Uydu Telefonları Hakkında Bilgisi Olan Var mı ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Marmara Off Road Team Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 30
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,949
Thuraya diye bir Servis sağlayıcısına rastladım internette. BAE menşeyli bir firma.Daha önce farklı bir firma Türkiye'ye getiriyormuş.Sanırım ekonomik nedenler ile bırakmışlar.Firmadan gökyüzünü gören her yerde konuşulabileceğini söylüyorlar.Cihazı da aynı firma satıyor.İstenirse sim kart takılıp kapalı mekanlarda cep telefonu olarak kullanılabiliyor. Aynı zamanda Gps işlevi görüyor. Bunlar firmanın söyledikleri.

Daha önce kullanmış veya bilgi sahibi arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Mesud

Etiketler
Ynt: Uydu Telefonları Hakkında Bilgisi Olan Var mı ?

Selamlar,
ben bu telefondan kullanıyorum.. 2 modeli var..

1) Sadece uydu tipi olan .. bu durumda mutlaka net bir sekilde uyduyu (Turkiyeye gore Guney de kalıyor) gormesi gerekiyor

2) Uydu ve GSM modeli.. Bu model de ya uyduyu gorecek, yada normal GSM modunda normal cep telefonu gibi calisir ve Turkcell ile Roaming yapar..
a) Eger aboneliginiz Prepaid ise, Turkcell ile sadece gelen cagrilari alabilirsiniz
b) Eger aboneliginiz postpaid ise arama da yapabilirsiniz

Herhangi bir sim kartini takarak kullanamazsınız, Thuraya abonesi olmanız gerekir ki, bunun da maliyeti 300dolar civarinda idi hatirladigim.. Cevaplayabilecegim baska bir konu var ise , elimden geldigince paylasmaya calisirim.. iyi gunler dilerim, reha

Selam Reha Bey,

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.Anladığım kadarı ile thuraya şuan tek alternatif.Net bir şeklide uyduyu görmesi gerekiyor derken dağ tepe vb. gibi nedenlerden dolayı çekmediği olabiliyor mu?Veya hangi hallerde kullanılamıyor. İthalatçı firmadan yüksek irtifa uydusu olduğu için dağ tepe gibi engellerden etkilenmeyeceğini söylediler.

Tekrar teşekkürler,

Mesud

selamlar,
uydu guney ufukta kaliyor.. uydu telefonunu o yone cevirdiginizde "hic calismadigi" olmadu bugune kadar.. ama cok derin bir vadide denemedim acikcasi..iyi gunler dilerim.. reha

Sitesinden inceledim. Meraklıyım ya :smiley: Çoğu zaman ulaşılamamak için gittiğimiz yerlerde bir gün gelir biz ulaşmak isteriz ;)

Marmara Off Road Team profilindeki araba videoları varmı ?

Selamlar,
allah korusun, acil duruma karsi her zaman yanımızda bulundurmaya calisiyoruz.. malum, dunyanın bin turlu hali var .. kimseye gerekmemesi dilegi ile, reha

Inmarsat da oldukça kullanılan bir marka.

servis sağlayıcılar ise;
Thuraya
MCP Norway
Aeromobile Norway
Jasper Systems USA

Evet bu tür cihazlara çok nadiren ihtiyaç duyulur.Fakat gereklilik halinde de hayati önem taşır. Bu sebeple aklımıza esip yoldan çıktığımızda da haberleşme imakınızın olması gerektiğini düşünüyoruz.Reha Bey'in dediği gibi kimseye gerekmemesi dileğiyle...

Seval Hn. Inmersat cihaz markası sanırım.Servis sağlıyıcıları arasında ülkemiz şartlarında öne çıkan hangisi acaba?

Adem Bey, aracımız ile ilgili çektiğimiz videolarımız mevcut ,fakat zaman bulup int. ortamına yükleme fırsatım olmadı.Daha sonra yükleyip videolar bölümüne koymayı düşünüyorum.

Selamlar,

Mesud

Merhaba,

Evet dediğiniz gibi Inmarsat cihaz markası, diğerleri servis sağlayıcılar.
Inmarsat 3 farklı kategoride ürün satıyor.
ISATPhone : Elde taşınabilir uydu telefonu
LandPhone: Kara’da sabit montaj amaçlı geliştirilmiş model.
FleetPhone: Denizcilikte kullanım amaçlı model.

Servis sağlayıcılar arasında hepsi de iyi fakat ben Aeromobile Norway ve Thuraya öneriyorum.
Şu an THY' nin uçaklarda kullandığı servis sağlayıcı Aeromobile Norway.

Marmara Off Road Team
onu bunu bilmem abi en yakın zamanda bekliyorum videoları : D kusra bakma izlemek hoşuma gidiyor heleki yurdum insanının şeylerini!

Arkadaslar,
ilave olarak eklemek istediğim bir nokta da, uydu telefonlarında konuşmak için "uydu" yönüne cihazı çevirmek çok önemli.. Bu da maalesef araçi çinde çok mümkün olmuyor..

Geçenlerde tanıştığım bir arkadaşımın çalıştığı firma (Teknobil) Thuraya için araç kitleri vs. üretiyor ve bütün dünyaya burada satılıyor.. "Neden burada açıkladın?" derseniz, hakikaten bu çok kaliteli cihazları görünce "gurur" duydum ve sizlerle paylaşmak istedim.. herkese iyi günler dilerim, reha

Bu başlığı gözden kaçırıp başka bir yerde konu açmıştım..

Globalstar hakkında ne düşünüyorsunuz? Thuraya ile kıyaslanırsa cihaz ve diğer konularda hangisi yeğdir?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR