Yeni Başlayan Bir Offroad Meraklısı Için Lada Niva

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan TA2BXX Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,035

TA2BXX

Yeni Üye
Yer
Ankara
Web
www.boraakbay.info
Telsiz Çağrı Kodu
TA2BXX
Merhaba. Uzun zamandır offroad ve arazi araçlarına ilgi duyuyorum ancak yeni yeni buna bütçe ayırabilecek duruma geldim. Offroad maceralar yaşamak (ve belki ileride tavan çadırı da alarak çadır kampına da girmek) üzere bir arazi aracı almayı düşünüyorum. Bu konuda etraflıca bir araştırma yaptım, çevremdeki insanların çoğunun aklına Lada Niva geldi. Ancak bu kişilerin hiçbirinin offroad veya arazi tecrübesi yok.

Piyasayı araştırınca farklı fiyat baremlerinde Lada Niva'lar gördüm. Öncelikle şunu belirteyim, bu araçta kesinlikle konfor aramıyorum. Yalnızca araziye giderken ve arazide kullanmayı düşünüyorum. Dolayısıyla hidrolik direksiyonmuş, süspansiyon yumuşatmaymış, vb dertlerim kesinlikle yok. Temel olarak beni yolda bırakmaması, 4x4'te beni üzmemesi, sıcakta/soğukta çalışmamazlık yapmaması ve parça/usta bulmanın zor olmaması ihtiyaçlarım var. Bu bağlamda Lada Niva önerir misiniz acaba? Bütçem 50.000₺-60.000₺ aralığında, bu aralıkta KM'si makul görünen araçlar buldum ancak yeni başlayan birisi için Lada Niva uygun mudur, yoksa başka bir araca mı yönelmem gerekir? Bir de Ankara'da bu aracın bakım ve gerektiğinde tamirlerini yapabileceğim güvenirlir bir usta bulmam mümkün olur mu? Son olarak Lada Niva alacak olursam acaba nelere dikkat etmem gerekir?

Etiketler
Merhaba. Uzun zamandır offroad ve arazi araçlarına ilgi duyuyorum ancak yeni yeni buna bütçe ayırabilecek duruma geldim. Offroad maceralar yaşamak (ve belki ileride tavan çadırı da alarak çadır kampına da girmek) üzere bir arazi aracı almayı düşünüyorum. Bu konuda etraflıca bir araştırma yaptım, çevremdeki insanların çoğunun aklına Lada Niva geldi. Ancak bu kişilerin hiçbirinin offroad veya arazi tecrübesi yok.

Piyasayı araştırınca farklı fiyat baremlerinde Lada Niva'lar gördüm. Öncelikle şunu belirteyim, bu araçta kesinlikle konfor aramıyorum. Yalnızca araziye giderken ve arazide kullanmayı düşünüyorum. Dolayısıyla hidrolik direksiyonmuş, süspansiyon yumuşatmaymış, vb dertlerim kesinlikle yok. Temel olarak beni yolda bırakmaması, 4x4'te beni üzmemesi, sıcakta/soğukta çalışmamazlık yapmaması ve parça/usta bulmanın zor olmaması ihtiyaçlarım var. Bu bağlamda Lada Niva önerir misiniz acaba? Bütçem 50.000₺-60.000₺ aralığında, bu aralıkta KM'si makul görünen araçlar buldum ancak yeni başlayan birisi için Lada Niva uygun mudur, yoksa başka bir araca mı yönelmem gerekir? Bir de Ankara'da bu aracın bakım ve gerektiğinde tamirlerini yapabileceğim güvenirlir bir usta bulmam mümkün olur mu? Son olarak Lada Niva alacak olursam acaba nelere dikkat etmem gerekir?
LADA Samara kullanmış birisi olarak Ankara'da birden çok sayıda, iyi ustalar olduğunu belirtmek isterim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR