DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

Wolksvagen Transporter Tavan Açma (tavan Yükseltme) Hakkında...

'MOTOKARAVAN' forumunda Bedirhan93 tarafından 22 Temmuz 2019 tarihinde açılan konu 450 kişi tarafından okunmuş, 3 cevap yazılmıştır

1. Bedirhan93

Bedirhan93 Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    5
    Öncelikle merhabalar.

Ben yakın zamanda almayı düşündüğüm Wolksvagen Transporter (büyük ihtimalle kısa şase) aracı uzun bir müddet kullanmayı düşünüyor ve bu konuda bir takım konulara kafa yoruyorum. -Çok şükür ki @MüBisVan sayesinde bir çok konuyu öğrendim.-
    Şu sıralar aklıma takılan birkaç ayrıntıyı ise sizlere sormak istiyorum.

1- Ben de aracımın ruhsatını değiştirmek istemiyorum. (Karavan olarak) Dolayısıyla aracın arka kabin bölmesine sadece dolap yaptırmak aracın ruhsatını değiştirmeyi gerektirir mi? Muayenede sıkıntı olur mu?

2- Arka koltuk için yere kayar bir ray mekanizması yapılabilir mi?

3- En önemlisi;
    Şu linkte vereceğim işlem; yani tavan yükseltme olayı.

Video: https://m.youtube.com/watch?v=O5_rS6mG9RM

Bilindiği üzere Türkiye’de Wolksvagen - California serisi araçlar satılmıyor. Peki biz orijinal aracı bu şekilde tavanını açtırdığımızda ruhsatta veya muayenede problem olur mu?
    Daha da önemlisi YAPAN YER VAR MI?

Şimdiden değerli cevaplarınıza teşekkür ederim.

Etiketler:

2. Bedirhan93

Bedirhan93 Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    5
    Son düzenleme: 23 Temmuz 2019

3. Candemir Serenli

Candemir Serenli Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    14
    Meslek:
    SATIŞ PAZARLAMA
    Merhaba. Ankara Ostim de (yanılmıyorsam ismi Hikmet) pop up tavan yapan bir yer var. Gezenbilir Facebook sayfasında da bahsi geçmişti. Oradan aratabilirsiniz. Ama sanırım T6 için kalıp yok. Görüşmenizde yarar var.
    İyi günler.

4. mustafaatk

mustafaatk Kamp II

Alınan Beğeni:
    82
    T4 ler için Ankara'da Hikmet Ozkan açılır tavan yapıyor. (iletişim bilgilerini bilmiyorum)
    T3/T4 ler için yine Luki Camper var yanılmıyorsam.

Açılır tavan orjinal olsun diyorsanız, Reimo'nun bu konuda ürün gamı geniştir. T3/T4/T5 ve T6 lar için açılır ve yükseltilmiş tavan seçenekleri mevcut. Türkiye'deki temsilccisi Viya karavan olması lazım. Bu senenin başında Viya Karavan Ekibi bu konuda Reimo'dan eğitim de aldı diye hatırlıyorum. Tabi fiyatlar € üzerinden olunca herkes için uygun bir seçenek olamayabiliyor.

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...