VW T5 Camper Projem için Yardım Görüş ve Önerileriniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gencay Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 123
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 49,991

gencay

Ana Kamp
Yer
ankara
Merhaba arkadaslar..Ismim Gencay Tozun muzik ogretmeniyim uzun yillar ABD yasadim simdi bu guzel siteyle birseylere baslangic yapmak istiyorum Aslinda gecen sene uye olmusdum ancak bu benim ilk mesajim ve dahi oldukca cok heyecanliyim.. neden?cunku;20 sene yarida kalmis bir aski kullerinden var etmek gibi birsey bu benimkisi T3 baslayan bir sevdaydi araya uzun is temposuyla ara verilip sonra,T5 VW tempoyu yakalamak bu.
Duygular ve istek bu olunca uzun yillar yurt disinda kalma ve ulkeye geri donmek kalan heyecani diri tutumak icinde 2 sene oncesinden kendimi ayarladim 2006 da sifir VW caravella aldim cunku esim ve ben ayni zamanda sehir icindede kullanabilecegimiz cinsten olmali diye dusunduk.
Ancak VW 2 senedir bizim eyleme gecmemiz icin garajda bekledi ve ben cok hevesli elbecerisi yuksek ve donanimi yeterli biri olarak:smiley:)) bu ise koyulmak istiyorum.Interne arastirmak falan filan hepsi olumlu seyler ancak yinede bu sitenin ozverili uyeleri beni dahada cesaretlendiridi yinede birilerinin isareti ,onerisi gerek diye dusunuyorum ve bu konu da acikcasi yardimlarinizi bekliyorum yani nerden baslamaliyim?
Bu sorudan once sanirim BEN NASIL BIR SEY ISTIYORUM ? cevabini vermeliyim evet ben icinde 2 kisilik bir cekyati kucuk bir mutfak tezgahi buzdolabi yerlesebilecegi kadariyla dolaplari olan bir camper hayal ediyorum.Bu arada Ozdal beyin yarattigi transporterin icinide gordum oldukca begendim kendisininde onerilerini bekliyorum nereden baslamaliyim 2 senedir ancak kendimi hazirladim simdi artik hazirim onerilerinizi tavsiyelerinizi bekliyorum hersey icin simdiden tesekkurederim saglicakla kalin. Gencay Tozun

Etiketler
Ynt: 20 Sene Sonra Sıfırdan...

Arkaya yatak olan üçlü koltuklardan takıp altına 12 volt la çalışan buz dolabı koyup yandan açılır bir ocak takıp koltuğun altında buz dolabını sağa yada sola koyunca kalan yere su deposu yapıp içine teknecilerde satılan 12 volt su pompası takıp sol tarafa katlanır masa sistemine evye ekleyerek gizli bi karavan yarata bilirsiniz :smiley:..

Merhaba Gultekin kardesim,oncelikle onerin icin icten tesekkurler demek oluyorki once arka kotuk(yatak olabilen ) bununla baslamaliyim o halde bu yatagin cekyat olabilmesi icin ne tur bir mekanizma kullanacagim bu konuda bilgin varmi? simdiden tesekkurederim hoscakal.

Gencay arkadaşım öncelikle aramıza hoşgeldin ve kolaygelsin... Hiç şüphem yok, bu aşkın gücü her türlü zorluğu yenecektir. Camper işinden pek anlamam ama, bilgili arkadaşların yardımı olacaktır umarım. Forumumuzdaki tanışma köşelerinden birinde de kendini tanıtırsan, tüm üyelerimiz seni daha kolay görüp tanıyacaktır. Tekrar kolay gelsin...

Evet haklisin ,oyle yapmam gerek Mustafa arkadasim sanirim heyecandan olacak onerin icin tesekkurler dikkate alacagim araniza geldigim icin ben de gercekten HOSBULDUM.

Bu arada, Ozdal arkadasimin dikkatini cekemedim ki bir hosgeldin alamadim ama ben bunu kendisinin cok yogun olduguna veriyorum ...

Gencay bey hoşgeldiniz.
Siz hangi şehirdeydiniz ? İstanbul'daysanız bir gün randevulaşıp buluşabilir, yapabileceklerinizi araç üzerinden konuşabiliriz?

Ahh... Ozdal bey sormayin ben oyle izole bir yerdeyimki coguseye ulasmak benim icin zor olacak ben Ayvaliktayim evim burda bilmiyorum nasil bir sekil olur ki bende bu isin altindan kalkarim... elbette cok isterdim sizinle yanyana birebir zamani iyi kullanarak arabayi gorerek cok seffaf olacakti ama su anda gelme sansim yok akliniza baska bir yontem geliyormu acaba yani bir tasarim gerek benim icin asagi yukari benim istedikerim cok net cekyat,mutfak,masa,buzdolabi yani bu dogrultudan yola cikarsak nasil bir tasarim olabilir lutfen bana bir aciklik getirin simdiden tesekkurlerimi gonderiyorum ayrica programinizda (bu yilki) ege varsa beklerim evim ve esim ve ben sizleri agirlamaktan mutlu oluruz tum sitedeki arkadaslarimida yolu dusenin buralara aramasi dilegiyle simdilik hosca kalin sevgi ve muhabbetlerimle.

Sn. Gencay Bey,
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Aracınızı dönüştürmeye başlamadan önce kendinize ve ayırabileceğiniz zamana ve düşündüğünüz detaya göre 2 ila 6 ay arasında bir zaman ayarlamalısınız. Ben günde 2 saat veya biraz fazlasını ayırarak 3-4 ayda yaptım. Heşeyden önce kullanacağınız malzemeleri tedarik edin ve aracınızın her noktasını ölçüp kaydedin. Malzemeleri ; evye, ısıtıcı, LPG tüp, Tuvalet, çekyat mekanizması ve hatta yaşam aküsünü tedarik adip ölçün. Çok sayıda çizim taslağı oluşturun ve neyi nereye, ne şekilde koyacağınıza başlamadan karar verin. Bu arada dönüşüm yasal işlemlerini yaptıracağınız trafik müşavirini de ayarlayın. Herşeyin nasıl olacağı belirlenince yapması daha kolay oluyor.

Benim yaptığımda; sol ön mutfak, mutfak tezgahı (130cm) altında buzdolabı (3 sistem) var biraz daha arkada 2 adet 12lt su tankı var. Su tanklarından küçük elektrik pompasıyla su çekiliyor. Atık su tankı araç altında. koltuğun (çekyet) altını erzak deposu olarak kullanıyoruz. Arka sağda yaşam aküsü var. Yatağın arka kısmının altını da malzeme bağajı olarak kullanıyoruz. Sol tarafı arkadan mutfağa kadar dolap yaptım. arkada dolapta LPG tüpü var.Çakyatı açınca 185x120cm yatak oluyor. Bendeki sistem böyle....

Kolay gelsin...

bu koltukları birçok firmadan temin ede bilirsiniz en ucuz benim bildiğim bursada trio pulman diye bir firma var koltuk yere sabit fakat üst kısmı öne kayıp arkası 180 derece yatar vaziyete geliyor böylece yatak olarakta kullanıla biliyor ben benim aracımın zeminine ray yaptırdım böylece arka üçlü de öndeki ters ikilide kaya biliyor ve öndeki koltukları birleştirip uzunlamasına da arkadaki koltukla kombine edebiliyorsunuz :smiley:..

benim araçtan bir iki foto

Mercvianobuyuk

Mercviano1buyuk 1

Koltuk buyuk

Icgoruntubuyuk

kullanıcağınız malzemeler için www.marintek.com.tr ye girip ordaki tekne malzemelerinden esinlene bilirsiniz çok kapsamlı bir site fakat parçaları alıcağınızda ordan almayın aynı ürünleri size bir telefon vericem ordan çok daha ucuza temin edebilirsiniz saygılar

Gencay Bey,

T3, T4, T5'lerde en yaygın olan yerleşim sistemi Ferhat arkadaşımın da belirttiği sistemdir. Fotograflardan hatırlayacağınız üzere benim aracın da yerleşimi aynıydı zaten.
Malzeme teminine gelince; navaraextreme arkadaşımızın gönderdiği fotograflarda yer alan görüntüler VIP tasarıma ait, bu ürünlerin sizin camper tasarımınızda pek işinize yarayacağını sanmıyorum. Ama yine de kendisinin size vereceği telefondan arayarak başka neler bulunduğunu sorabilirsiniz. Ancak ön koltukları 360 derece dönerli yapmanızda yarar var.

T5'iniz panelvan mı, cityvan mı yoksa minibüs mü? Yani pencere durumu nedir?

hosgeldiniz Gencay Bey,
simdiye kadar motokaravanlarimi kendim yaptim. hatta arkadaslarima da karavan yaptim. simdi yuksek tavan T4'umu camper'a ceviriyorum. bir iki hafta icinde Ayvalik'a geliyorum. geldigimde gorusuruz.

Ergun arkadasim ,sizi Ayvalika gelemniz acikcasi benim icin bir sans dolayisiyle cok istedigim bir durum . Ltfen geldiginizde beni arayin goruselim tlf birakmak istiyorum beni yonlendirikibirakayim tlf numarami saygilarimla hoscakalin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR