DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

Yurdisina Aracla Yolculukda Schengen Uygulamasi

'KUZEY AVRUPA' forumunda Gurmer17 tarafından 1 Şubat 2020 tarihinde açılan konu 384 kişi tarafından okunmuş, 2 cevap yazılmıştır

1. Gurmer17

Gurmer17 Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Herkese merhabalar, forumu uye olmadan takip ediyordum. Paylasimlardan feyz alarak onumuzdeki yaz tatilinde esimde avrupa turu yapmayi dusunuyoruz. İnternette arastirmalar yaptim lazim olan belgeler vs bunlari tespit ettim. Fakat biz doblo tipi bir araci camper hale getirip (wc dus olmaksizin) konaklamayi aracta yapmayi yada kamp yaparak gezmek istiyoruz. Schengenin multi girislisini almayi dusunuyorum. Ancak schengen basvurusunda otel ucak rezervasyonunuzu sunun diye yaziyor heryerde. Sormak ve paylasimlariniza acmak istedim husus schengeni yunanistan konsoloslugundan alarak schengen bolgesini gezmek istiyorum. Acaba sadece yunanistanda otel rezervasyonu yapsam baska ulkelerde yapmasam sorun olurmu?
    Forumda benden once araciyla yurtdisi seyahat yapan oldugunu umit ediyorum:smiley: yardimlarinizi bekliyorum :smiley:

2. janberkaydemir

janberkaydemir chusha

Alınan Beğeni:
    734
    Meslek:
    Emekli
    Bu yol istediğiniz şekilde sonuçlanmayabilir. Yunanistanda bir haftadan fazla bir otel rezervasyonu bir turist olarak konsolosluk görevlilerine soru işareti demektir. Red veya vizeyi verdiklerinde rezervasyon süresini içeren geçerlilik içermesi seyahatinizi altüst eder. İstenen evrakları sunabiliyorsanız pek problem çıkmıyor. Bunun için gerçek bilgiler önemli. Ama ben birkaç shengen başvurum sonrası hep italya ile devam ettim. sıkıntı yaşamadan devam ediyorum. Fakat aynı yöntem bir arkadaşımda uyardığım halde red ile sonuçlandı. Çünkü diğer evraklar ile ilgili bir sıkıntı yaşadı. Ben tabiki bir kesinbilgi veremem, siz sorarak kendinize uygun olan yöntemi seçeceksiniz.
    En çok kalmayı düşündüğünüz ülkeden başvurmak, yada yol planını uygun şekilde tasarlamak önemli
    Ben sunduğum standart evraklar dışında ekteki iki belgenin benzerini vererek başvuru yapıyorum.
    Selamlar...

Ekli dosyalar:

3. Gurmer17

Gurmer17 Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    ustat cok tesekkurler bu paylasim super oldu elinize saglik bende bu dogrultuda bir rota planliyordum harika oldu :smiley:

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...