Yolculuk Esnasında Enerji Kullanımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aequltas Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,071

aequltas

Yeni Üye
Herkese merhaba,

3 aylık camper karavanım var ve kısa süreli konaklamaların dışında uzun bir tatilim olmadı ancak artık yola çıkma zamanı geldi ve malûm sıcaklar da başladığı için buzdolabı gerekliliği doğdu. 220V A+ mini buzdolabı kullanıyorum. Normal şartlarda yola çıkacağım esnada enerjiyi kesiyordum ancak her dur kalk esnasında enerjiyi kesmek ve tekrar devreye almak buzdolabını sürekli start-stop yaptıracağından hem ömrünü kisaltacak hem de hiç bir şekilde soğutma verimi alamayacağım. Sorum şu; enerjiyi hiç kesmeden yolculuk yapmam o sırada çalışıyor olan buzdolabina titreşimden dolayı elektriksel sıkıntı yaratır mı? Aynı şekilde araç içi tesisat , inverter vs bu durumdan zarar görür mü?

Önemi var mı bilmiyorum ancak ;

Güneş paneli : 2x165 w
Akü : 2x100 ah
İnverter : 1200 w

Teşekkürler.

Etiketler
dolap durması gerektiği gibi dik şekilde durduğu sürece buzdolabının sürüş esnasında çalışmasında bir sıkıntı olmaz, rampa iniş çıkışlarda birşey olur mu diye de sormayın :smiley: Keyifli bir yaz dilerim.

Yaklaşık olarak benzer ekipmanlarımız var, 2x135 W poli kristal panel, 225 Ah yaşam aküsü, Westfrost A+ 90 litre tezgah altı buzdolabı. Bugüne kadar yola çıktığımızda dolabı hiç kapatmadık, dağ, bayır, rampa. Herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Buzlukta buzlarımız, donmuş et ürünleri, aşağıda buz gibi içeceklerimiz vs. 5 kademeli soğutucu 3 . kademede yeterli oldu.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR