Orfoz Balığı

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan phobios Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,216
Ynt: Orfoz Balığı

Mayıs başı start veririz abi, Nisanda keyfi olmuyor, su soğuk görüş düşük oluyor, balık olmazsa ahtapot çıkarırsın abi :smiley: ama yapmasını öğrenelim artık :smiley:

yuysal' Alıntı:
Eee ne zaman başlıyoruz Mert,kamplı dalışlara.Ama balık işini bana bırakın tamammı :D :D
 

Etiketler
Ynt: Orfoz Balığı

Kömür' ün kadrolu orfozu

Th orfoziyikaytolacak


by Sait Elmas :smiley:
 

Ynt: Orfoz Balığı

1982 yılında Fortuna isimli yatımızla mavi yolculuk yaparken 18 metre derinlikte zıpkınla 30 kg ağırlığında orfoz vurmuştum.Şimdi ise böyle büyüklükteki balıkları bulmak çok zor nerede ise imkansız bilinçsiz avcılık bir çok balığı yok olma tehlikesiyle karşı karşıya getirdi.Bir gün hiç unutmam Antalyadan mavi tur dönüşü gecelemeyi Marmaris Kadırga burnunda yapmaya karar verdik sabahleyin kalktığımızda İtalyan müşterimiz son bir kez dalmak istediğini söylemişti .Babam gemicimize beraber dalmalarını ve fazla oyalanmamalarını söylemiti hazırlanıp hemen dalmaya gittiler .Aradan üç saat geçtikten sonra geldiler sandalda en aşağıdan 15-20 parça Lahoz,Orfoz balıklarıyla doluydu bunu gören babam acayip sinirlendi bunları kim bu kadar avladı diye sorunca bizim gemici pişkin pişkin sırıtıp amca hesini ben vurdum bizim İtalyan midesini üşütmüş deyınce,babam iyice sinirlenip gemiciyi dövmeye kalktı araya girip babamı biraz sakinleştirdim.Akşam üzeri Marmaris limanına varınca babamın ilk işi bizim gemiciye yol vermek oldu,o akşam yolcuların son gecesi olduğundan onlara süper bir balık ziyafeti çekmeye karar verdik temizlenen balıkların içlerinden muz büyüklüğünde yumurtalar çıkmıştı bunlarla beraber ızgara yaptığımız balıkları kimimiz rakı kimimiz şarap eşliğinde güzel bir eğlenceyle miğdemize indirdik .O kadar eğlendikki gece kaçta yattığımı bile hatırlamadım sabah uyandığımda başım çatlayacak gibi ağrıyordu yüzümü yıkamak için lavaboya gittiğimde birde ne göreyim her tarafım da kırmızılık var.Birde amca oğlumu gördüm her yeri kıpkırmızı bizi bu halde gören babam size o kadar söyledim bu kadar fazla balık yumurtası yerseniz işte böyle her tarafınız alerji olur dedi.Ne zaman bir balık yumurtası görsem bu olay aklıma gelir.
 

Ynt: Orfoz Balığı

Bu da benim Kıbrıs'ta çektiğim orfoz.Elle besledikleri için galiba pek cana yakınlar...

 
Ynt: Orfoz Balığı

Ne yapsakta ne desekte turu tukenen o kadar canli varki. Insan oglu oldugu surece daha bircok canlinin nesli tukenecektir. Bir gun gelecek orfoz baligini gormeyi birakin sokakta kopek ve kedi gormiyecegiz.
 


Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,221
Mesajlar
1,515,479
Kayıtlı Üye Sayımız
171,854
Kaydolan Son Üyemiz
vizyon karavan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULARGeri
Üst