Salda Gölü Katli̇ami

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan highoutput Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 23
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,088

highoutput

Zirve
Yer
izmir
Ülkemizde sayılı kalan doğal güzelliklerinden Salda gölü Toki marifetiyle Korona günleri fırsat bulunupkatledilmeye başladı Oradan çalınan kumlar acaba kimin yazlığına götürülüyor ?
Ben böyle zihniyetin içine tüküreyim...

1

2

3

Etiketler

nasıl bir ülke olduk anlamakta zorlanıyorum. suya mı bir şey karıştı ekmeğe mi? ne ara bu kadar çakal yetişti içimizde? her durumdan çıkar sağlamaya çalışan yeni bir yaratık türü çıktı ortaya. nerede avanta varsa nerede ihale varsa bunlar anında orada. herkes aptal bir tek bunlar zeki sanki. bu yaratıklar ortaya çıkmadan önce bizler mağarada yaşıyormuşuz da bunlar sayesinde medeniyeti öğreniyoruz sanki. her şeyi herkesten iyi bildiklerini her şeyin en iyisini en doğrusunu kendilerinin yapabileceğine inanıyorlar,onlar olmasa dünya olmayacak zannediyorlar. kibir, görgüsüzlük, ahlaksızlık zirvede. omurgasızlık karakterlerinin en belirgin özelliği, kimin borusu ötüyorsa onun kapısının köpeği olup havlıyorlar. bunlardan kurtulmak pek mümkün görünmüyor maalesef

Söyleyecek bir söz bulamıyorum
Aslında buluyorum da buraya yazamıyorum
Adamlar nerede bir güzellik görse üstüne beton atmayı adet edindiler
Uzungöl
Taksim meydanı
Pierre Loti
Salda
Ve daha niceleri
15 yıl önce İstanbul'da yaşarken sık sık Pierre Loti'ye giderdim,ağaçların altında,tahta masa sandalyeler ile yemyeşil,doğal ve tarihi bir mekanda kahve içip denizi, İstanbul u izlemek bana çok keyif verirdi.
2 yıl önce yine gittim, ağaçların çoğu gitmiş,yerlere beton atılmış,masa-sandalyeler değişmiş,tarihi yapıyla alakasız,bir de içine betondan kocaman bir cami yapılmış.
Oturmadan ayrıldım.
Cami yapılmasına karşı değilim ancak burası buna uygun değil ki
Salda gölüne millet bahçesi yapacakmış
Git başka yere yap,yer mi yok
Buna müsaade etmemek lazım
Toplum olarak buna engel olmak için herkes mücadele etmeli

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Neyseki yanlıştan dönülüyor galiba.
Bu akşam haberlerde çıktı.
Sosyal medyada çıkan tepkiler üzerine yapılan açıklamada gölün 800-900 metre ilerisinde toki faaliyet gösterecekmiş, yüklenici firma yasak olmasına rağmen oradaymış, firmaya yaptırım uygulanacakmış, gölü kamerayla 24 saat vatandaşlar izleyip takip edebileceklermiş. İzleyip görücez bakalım.

Haber doğruysa daha da vahim İlker Bey. Koskoca devlet hazinesini koruyamıyor vatandaşlara siz gözetleyin demiş oluyor.

RMX1971 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bildiğiniz üzere , Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşi bu sabah silahlı saldırıya uğrayarak yaralandı , erken saatlerde okuduğum bu haber , ilk önce Salda gölü ile alakalı olabileceği konusunda paylaşımlar yapıldı , bende olay netleşmeden burada paylaşmak istemedim.

Az önce baktığımda kendisi bu saldırının bir otelin ruhsatının iptal edilmesi ile alakalı olabileceği konusunda açıklama yapmış. Buraya kadar herşey normal .

Fakat ;Bunu öğrenen trollerde bir bayram havası başladı #saldadeğilfuhuş başlığı ile twitterde sevinçlerini paylaşıyorlar.

Bir Belediye başkanı ve eşi sabah 4 e evine gelen kişiler tarafından vuruluyor , Salda gölü kumları hırsızlar tarafından yağmalanıyor , bir kaç taşeron işçisi dışında kimse sorumlu tutulmuyor , bunlarda sorumlu olan vicdansızlar koltuklarında pişkin pişkin oturuyor , bir açıklama ile olayın üstü kapatılıyor bu yavşak kılıklı trollerde vurulma sebebi başka diye seviniyorlar ve utanmazca bunu gündem yapıyorlar.

Bu vatanın değerleri kimsenin babasının malı değildir , bu değerler ülkenin vatandaşlarının atalarından miras alıp , torunlarına bırakacağı ortak geleceğidir.

Biliyorum ki gelecekte torunlarımız ve onların çocukları bu zihniyetin tahribatlarını nefret ile anıp bir daha yaşanmamak ve hatırlanmamak üzere tarihin çöplüğüne atacaktır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,458
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR