Arama sonuçlarınız

1. farazicosmos

İzotonik Ve Elektrolit Içecekleri Nedir ? | 2 Tane Elektrolit Içeceği Tarifi Ve 4 Farklı Alternatif

Video: https://www.youtube.com/watch?v=5KwEBnsuiZY&t=6s Herkese merhaba, kamp yapanlar ve doğa yürüyüşü yapanlar bu konuya profesyoneller gibi önem göstermiyor ve halk dilinde sıcak çarpması diye adlandırılan ama terlerken mineral kaybetme olayını maalesef ki herkes göz ardı ediyor veya...

2. farazicosmos

Off Road Aracı Ülkemizi Için Sizce Gerekli Mi ?

Herkese merhaba, ülkemiz coğrafyasını ve civar ülkelerin coğrafyasını ele alarak cevap vermenizi istiyorum. Para sorununu da lütfen cevap verirken göz ardı edelim. Kamp, piknik, karavan çekme, köye gitme ve doğa gezileri için sizce off road türü araç gerekir mi ? Yoksa fabrika çıkışlı...
  3. farazicosmos

Deprem Çantası, Doğal Afet Çantası Ve Acil Durumlar Için Gerekenler

Herkese merhaba, deprem konusu çok önemsenmeyen bir konuydu ve bende dün itibariyle 4 başlık altında bilgilerimi videolandırdım. Umarım videolarım işinize yarar. Videoyu izlerseniz video ile ilgili yorumlarınızı video altına yaparsanız sevinirim. Video...

4. farazicosmos

Karavan Çekecek Araç Alırken Yaptığım Araştırmaları Sizlere Paylaşmak Istedim.

Herkese merhaba, insanların genellikle düştüğü hatalara ve araştırmalarım sonucu ulaştığım verilere değinmek istiyorum İnsanlar önce beğendiği aracı sıfır veya ikinci el alıyorlar yada mevcut araçları varken peşine karavan almaya yöneliyorlar. Genellikle ihtiyacı doğrultusunda alınan...
  5. farazicosmos

Fabrika Çıkışlı Çeki Demiri Ve Soğutma Sistemi

Bugün facebook ta dolaşırken birisinin paylaşımına tesadüfen denk geldim. 0 km araç alırken çeki demirini eklettirdiklerinde fiyatın sonradan takılmaya göre daha pahalı olmasının sebebi, motorun soğutma sisteminin daha büyük olmasından kaynaklı diyordu. Bu ne kadar doğru ne kadar yalan...

6. farazicosmos

Sırt Çantalı Kamp Ve Arabalı Keyif Kampı Üzerine Video Çektim. İzleyip Fikirlerinizi Paylaşabilir Misiniz ?

Herkese merhaba, amatör bir kampçı olarak sırt çantası ile kamp ekipmanlarım üzerine video çektim. İzleyip yorumlarınızı fikirlerinizi paylaşabiilr misiniz ? Video: https://www.youtube.com/watch?v=hNhKdtZhx-Q Bu videomda arabalı keyif kampı ile ilgili Video...

7. farazicosmos

Off Road Araçlarında Sizce Gereksiz Hangi Donanımlar Vardır ?

Sırt çantasıyla kampa gidenler genellikle ilk seferde yanlarına ne varsa alır ve bir kaç deneyim sonrası o gereksiz bu gerekli diye elemeye başlarlar ve uyduruyorum 30 40 kg gelen çantayı 7 8 kg gibi rakamlara düşürürler buna bisikletle tura çıkanda dahildir arabası ile kampa giden de, benim...
  8. farazicosmos

Deprem Çantası Veya Acil Durum Çantanızda Neler Mevcut ?

Herkese merhaba ben deprem çantamı hazırlamadan önce liste oluşturdum ve bu listemi videoya çekerek paylaştım. İzleyip yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim. Video: https://youtu.be/QtYb6I2je1s
  9. farazicosmos

Kamp Ve Karavan Aktivitelerimde Kullanmak Için Telsiz Alıcam. Bana Önerilerde Bulunabilir Misiniz ?

Merhabalar, ben kamp ve karavan aktivitelerimde kullanmak için telsiz alıcam. Çünkü çoğu bölgede cep telefonu maalesef ki çekmiyor. Bana herkes aselsan cobra mt975 pmr 12 km menzilli telsizi önerdi. Ama elime aldığımda konuşulanları anlayamıyorum. Yani ses kalitesi çok kötü durumda. Amatör...

10. farazicosmos

Kamp Çantası Önerebilir Misiniz ?

Daha önce hep arabalı kamplara gitmiştim ama seneye likya yolunu yürümeyi düşünüyorum. Belkide bundan sonra çoğu kampıma arabasız giderim. Bu sebeple bana uzun yıllar sorunsuz kullanabileceğim sırt çantası önerebilir misiniz ? Tek kişilik ultra light çadır şişme mat uyku tulumu kıyafet yeme...

11. farazicosmos

Çift Kişilik Uyku Tulumu Önerebilir Misiniz ?

Decathlondaki bir tulumunu kullanıyorum ve 72 cm olmasına rağmen içerisine zor sığmaktayım. Bu sebeple kız arkadaşımla beraber uyuyabileceğim çift kişilik uyku tulumu önerir misiniz ? 3 kişilik dahi olduğu iddia edilen çinli tulumlara baktım bir ben bir bebek zor sığar. kendilerine göre...
  12. farazicosmos

Doğa Aktivitelerinde Kullanmak Için Kol Saati Önerirmisiniz ?

Ben saat konusuna takık birisiyim. Şehirde kullandığım saati her ne kadar doğada da kullanabiliyor olsam da bir yere çarparım kırarım çizerim gibi endişelerim var. Bu yüzden doğa aktivitelerinden kullanmak için saat almak istiyorum bana ne önerirsiniz ? elzem özeliklerden daha çok saati tarihi...

13. farazicosmos

Kesme Ekipmanları

Profesyonel anlamda kamplara bu sene başladım. Aklımda bir kaç şey var sormak istiyorum. Ben kamplarda ateş yakmıyorum. Bu sebeple balta veya testere hatta bıçaklara ihtiyaç duymadım. Domates kesebilen bir bıçakla yemeklerimi kamp tüpü ve ocağında rahatça yaptım. Başıma ne gelir bilemediğim...
  14. farazicosmos

Şehir Jipi Off Road Jipe Dönüştürülür Mü ?

Aklımda skoda kodiaq alma fikri var. Üretim amacı şehirde kullanın işe gidin markete gidin ara sırada araziye girin şeklinde. Kış mevsiminde şehirde, 3 ay ise doğada kullanmayı düşünüyorum. Karavan çekmek kamplara gitmek arazide kullanmak gibi şeyler. Amacım arazi kabiliyetini arttırmak...
  15. farazicosmos

Bıçak Konusunda Yardımcı Olurmusunuz ?

Ben kız arkadaşımla beraber kamplara gidiyorum. Kamplarda sabah çıkıp akşama kadar o bölgeyi dolaştığımız dağ tepe demeden yürüdüğümüz çok oluyor. Neyse konuya gelirsem ben ağırlıkla mutfak işleri için kullanmalık bıçak arıyorum. Yemek yaparken kullanılacak ara sıra karpuz kavun gibi sert...

16. farazicosmos

Telsiz Alıcam Yardımcı Olabilirmisiniz ?

telsizleri araştırdım. araç telsizi el telsizi evlerde kullanılan telsizler gibi kategorilerde. yasal sınır sanırım pmr telsizleri kapsıyormuş. ben polisle jandarmayla veya bir başka devlet kurumuyla uğraşmadan yasal olarak kullanabileceğim sorunsuz el telsizi arayışındayım. amacım kamplarda...
  17. farazicosmos

Hayatımda İlk Defa Kamp Yapıcam Bana Ekipman Konusunda Yardımcı Olurmusunuz ?

Herkese merhabalar, bazılarına göre basit ve komik kaçsa da hayatımda ilk defa kampa çıkacağım için bilmediğimden sormak istiyorum. Bu yüzden mazur görün beni lütfen... Ben yaz mevsiminde kamp yapmayı planlıyorum. Çadırım, Uyku Tulumum, Çadır Lambam, El Fenerim Ve Bir Kaç Tabak Çanağım...
  18. farazicosmos

Ayakkabı Seçimi ?

ilkbahar yaz ve sonbahar da kamp için kullanmalık ayakkabı alıcam ve kararsız kaldım. birisi trekking botu al diğeri trekking ayakkabısı yeterli bir başkası klasik spor ayakkabısı yeterli olur hatta sandalet bile yeterlidir demekte. Kafamda çok plan var. uzun ömürlü bir ayakkabı olmalı. basit...

19. farazicosmos

Kamp Tüpleri

kampta yemek yapma amaçlı veya yemeklerimizi ısıtma amaçlı kamp tüpleri ve ocakları kullanıyoruz bende ilk defa kampa çıkacağım için sormak istiyorum. kız arkadaşımla beraber 1 haftalık çıkacağım için 1 hafta yetebilecek bir kamp tüpü önerirmisiniz veya bu kamp tüpleriyle kaç öğün yemek...
  20. farazicosmos

Kamp Mutfağı Alışverişinde Sizce Neler Olmalıdır ?

Araba ile kamp alanına gidip kamp kurmayı planlıyoruz. Ben ve kız arkadaşım olacaz. Ben kendimce bir liste hazırladım sizlere paylaşmak istiyorum. Yakın zamanda video çekip onuda burdan paylaşırım eksiklerimi yanlışlarımı doğrularımı belirtirsiniz. 1 haftalık kamp için listem Kamp mutfağı...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,462
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri