Reno 12 buggy yapımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan burkayer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 113
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 55,796

burkayer

Ana Kamp
Yer
yozgat/boğazlıyan
herkese merhaba arkadaşlar ben yozgat boğazlıyandan burkay bu küçük ilçede buggy yapmaya sonunda başladım. motor ve gerekli parçaları 78 renodan temin ediyorum.

Etiketler

Ynt: Reno 12 buggy yapımı

teşekkürler yapmak istediğim bugyy resimdeki gibi

100 2264

yavaş yavaş şekillendi buggy resimleri ekliyorum şase istediğim gibi oldu motoru ve sanzumanı yerleştirdik. söküm işini öncelikli olarak ele aldım

IMG 0215

Allah Kolaylık versin Bizde Yapıoruz Sona Yaklaştık İşin Zor ama Sesi Duyduğunda Bütün Yorgunluk Gidiyor :smiley:)

ana taşıyıcı olarak seçtiğiniz kutu profillere çok fazla güvenmeyiniz, hacimli kesitlerine rağmen çok mukavim malzeme değildirler.ST 37 olmasından ve prizmatik yapısı bakımından. Dairesel kesitler her zaman daha mukavim olur bu gibi işlerde.Kırılmayı engelleyecek ve sönümleyecek çapraz atkıları biraz daha arttırmanızı tavsiye ederim.

evet çapraz destekler kullanıcam özelllikle yükü dağıtması için koltuk arkasında, yan kısımlarda ve tavan kısmında çapraz destekler düşünüyorum. Şu an ön takım üzerinde çalışıyorum. Ama ziyaretçilerin fazla olması işimi aksatıyo. Her gelen bi yerlerini sallıyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR