Resimdeki Pano

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ertepez Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,831

ertepez

Yeni Üye
Yer
istanbul
Herkese merhaba,
karavancılığa yeni başladığım için yardımınıza ihtiyacım var.
Çekme Karavanımda fotoğraftaki panonun ne işe yaradığını çözemedim.
Mains'i açınca sadece tepedeki lambaları yakıp kapatıyor.
Chateau marka karavan, benzeri varsa yardımcı olabilir mi görevi nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır?
FullSizeRender 10

Etiketler
merhaba karavanınız hayırlı olsun.mains anahtarı ana güç açma üstündeki led ise enerjinin varlığını gösteriyor hemen sağındaki dik şekilde sıralanmış ledler de akü şarjıyla ilgili ,tavsiyem ingilizce alan rumuzların üzerine türkçelerini yazıp yapıştırmak .ben öyle yapıyorum ,kolay gelsin

merhaba karavanınız hayırlı olsun.mains anahtarı ana güç açma üstündeki led ise enerjinin varlığını gösteriyor hemen sağındaki dik şekilde sıralanmış ledler de akü şarjıyla ilgili ,tavsiyem ingilizce alan rumuzların üzerine türkçelerini yazıp yapıştırmak .ben öyle yapıyorum ,kolay gelsin
teşekkür ederim.
Lakin MAINS anahtarını açmasam dahi karavanda akü vasıtasıyla elektirik oluyor. Onu açmak sadece ortadaki lambayı açıyor. Pek bir işe yaramıyor.
Output 1 ve 2 aç kapa yapıldığında da üstündeki lambaları yanıyor ama karavanın elektirik düzeninde yine hiçbir değişim olmuyor. tüm lambalar, su motoru vs hiçbir değşim olmuyor.
Güneş enerjisi yok karavan da. Sadece 12v akü bağlantısı var.
Acaba bu pano 220v dışardan bağladığım zaman 12v mu 220v mu kulanmak için olabilir mi.

teşekkürler ingilizce olarak biliyorum anlamlarını ama bu panonun ne işe yaradıklarını çözemedim.
olmasa da olur gibi duruyor.
Benzer bir panoya sahip dostlar belki değişik bir amaç için kullanıyorlardır.
Belki de yanlış bağlanmıştır pano.

merhabalar en doğrusu pano sökülüp kablo takibi yapılmalı , tabiki elektirikçi işi bilen birisi olmalı ama ilk yapılış şekli orjinal görünüyor

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR