DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM
Duyuruyu Kapat
Gezenbilir 10. Geleneksel Kış Kampı Duyurusu Yapıldı. Detaylar İçin Tıklayınız!.

Yürüyüşe Hazırlık

'YÜRÜYÜŞ TEKNİK BİLGİLER' forumunda YOL tarafından 27 Ağustos 2006 tarihinde açılan konu 23301 kişi tarafından okunmuş, 24 cevap yazılmıştır

1. hasan110

hasan110 Kamp III

Alınan Beğeni:
    0
    Ynt: Yürüyüşe Hazırlık

Yapacağınız doğa yürüyüşlerinin zorluk derecesi,hava şartları,yürüyüş mesafesi ne göre kıyafet seçilmesi şart,Eğer piknik koşullarında bir yürüyüş yapacaksanız günlük kıyafetleri yeterli olabilir,
    2 yıldır doğa yürüyüşleri yapıyorum,İlk gezilere şehrimizin belediye organizasyonu ile başladık ve internet üzerinde araştırarak iyi bir bot ve yağmurluk basit bir sırt çantası ile yola koyulduk,Geziye gelenlerin çoğu günlük kıyafetleri ile geliyordu,
    Eylül ayında kıyafet yetersizliğinden terleyip titriyenler ,çamurda kayıp düşenler,ayakları kot pantolonları ıslananlar ,çantalarının yağmurda ıslanıp içindekilerle birlikte sırılsıklam olup kullanılmaz hale gelenlere şahit oldum.Bu bize bu tip doğa gezilerinde kıyafetin ne kadar önemli olduğu tecrübesi kazandırdı.Bütçemiz dahilinde Tekrar çok daha iyi bir bot,termal bir içlik,rüzgar ve su geçirmez polar ceket,Gora teks dış katman mont,su geçirmez kılıf pantolon,yağmurluğu olan bir sırt çantası... aldık,Bu malzemelerde fiatına göre kalitesi ve koruyuculuklarıda artmaktadır.
    Aldığımız malzemelerle her türlü hava koşullarında rahat ettik,

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=69334.0
    http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=68372.0

2. @t@bey

@t@bey Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    1

Kesinlikle öyle. Hoş, hayvanlar kokunuzu uzunca bir mesafeden zaten alır ama bazen rüzgar buna müsade etmiyor. Biz sık ormana girerken arada sırada ıslık çalarız mesela. Bu demek değil ki doğayı dinlemiyoruz. Aksine pür dikkat giderken her türlü sesi gayet net alıyoruz, maazallah. Sessizlik sadece açık arazide, kalabalık grupla ve piknik havasında geçen bir yürüyüşte kafa dinlemek için olur.

3. gezesimgeldi

gezesimgeldi Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Merhaba
    Yürüyüşe yeni başlayanlardanım.Baton,pantolon ve ayakkabı için marka ve model tavsiye edebilir misiniz?

4. ecemete

ecemete Sea Wolf

Alınan Beğeni:
    7

Merhaba Arkadaşlar:

Yürüyüş ve kampçılığa yeni başladım. Önümüzdeki aylarda eşimle LİKYA YOLU Fethiye-Kaş etabını yürümeyi planlıyoruz. Hazırlık olarakta günü birlik yürüyüşler ve gecelik kamplar yapıyoruz. Amacımız hem deneyim kazanmak, hem de ihtiyacımız olan doğru ekipman ve malzemeyi bulmak. Bu arada en büyük yardımcımız sizlerin deneyimleri. Bu siteden ve dolayısıyla sizlerden çok şey öğreniyoruz. Umarım bir gün sizlerle de etkinlik yapma şansı buluruz.

Hepinize tekrar merhaba.. (Mete)

5. TezMertek

TezMertek Zirve

Alınan Beğeni:
    8

Başarılar Mete bey.

6. ilkkandemir

ilkkandemir 1907Ünifeb

Alınan Beğeni:
    0

cok guzel bi yazı olmuş, eline sağlık. yürüyüslerimizde baton kullanmamız bıze ne kadar fayda sağlar?

7. yenizaman

yenizaman Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    0

Arkadaşlar ayakkabı almayı düşünüyorumda tavsiyeniz ne yönde olur marka olarak? ben şahsen Chameleon Thermo 6 almayı düşünüyorum yada aynı tarz olan Salomon pro mid gtx olabilir diyorum ne dersiniz..

8. yenizaman

yenizaman Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    0

Tabi varsa başka tavsiyeleriniz sevinirim..

9. mery3mozturk

mery3mozturk Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    1
    Merhaba, konu uzun zaman önce açılmış ama sesimi duyan olur umarım, ben St. Paul yolunun tamamını yürümeyi planlıyorum. Malzeme listemi hazırladım. Yalnız sırt çantası seçtikten sonra başka sitelerde bay bayan şeklinde ayrılmış çantalar. Buna dikkat etmek gerekiyor mu? Cinsiyet bilgisi olmayanlar her ikisine de mi hitap ediyor. Bilgi verirseniz sevinirim.

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...