Otostop + Kamp Ege Turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Ebu96 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,802

Ebu96

Yeni Üye
Merhaba daha foruma kaydolur kaydolmaz böyle bir konu açmak ne kadar uygun bilemiyorum. Ancak ihtiyacım olan bilgiye bir an önce ulaşmak çabasında olduğum için böylesine aceleci davrandım. Bilemiyorum eğer forum kurallarına aykırı bir davranış ise şimdiden özür dilerim.

Ben İstanbul'da yaşayan 20 yaşındaki bir öğrenciyim. Bir kaç gün içinde gerekli ekipmanları tamamlayıp otostopla Ege'ye doğru bir gezi başlatmak istiyorum ancak daha önce hiç böyle bir tecrübem olmadığı için kaygılı olduğum konular var. Yani aslında böyle yazınca bir hazırlığım varmış gibi göründü ama hiç bir hazırlığım da yok aslında. 2-3 gündür gerekli ekipman için araştırma yapıyorum ama ilk andan daha karışık kafam. Henüz alacağım çantaya dahi karar verebilmiş değilim. Kaldı ki otostop için gerekli araştırmaları yapabileyim. Yani ortada büyük bir karmaşa var. Öğrenci bütçesi ve yol konusundaki müthiş cahilliğimle ciddi anlamda yardıma ihtiyaç duyuyorum. Yani hangi markanın ürünleri fiyat performans açısından daha uygundur fikrinizi almak istiyorum. Lise çağlarında birkaç kez eve dönebilmek için otostop çekmişliğim var ama uzun mesafede hiç otostop çekmedim. Bunu yalnız yapacak olmak sizce ne gibi tehlikeler barındırır? Daha da önemlisi bir insan İstanbul'dan çıkıp otostopla Ege'ye nasıl gider? Sizce 15-20 günlük böyle bir seyahat için ne kadarlık bir bütçe gerekir? Bana bu konularda yardımcı olabilecek birileri çıkarsa gerçekten çok mutlu olurum.

Etiketler
açtığınız konuda kamp eşyaları, kampçılık ve otostop olmak üzere 3 ayrı ana başlık çıkıyor ki (üçüde forumda daha önce konuşuldu) üçünü de tek konuda ayrıntılı anlatmak çok zor biraz daha spesifik olursanız daha tatminkar cevaplar alabilirsiniz bence

anladım o zaman hocam kampçılık başlığı altında toplayıp otostop kısmını editlerim o zaman en kısa sürede.

Ben İstanbul'da yaşayan 20 yaşındaki bir öğrenciyim. Bir kaç gün içinde gerekli ekipmanları tamamlayıp otostopla Ege'ye doğru bir gezi başlatmak istiyorum ancak daha önce hiç böyle bir tecrübem olmadığı için kaygılı olduğum konular var. Yani aslında böyle yazınca bir hazırlığım varmış gibi göründü ama hiç bir hazırlığım da yok aslında. 2-3 gündür gerekli ekipman için araştırma yapıyorum ama ilk andan daha karışık kafam. Henüz alacağım çantaya dahi karar verebilmiş değilim. Kaldı ki otostop için gerekli araştırmaları yapabileyim. Yani ortada büyük bir karmaşa var. Öğrenci bütçesi ve yol konusundaki müthiş cahilliğimle ciddi anlamda yardıma ihtiyaç duyuyorum. Yani hangi markanın ürünleri fiyat performans açısından daha uygundur fikrinizi almak istiyorum. Lise çağlarında birkaç kez eve dönebilmek için otostop çekmişliğim var ama uzun mesafede hiç otostop çekmedim. Bunu yalnız yapacak olmak sizce ne gibi tehlikeler barındırır? Daha da önemlisi bir insan İstanbul'dan çıkıp otostopla Ege'ye nasıl gider? Sizce 15-20 günlük böyle bir seyahat için ne kadarlık bir bütçe gerekir? Bana bu konularda yardımcı olabilecek birileri çıkarsa gerçekten çok mutlu olurum.
Selamlar ilk gönderimi yazıyorum.Az evvel kayıt oldum siteye :smiley:
"İstanbul'dan çıkıp otostopla Ege'ye nasıl gidilir?" kısmıyla ilgili yazacağım.
Örnek teşkil etsin diye yaklaşık 2 hafta kadar önce kalkıştığım bir işi anlatmak istiyorum. 2 arkadaş İzmir'den otostopla Kelebekler vadisi'ne gitmeye karar verdik. İzmir Buca'dan Aydın otobanına çıkıp otostopa başladık. Çok beklemeden bi minibüs yanaşıp aldı ve Didim'e kadar salladı bizi. Ordan Akyaka'ya kadar otostopla gelip Akyaka'da bir gece konaklamaya karar verdik. Geç saatte gidenler için çadır kurmak konusunda biraz sıkıntı yaşatan bir yer. İtfaiye binasının önündeki ağaçlık araziye kurduk çadırı. Sabah erkenden kalkıp yola devam ettik.Nitekim yaklaşık bir buçuk gün sonunda Kelebekeler Vadisi'ne ulaştık. Ayrıca ilk uzun yol otostop maceramdı bu.
Diyeceğim o ki, otostop hem maddi hem de manevi olarak gayet keyifli. Paran cebinde kalıyor , hem de farklı farklı bir sürü insan tanıyorsun. Hele bir de kafa dengi biriyse seni aracına alan, tadından yenmez. Hemen gelip birisi alacak diye bir şey de yok, saatlerce bekleyebiliyorsun da yolun kenarında. Ama moral bozmak yok tabii ki :smiley: Otostop çektiğin nokta da önemli , zannediyorum sitede "otostop nasıl çekilir ?"tarzında yazılar vardır, daha sağlıklı bilgiler elde edersin. Yola kendini atınca gerisi çorap söküğü gibi geliyor ve o eğlenceli ve macera dolu dünyanın içinde buluveriyorsun kendini ve emin ol unutamayacağın bir macera olacak. Şimdiden yolun açık olsun. :smiley:

Kamp ekipmanları hakkında bahsetmek istiyorum mat çanta çadır tulum 4 temel malzemen olacak çadır konusunda öğrenci işi olarak gittigidiyor gibi sitelerde 50-60₺ çadırlar satılıyor bence bir hata yapıp onlardan alma direklerden kırılan olur yağmur yağar vs sıkıntı çekersin decathlonda arpenaz ın 80-90₺ di yanlış hayırlamıyorsam 2 kişilik çadırları var ben şuan arpenaz +3 kullanıyorum gayet mutluyum onlardan alabilirsin. Yaz kampı yapıcaksan soğuk aylarda pek işim olmaz diyorsan yoga matı hariç bi mat alabilirsin tulumuda ucuz bişey alabilirsin. Çanta açısından eğer ben bu işe gönül verdim kaliteli olsun diyorsan yine decathlonda 210₺ ye 60lt 170₺ ye 50lt çanta var onlar kaliteli ama tabi kamp çantası diye arayırsan google da 130₺ ye 70lt-80lt çantalarda var pazar malı onlardanda tercih edebilirsin sıkıntın sürekli yırtılma yıpranmaya maruz kalma ihtimalindir. Ama decathlondaki çantalar iyi. Mat ve uyku tulumu hakkında pek bir bilgim yok ama çadır ve çanta konusunda decathlon tercih etmelisin çantayı belki pazar malı alırsın ama kesinlikle decethlondaki arpenazlardan başka bişey önermem

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Dediğiniz gibi hocam decathlon bu işin için en uygun yer. Çantayı, matı, tulumı oradan hallettim. Şimdi geriye çadır kaldı onu da oradan halledeceğim kısmetse. Şimdi merak ettiğim böyle bir seyahatte ne tarz kıyafetler giymemi önerirsiniz. Aklımda sağlam bir kargocu pantolonu almak var benim şöyle çabuk kuruyanlardan. Her ne kadat sahile yakın zaman geçirecek olsamda yanımda kışın giydiğim outdoor botu da götüreceğim. Onun dışımda böyle bir kampta nasıl beslenmeliyim, bütçem öyle sürekli sağda solda yemeye el vermez.

Kıyafet olarak ekstra para harcamanı tavsiye etmem ama sen bilirsin yiyecek olarakta işin içine bim giriyor pilaki barbunya konserve, konserve ton balığı olabilir noodle diye yazılıyor galiba 1₺ ye bimde var makarna. Sonra ekmek arası salam domates üçgen peynir vs olabilir. Zeytin peynir küçük sürmelik çikolata felan al. Çay al kahve al o şekilde aslında çoğu şey alınabilir

Hocam kot pantolonlarla ya da penye eşofmanlarla böyle bir seyahate çıkmak çok mantıklı gelmiyor doğrusu o yüzden mecburen bir şeyler almalıyım. Kesinlikle çok mantıklı ve ekonomik dediğiniz ürünler bu problemi de sayenizde halletmiş oldum sayılır. Çok teşekkür ederim :smiley:

Biz fanila içlik donla büyüdük bence en iyisi o olur ekstra giyeceğe gerçekten gerek yok

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR