DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

Türkiye'de 4 Mevsim Kamp Için 3 Mevsim Çadır Alınır Mı?

'KAMPÇILIK' forumunda Berk Gülata tarafından 7 Eylül 2019 tarihinde açılan konu 410 kişi tarafından okunmuş, 4 cevap yazılmıştır

1. Berk Gülata

Berk Gülata Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    1
    Selamlar,

Uzun süredir Husky Baron 3P kullanıyorum. Artık değiştirmeyi düşünüyorum. Fakat daha hafif, kış kampında da kullanabileceğim muadil çadırları incelediğimde uygun maliyetli alınabilecek bir çadır bulamadım.

Vaude, msr, big agnes, husky, hilleberg çadırlara baktım. Fakat Husky Baron'un su direnç değerlerine yaklaşanları hep 4 mevsim ve çok pahalı.

Türkiye'deki hava koşullarını düşünerek kışın Bolu veya Uludağ gibi lokasyonlara gidecek olsam yine de 4 mevsim ve 8000mm veya 5000mm gibi değerleri kriter olarak belirlemeli miyim yoksa 3000-4000mm hatta altı değerler de işimi görür mü emin olamadım.

Çünkü bu durumda 3 mevsim olup seçeneklerim oluşmakta.

Görüşlerinizi paylaşır mısınız?

2. nkorhank

nkorhank Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    12
    B
    Ence kesinlikle alınır.

Hatta ben tek tak çadır kullanıyorum uzun yıllardır. Kazıkla sabitleme de yapmadan hem kuzey amerikada hem türkiyenin pek çok yerinde 2000 irifalara kadar kamp yaptım. Ufak bir tüyo iki ucuz çadırı gerekirse iç içe koyıyorum. Yani 4 kişilik çadırın içine 2 kişilik çadırı. Toplam 2 pollu bir destek oluyor. Güvenle kullanabilirsiniz

3. tr100a

tr100a Kamp II

Alınan Beğeni:
    136
    Husky bigless 5 var 4mevsim diye aldım haziran ayında grup ile ormanda kamp yaptık içinde geceleyin donduk tulumlar sıcak tutuyor ama yüzümüz dondu değil 3 mevsim, anca yaz çadırı olur, ondanda battaniye bulundurcan yani biraz iyi birşey anca yurtdışından getirticen

4. nkorhank

nkorhank Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    12
    Çadır sıcak tutmaz. Sadece rüzgarı kestiği için ilave üşütme olmaz. Çadırda az para harcayıp uyku tulumu fonunu arttırsan, cok daha fazla ısınma randımanı alırsın. Kaliteli çadırlar iş rüzgara yada fırtınaya gelince ortaya çıkıyor. Fırtına derdi olmayacak bir yere gidiyorsanız, o kaliteli üst segment yada alt segment husky gibi agır çadırlara bence hiç bakmayın. Ucuz tek katlar hem cok hafif hem de az yer kaplıyor.

5. nkorhank

nkorhank Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    12
    Çadır sıcak tutmaz. Sadece rüzgarı kestiği için ilave üşütme olmaz. Çadırda az para harcayıp uyku tulumu fonunu arttırsan, cok daha fazla ısınma randımanı alırsın. Kaliteli çadırlar iş rüzgara yada fırtınaya gelince ortaya çıkıyor. Fırtına derdi olmayacak bir yere gidiyorsanız, o kaliteli üst segment yada alt segment husky gibi agır çadırlara bence hiç bakmayın. Ucuz tek katlar hem cok hafif hem de az yer kaplıyor.

Hasan Kayış ve Berk Gülata bunu beğendi.

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...