Yerli Karavan Üreticileri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mycamper Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 27
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 79,616

mycamper

Kamp III
Yer
İstanbul
Web
www.anakamp.org
Türkiye'de karavan üretimi az sayıda firma tarafından yürütülmektedir.
Bunların en bilinenleri Adapazarı'nda yer alan Başoğlu, Erba, Saly Karavan, Bursa'da Can Karavan, Tekirdağ'da Emeksan, Ankara'da Soyut Karavan'dır. Bunların dışında da ufak çapta üretim yapan, zaman içinde açılıp kapanan firmalar da bulunmaktadır.

Bu firmalardan web sitesini bulduklarım aşağıdadır:

http://www.emeksan.com.tr/

http://www.salycaravan.com/

http://www.soykar.com/

Etiketler
Ynt: Yerli Karavan Üreticileri

http://www.basoglucaravan.com.tr/

Bildiğim kadarı ile saly ve başoğlu kardeş.Babalarından sonra iki kardeş aynı branşta yollarına ayrı ayrı devam ediyorlar.

BAŞOĞLU, ERBA ve SALY karavan olmak üzere sahipleri 3 kardeştir.
Babalarının vefatının ardından birbirine rakip 3 firma ortaya çıkmıştır.

Babalarının zamanında da firma BAŞOĞLU olduğundan, daha çok bilinmesi ve görülmesi normaldir.

Bana kalırsa 3 rakip firma olup, insanları canlarından bezdirecek karavanlar üreteceklerine, bir araya gelip tek firma, karavan gibi karavan üretseler daha doğru olur.

İlk kışın ardından kampingde gördüğüm manzara; herkesin elinde slikon tabancası bütün birleşim yerlerine slikon çekiliyor. Pencerelerin etrafına fitil çekmek zorundalar, çünkü neredeyse parmak girecek kadar boşluk olabiliyor. Kimisi gelir, o haftaiçi yağmur yağmıştır, yatak su içinde...

Merhaba Sevgili Karavan Dostları;

Öyle sanıyorum ki, firmamızın web sitesi ve telefonları ile ilgili bir yanlışlık olmuş. İzninizle düzeltmek isterim.

web adresimiz;

www.cankaravan.net

telefon;

0.224.211 64 66

Adres;

Yeni Yalova Yolu 8. km CAN KARAVAN tesisleri
Panayır / BURSA

Saygılarımızla.

Onur Bey,

aramıza hoşgeldiniz, sizi burada görmekten son derece memnun olduğumuzu, ve bu forumu paylaşan arkadaşların bilgiye doğrudan sizinle ulaşacak olmaları da sevindirici olduğunu belirtmek isterim.

Karavancı dostlarım merhaba
İş için gittiğim BURSA'dan yeni geldim. İşlerimi tamamladıktan sonra CAN KARAVAN'a uğradım Onur bey ve Can bey ile tanıştım imalatlarını
inceledim çok güzel gerçekten, daha sonrada yine BURSA'da imalat yapan İMAJ KARAVAN'a gittim sahibi Aydın beyle tanıştım onlarında imalatını inceleme fırsatım oldu ilgilerine teşekkür ederim . Motokaravanımı yenilemek için yaptığım araştırmada motokaravan üreticisi firmaların herhalde
tamamını gezmişimdir. Bu yazımın sonuç kısmı ise her imalatçı firma kendi bilgi ve tecrübelerinle aracın kasa ve mobilya aksamını yapıyorlar
ancak içine konacak tüm malzemeler ithal ve neyazıkki birçoğununda alternatifi yerli ürün yok,sebebi bundanmıdır bilmiyorum fiyatları sorarsanız
2.el 5 yaşında panelvan alıp Camper yaptırmanın bedeli 50.000 YTL' yi geçmiş elimdeki aracıma olan sevgim bir kat daha artmış olarak sizlere
iyi akşamlar diliyorum.
Levent GÜNGÖR

Tüm Karavancı [daha dogrusu doğasever] Dostlarımıza tekrar merhaba ve hoşbulduk.

Umarım, forumda merak edilen, karavancılıkla ilgili öğrenilmek istenen sorulara cevap verebilir, sizlerden gelen istek, eleştiri ve yorumlarla da hem firmamız, hem de sektörümüz adına iyi şeyler yapabiliriz.

Sizlerden gördüğümüz sıcak ilgiye de ayrıca tesekkür ederiz.

Bu vesileyle hep sorulan fiyatlar hakkında da bilgi vermek isterim. Bizim iç donanım dediğimiz [yani aracın şasesi kesilmeden yapılan] modellerimiz de fiyatlarımız "arac hariç" 17.000 ytl'den baslamakta.

mobilkaravanlarımızda ise [yine araç hariç] kısa şaseli [ford, ducato, iveco, renault, citroen vs.] tipler 29.000 ytl'den, uzun şaselerde ise fiyatımız 34.000 ytl 'den başlamakta.

Tabii burada bu fiyatlar, Levent Bey'in de belirttiği gibi istenen ithal malzemelere göre de değişim göstermekte. küçük bir örnek verecek olursak, 130 x60 cm'lik ithal pencere 700 euro civarında iken, aynı ebatta yerli üretim bir pencere 500 ytl civarında.

Çekme karavanlarda ise 2008 yılından itibaren 3 kişilik, fonksiyonel ve her bütçeye hitap edecek bir modeli yurtiçi ve yurtdısında piyasaya süreceğiz.

Tüm dostlarımıza saygılarımızla

Onur ÖNÜRMEN

Sn. Onur Bey prototip olarak tasarladığınız o şirin ve güzel karavanlarınızı biran önce görebilmek için heyecanla bekliyoruz. Selamlar.

Sayın onur bey Elimde 1993 modeli Sizin eski bir modeliniz var yeni temin ettim o kadar seneye rağmen gerek şasi gerekse ahşap muhteviyatı cok iyi durumda .Aşağıya resminide ekliyorum.Benim problemim lastikleri halen üzerinde 155.SR.13 ebetında lastikleri var bunlar orjinalmi bilmiyorum zira kampana ve fren sistemini icin söktüğümde ve yeniden montajında zorluk cektim sanki lastik kalınlığı geniş gibi geldi davlumbazdan iceri zor soktum ve monte ettim Acaba bunlar yanlış lastikmi yanlış ise hangi ebetta lastik kullanabilirim.şimdiden cevabınız icin cok teşekkür ederin selamlar.
5js304.jpg

rauf' Alıntı:
Sayın onur bey Elimde 1993 modeli Sizin eski bir modeliniz var yeni temin ettim o kadar seneye rağmen gerek şasi gerekse ahşap muhteviyatı cok iyi durumda .Aşağıya resminide ekliyorum.Benim problemim lastikleri halen üzerinde 155.SR.13 ebetında lastikleri var bunlar orjinalmi bilmiyorum zira kampana ve fren sistemini icin söktüğümde ve yeniden montajında zorluk cektim sanki lastik kalınlığı geniş gibi geldi davlumbazdan iceri zor soktum ve monte ettim Acaba bunlar yanlış lastikmi yanlış ise hangi ebetta lastik kullanabilirim.şimdiden cevabınız icin cok teşekkür ederin selamlar.
5js304.jpg

Rauf Bey Selamlar,

Geç yanıt verdiğim için kusura bakmayın. bu sıralar pek siteye göz atamadım özel işlerim nedeniyle.

Sorunuza gelince, karavan bizim imalatımız ancak sanıyorum ki, sizden önceki sahibi ya da sahiplerinden biri bizim etek diye tabir ettiğimiz alt tampon kısımlarını, kendisi sonradan metal şeritlerle kaplatmış. Yoksa o modellerimiz için vermiş olduğunuz tekerlek ölçüsü standart ölçümüzdür. Sorun, muhtemelen o kaplamadan kaynaklanmakta. Ancak yine de karavanı yakından görmeden net bir şey söylememiz zor olur.

Karavanla ilgili yardım edebileceğimiz herhangi bir konu olursa, 0.224. 211 64 66 no'lu telefonumuzdan lütfen bizi arayınız.

Saygılar sunar, karavanınızda sevdiklerinizle keyifli günler geçirmenizi dilerim.

can_karavan' Alıntı:
Rauf Bey Selamlar,

Geç yanıt verdiğim için kusura bakmayın. bu sıralar pek siteye göz atamadım özel işlerim nedeniyle.

Sorunuza gelince, karavan bizim imalatımız ancak sanıyorum ki, sizden önceki sahibi ya da sahiplerinden biri bizim etek diye tabir ettiğimiz alt tampon kısımlarını, kendisi sonradan metal şeritlerle kaplatmış. Yoksa o modellerimiz için vermiş olduğunuz tekerlek ölçüsü standart ölçümüzdür. Sorun, muhtemelen o kaplamadan kaynaklanmakta. Ancak yine de karavanı yakından görmeden net bir şey söylememiz zor olur.

Karavanla ilgili yardım edebileceğimiz herhangi bir konu olursa, 0.224. 211 64 66 no'lu telefonumuzdan lütfen bizi arayınız.

Saygılar sunar, karavanınızda sevdiklerinizle keyifli günler geçirmenizi dilerim.
Onur bey haklısınız ilk sahibi eteklerde cürüme olduğunu gormüş aliminyum ile kaplamış.Sonradan arkadaşlar ile makasları kontrol ettik kaliba hata makaslarda düzelmiş makascıya gidip göstericeğiz eğer tespitimiz doğru ise kavis verdireceğiz.Anlaşılan eski sahibi biraz hor kullanmış cevabınız icin teşekkür eder hayırlı işler dilerim.

Karyat da bir süre önce sergilenmekte olan PİNO karavanın 3 modelini görme - inceleme fırsatım oldu.
Sn.Farku bey ve ekibinin ürettiği ürünlerdeki özen ve itina , detaylardaki inceliklerden oldukça etkilendik.
Böyle bir üreticinin istanbulda olmasından da haliyle memnun olduk.
tavsiye etmek zor bir kelamdır.
ama görmenizi tavsiye ederim.

Merhabalar,
10 senedir tüm tatillerimi çadırımla yaparım ve uzun zamandır karavan hayranıyım, 6-7 aydırda 2. el motokaravan arıyorum. Bulabilsem aslında kiralamayıda düşünüyorum fakat kiralayan yer bulamadım. Temiz 2. el karavan bulabilirmiyim acaba.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.