Termos İzolasyonu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mountaineer16 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,364

mountaineer16

Kamp III
Yer
bursa
Arkadaşlarım daha öncede yaptığım yıllarca kullandığım en sonunda kaybettiğim termosumdan bir tane daha yaptım.
Termosun dağcılar kampçılar vs... için ne kadar önemli olduğu aşikardır... dağdayken ah bee çay olsada içsek diyeceğimize; hadi bi çay içelim demenin keyfi anlatılmaz tabiki :smiley:

İlk önce 3-5 kuruşa bir termos alıyoruz. ben carrefourdan aldım 19 TL ye. :smiley:

IMG 20140304 083936

Etiketler
Ynt: Termos İzolasyonu

daha sonra 9mm K-FLEX denen izolasyon malzemesinden kauçuk köpüğü olarak ta adlandırılıyor. Termosumuzun etrafını sarıyoruz.

Buda izolasyon malzemesi...

IMG 20140304 084008

termosumuz bu malzeme ile sardıktan sonra etrafını ben kalın bant kullandım ama elektrik bantı da olur bir güzel açık yer kalmayacak şekilde sarıyoruz.

IMG 20140304 084030

altı içinde izolasyon malzememizde ölçüsünü alıp dairesel şekilde kesiyoruz sonuçta termosun dışarıyla olan bağlantısını maksimum seviyede kesmek.

IMG 20140304 084020

Sıra geldi kapağın izolasyonuna... onuda malzememiz ile bir güzel kaplayıp dışarısıyla olan ilişkisini kesiyoruz. :smiley:

IMG 20140304 084334

IMG 20140304 084726

IMG 20140304 084729

Vallahi harikasınız.

Şimdi üretilen termoslar tabiri caizse "dandik"
En baba markalar bile Çin'de üretim yaptırıyorlar.

İzolasyon , ara hava boşluğu, malzemenin et kalınlığı zayıf

bulent kocoglu' Alıntı:
Vallahi harikasınız.

Şimdi üretilen termoslar tabiri caizse "dandik"
En baba markalar bile Çin'de üretim yaptırıyorlar.

İzolasyon , ara hava boşluğu, malzemenin et kalınlığı zayıf
çok sağolun abi..
aynen öyle artık ya tayvan ya çinde üretiliyor. Onun kendimce böyle bir yol buldum güzelde oldu açıkcası.

Ynt: Ynt: Termos İzolasyonu

mountaineer16' Alıntı:
arkadaşlar termos izolasyonu yapmak isteyen varsa K-FLEX izolasyondan gönderebilirim.

Zor bulunan bir malzeme midir. Sizi yormadan yapi marketlerden temin edilemez mi..

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yapı marketlerde filan varda büyük rulolar halinde satılır. fazlası işinize yaramaz büyük ihtimal.
estağfurullah ne yorgunluğu...
bir havalandırma firmasına gidip 30 cm kadar isteserseniz verebilirler. bulamazsanız bana ulaşın ben size göndereyim sorun olmaz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,436
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

SON KONULAR

Geri