Yeni Aracımız 2003 Land Rover Discovery 2 Td5

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan umutcelikel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 267
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 112,199

Etiketler

yakında çıkar satışa meraklanmayın bu turfanda sebze gibi dönem dönem kayboluyor dönem dönem ortalığa çıkıyorlar

Herkese selamlar :smiley:

Ne zamandır kafayı taktığım aracın orjinal aksesuarlarından Safari 5000 ekstra sürüş lambalarını İstanbul'dan, orjinal A-Bar olmadan tampona montaj için ayağını Mohawk kardeşimden, orjinal düğme ve arka beşli soketini de ebayden buldum. Ebayden gelenler yola çıktı, diğerleri evde sıcak köşelerinde yerlerini ald :D :D :D

Safari 5000'ler auxilary driving light diye geçiyor. İki tipi var, sürüş ve sis olarak. Ben sürüş olan tipini aldım, sis olanlar buğulu camlı gibi sanırım. RRC, Disco 1, Disco 2 ve P38 Range'lerde orjinal aksesuar olarak çıkıyor.

Disco 2'de ya A-Bara monte yada bendeki boruya monte olarak takmış fabrika. 1999-2002 arasında düğmesi direksiyonun solunda, 2003-2004'te sağında bulunuyor. Tam simetrik değil sağ sol kullanılamıyor. Ayrıca sanırım 2002'ye kadar grimsi, 2003 sonrası siyah. Böyle manyakça detaylara takıldıktan sonra yaptığım incelemelerle buna karar verdim :D :D :D Allahtan Mohawk ta en az benim kadar manyak çıktı, araşıp duruyoruz:smiley:))))))

Aradaki orjinal tesisat ve akıllı rölenin sıfır çok çok çoook tuzlu. Benim salaklığım neticesinde de Ankarada hurda bir araçtan bunu sökemeden kaçırdım. Bu sebeple üstün Türk sanayisindeki deneme yanılma iş yapan ustalarıma kendimi teslim edeceğim tesisat konusunda :D :D
20151128 105153
20151128 105153
20151201 083336
 12
 35

detaylardaki çılgınlık noktası araç sevgisi değil artık aşkı diye nitelendiriyorum ben :D

fakat sabah araca binerken o detaylar hergünü daha güzel yapıyor

güle güle kullanın

şu anda aradığım aracı biliyorsun şu anda tüm detayları biriktiriyorum yaklaşık 1GB dolayında bilgiler hatta artıyor :D detaycılık aracı kullanırken keyif almaktan kaynaklanan bir sorun bu ben kendimi yarı hasta olarak algılıyorum bu hastalığımı seviyorum :D :D

Herkese selamlar :smiley:

Ne zamandır kafayı taktığım aracın orjinal aksesuarlarından Safari 5000 ekstra sürüş lambalarını İstanbul'dan, orjinal A-Bar olmadan tampona montaj için ayağını Mohawk kardeşimden, orjinal düğme ve arka beşli soketini de ebayden buldum. Ebayden gelenler yola çıktı, diğerleri evde sıcak köşelerinde yerlerini ald :D :D :D

Safari 5000'ler auxilary driving light diye geçiyor. İki tipi var, sürüş ve sis olarak. Ben sürüş olan tipini aldım, sis olanlar buğulu camlı gibi sanırım. RRC, Disco 1, Disco 2 ve P38 Range'lerde orjinal aksesuar olarak çıkıyor.

Disco 2'de ya A-Bara monte yada bendeki boruya monte olarak takmış fabrika. 1999-2002 arasında düğmesi direksiyonun solunda, 2003-2004'te sağında bulunuyor. Tam simetrik değil sağ sol kullanılamıyor. Ayrıca sanırım 2002'ye kadar grimsi, 2003 sonrası siyah. Böyle manyakça detaylara takıldıktan sonra yaptığım incelemelerle buna karar verdim :D :D :D Allahtan Mohawk ta en az benim kadar manyak çıktı, araşıp duruyoruz:smiley:))))))

Aradaki orjinal tesisat ve akıllı rölenin sıfır çok çok çoook tuzlu. Benim salaklığım neticesinde de Ankarada hurda bir araçtan bunu sökemeden kaçırdım. Bu sebeple üstün Türk sanayisindeki deneme yanılma iş yapan ustalarıma kendimi teslim edeceğim tesisat konusunda :D :DEkli dosyayı görüntüle 2362 Ekli dosyayı görüntüle 2362 Ekli dosyayı görüntüle 2363 Ekli dosyayı görüntüle 2364 Ekli dosyayı görüntüle 2365
Ne demek:smiley: güle güle kullan. far düğmesini iyi bulmuşsun. Düğme üzerindeki led gerçekten sol tarafta mı? fotoğraf ters değil, değil mi? yani direksiyonun sağ tarafındaki düğme grubunda kullanılmak için yapılmış. Bendeki ters duruyorda o yüzden soruyorum.

Allah mutluluğunuzu arttırsın

prenses burnunu kızartmış hava biraz soğuktu galiba
Amin teşekkürler kardeşim :smiley: Valla 15 derece civarında ama güneşli olduğundan idare etti.

Bu arada bizim yeşil kurbağa yine kmde 42 kuruş yakarak gelmiş. 100 kmde 11.5 lt. Kazasız arızasız Ankaraya dönersek yarın inşallah dönüş ortalamamıza da bakarız :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR