilir kaliteli bir otomatik şanzıman yeni başlayanlar için aracınızı koruyan bir el gibi size yardımcı olur.
4x4 ANADOLU 4x4_ANADOLU (@4x4anadolu) • Instagram photos and videos

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri