Solar Panelli Aydınlatma Ve Şarz 19 Mayıs Bim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tr100a Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,198

tr100a

Kamp III
bimin kataloğunda gördüm 99 tl 6 taksit aydınlatma ve şarz için lazım olan varsa kaçırmasın 19 mayısta satışa çıkacak

Etiketler

Bim 101 urunleri genelde fiyatlarindaki piyasa urunlerinden daha kaliteli oluyor,

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şokta olmasın hocam? 9ff208d8a3502fbdc350c01e6284a814

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Vay canına orda da mı varmış hemde aynısı ben araçtan invertör ile aydınlanıyorum ama buda kullanışlı araca bağımlı kalmayız diye düşünüyorum

Evet kendi güneş paneli ve 3 lambası var. Şarj olayı da cabası :smiley:
Sadece o değil buzdolabı kamp sandalyesi 7w lamba sanki kampçı ve karavancılar düşünülmüş gibi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Arac varsa solar kontrol cihazi ile arac akusunden alin, ufak bir panelle 14.4 e kadar dolduruyor, 10.5 den sonra akuden enerji almiyor, marş icin elektrik kaliyor.

Arac varsa solar kontrol cihazi ile arac akusunden alin, ufak bir panelle 14.4 e kadar dolduruyor, 10.5 den sonra akuden enerji almiyor, marş icin elektrik kaliyor.

solar şarj düzeneği , araç aküsü ile değil , ayrı bir yaşam aküsü ile bağlantılı kuruluyor .
araç aküsünün solar ile doldurulduğunu ilk defa sizden duyuyorum.
araç çalışmıyorken park halinde , solar panel ile nasıl doldurulacak , örneklerini ve şemalarını gösterebilirmisiniz.
forum üyeleri bu mümkünmüdür ?

Hocam solar kontrol cihazinin batarya cikisina araba akusunu bagliyoruz, panel girisine de kontrol cihazina kesemize uygun paneli, kontrol cihazinin guc cikisindan da invertere, ledlere vs elektrik veriyoruz,
Ufak bir sistem kurmustum resmini bulursan paylasirim

Hocam solar kontrol cihazinin batarya cikisina araba akusunu bagliyoruz, panel girisine de kontrol cihazina kesemize uygun paneli, kontrol cihazinin guc cikisindan da invertere, ledlere vs elektrik veriyoruz,
Ufak bir sistem kurmustum resmini bulursan paylasirim

B322e9f2a2e6f9e0fa599340dcdeab61

Burda bilgisayar akulerini (ups) canli tutmak icin kullaniyoruz, 10 wattlik panel arabada da gece kullandigimiz ledlerin.enerjisini akuye gunduz geri verebilir

solar şarj düzeneği , araç aküsü ile değil , ayrı bir yaşam aküsü ile bağlantılı kuruluyor .
araç aküsünün solar ile doldurulduğunu ilk defa sizden duyuyorum.
araç çalışmıyorken park halinde , solar panel ile nasıl doldurulacak , örneklerini ve şemalarını gösterebilirmisiniz.
forum üyeleri bu mümkünmüdür ?
Mümkündür.Sonuçta güneş enerjisi panelinden gelen elektriği akümüze depo ediyoruz.

Karavanlarda yasam akusu güçlüdür, arac akusu karavan tarzi kullanimda yetersiz kalir,
Daha once cekme karavanimda 135 amper akum vardi bu ufak panelle destekliyordum, laptop ve aydinlatmada kullandim,
Arada da karavanin.sabitleme ayaklarini matkapla inverter kullanarak indirip kaldiriyordum, yetiyordu

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR