Wk 3.0 Crd Turbo Sorunu Yardim!!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Mustioruchan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 55
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,673

Etiketler
iyi günler.. 2008 grand cheokee sahibiyim..aracımda turbo arıza ışığı yandı ve usta turbo ustundeki elektronik parcanın arızalandığını(westegate arızalı sanırım) soyluyor..olduğu yerde 3.000 devire kadar gaz basıp bırakınca kıvv diye ses cıkarıyor.. sizce turbodamı arıza var soyledikleri gibi elektronik parca mı turbo cu başka bir usta da (trabzonda kısıtlı) aynısını soyledi.. fakat tamir edemezmiş.. birine sokturdum bakacağız diyerek 2 gun arabayı yatırdı bakmadı.. şimdi biri parcayı lehimlersem beyin yakarmış .. velhasıl ne yapmam gerekli tecrubelerinizle beni bilgilendirirseniz cok sevinirim..

iyi günler.. 2008 grand cheokee sahibiyim..aracımda turbo arıza ışığı yandı ve usta turbo ustundeki elektronik parcanın arızalandığını(westegate arızalı sanırım) soyluyor..olduğu yerde 3.000 devire kadar gaz basıp bırakınca kıvv diye ses cıkarıyor.. sizce turbodamı arıza var soyledikleri gibi elektronik parca mı turbo cu başka bir usta da (trabzonda kısıtlı) aynısını soyledi.. fakat tamir edemezmiş.. birine sokturdum bakacağız diyerek 2 gun arabayı yatırdı bakmadı.. şimdi biri parcayı lehimlersem beyin yakarmış .. velhasıl ne yapmam gerekli tecrubelerinizle beni bilgilendirirseniz cok sevinirim..

dedikleri parçanın görselini atabilir misiniz?
önceki konularda buna benzer bir sorun vardı, ufak siyah bir kutudan kaynaklanıyordu problem, o konuyu da bir inceleyin derim.

KLL nin de sorduğu gibi arıza kodu almaya bakın.

Scangauge var bende. Baska turlu kod nasil alinir bilmiyorum.

sorun çozuldu turbonun ustundeki kutu..Allah iş bilmeyen paragoz ustaların eline düşürmesin..neyse sanırım o parca turboyla birlikte geliyor sıfır olunca .. çıkma birinde var takıyor dediler ustten hiç turbo hortum sokmeden adam soktu sonra elimde yok dedi yaptıralım dedi saolsun bi elektronik ustasına yaptırdı..totalde 350 tl ye suan sıkıntım çozuldu ..fakat stop edince turbo bıcakları surtme sesi yapıyor artık..pervane surter gibi en azından usta oyle soyledi.. performans sıkıntısı yok ..o ses içinde turbo değişmesi gerek dediler..

sorun çozuldu turbonun ustundeki kutu..Allah iş bilmeyen paragoz ustaların eline düşürmesin..neyse sanırım o parca turboyla birlikte geliyor sıfır olunca .. çıkma birinde var takıyor dediler ustten hiç turbo hortum sokmeden adam soktu sonra elimde yok dedi yaptıralım dedi saolsun bi elektronik ustasına yaptırdı..totalde 350 tl ye suan sıkıntım çozuldu ..fakat stop edince turbo bıcakları surtme sesi yapıyor artık..pervane surter gibi en azından usta oyle soyledi.. performans sıkıntısı yok ..o ses içinde turbo değişmesi gerek dediler..
geçmiş olsun, sorun çözülmüş, turbo revizyonu da yapan firmalar var ama sağlıklı mı bilmem.
aracınız kaç km de?

Kapak oldugu icin sokup bakmam lazim ki cok usendim. Bir ara bakarim.

arac 197 bin km de evet westagate denilen parca sanırım.. zaten turbonun ustune yapısık duran ve dısardan gorunen tek parca o ..plastik bir kutu..turboyu acıp kapamaya ayarlamaya yarıyor .yaptırdım ama motor stop edince turbo bıcakları surtuyor.. yakında komple degisecegim muhtemelen..

anladım, km çok yüksek değilmiş aslında turbo değişimi için.
ama TR de turbo araçlarda motoru kapatmadan bekleme alışkanlığı pek yok.
ondan da erken gidebiliyor.

değişim yapılacak ise KLL nin bir önceki sayfada yazdığı şekilde yapılabilir..

baktım ama değişimle ilgili bir yazı goremedim.. fakat aklıma takılan arızayı giderdik ama kontak kapatınca ustanın soylediği turbonun bıcaklarından geliyor o ses bir pervane surtme sesi gibi ses geliyor..acaba diyorum motor metal surtme için borlu katkılar felan var sesi keser mi turbo da bir işe yarar mı ..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR