750 Kg Altı Sıfır Çekme Karavan Önerileri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Burak DEMİRAL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,423
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 442,406
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
KDV dahil demişti bir arkadaş
Yanlız bu frensiz fiyatı

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

Etiketler
Frenli ve KDV dahil bir fiyat almak lazım
40 bin makul olur

Bildiğim kadarıyla May 4 kişilik frenli ve KDV dahil 38 bin TL

Israrla, karavan dünyası şöyle, temizlersin, depo boşaltırsın, yorulursun yorumlarını okumak artık beni güldürüyor...

Her sahip olunan şeyin bir sorumluluğu vardır. Eğer bu dünyada işlerinizi yardımcılarınıza/uşaklarınıza yaptırmıyorsanız, tek başınıza münferit bir hayat yaşıyorsanız, bir aileniz varsa sahip olduğunuz herşey ile siz ilgilenirsiniz.

Yeni araba alırsınız, vergisini siz ödersiniz, temizliiğini siz yaparsınız. Bakımına, servisine siz götürürsünüz. Yolda kalınca lastiğini siz değiştirirsiniz. Ev alırsınız, tuvaleti siz temizlersiniz. Temizliği siz yaparsınız, musluk bozulur tamir etmeye çalışırsınız. Hatta yeni baba olursunuz, çocuğunuzun altını siz değiştirirsiniz. Gece yarısı ateşlenirse onu doktora siz götürürsünüz. Büyür mamasını siz yedirirsiniz. Düşmesin diye 3. gözünüzü siz çıkarırsınız.

Ne kadar zor değil mi herşey...

Bence bir hiçbir şey yapmayalım. Araba almayalım, karavan almayalım, aile kurmayalım, evde kalmayalım, çocuğumuzda olmasın...

Bir konuda bilginiz vardır. Zorluğunu 1 kez söylersiniz. Burada hiçbir arkadaşım anaokulu çağında hiçbir şeyden anlamayan insanlar değil. 40-50.000 TL verip, bir karavan alıp, bunun tuvaletini biz mi temizliyorduk diyecek insanlar hiç değil...

Artık karavan Dünyası zor, o, bu vs demek yerine, insanların şevkini kırmaya yönelik yorumlar yerine faydalı şeyler paylaşalım. Aksini düşünüyorsanız lütfen kendinize bir başlık açıp, bunları orada paylaşın.

Bu başlığı açan kişi olarak, bu başlığı amacından saptırmayacağımı bilmenizi isterim...

@omnitemporal

Geçmiş yazılarda Carabinata'nın fiyatını konuşmuştuk. Hatta bu fiyata göre bazı arkadaşlar gidip bakmıştı. Şimdi değişen şey nedir? Sanki yeni birşey varmış gibi paylaşmışsınız... (4-5 sayfa öncesinde yazılar hala duruyor.)

Yeni karavan alacak kişilere dostça bir tavsiyede bulunmakdı amacım
Bu ne öfke bu ne hırs
Yazdıklarına dikkat et
Saygılı ol,haddini bil
Başlık açtın diye bu konuya kim katılacak,
Kim hangi fikirlerini belirtecek,yada hangi fikirlerini belirtemez
Gibi yetkileri size vermediler beyefendi
Fikirlerimi istediğim başlıkta istediğim gibi ifade ederim
Ve senden izin alacak degilim

@omnitemporal

Hoop, aman sözlere dikkat. Saygıyı sizden öğrenecek ne konuşacağımı size soracak dğeilim :smiley: Haddini bilme konusuda size mahsus..

Amaç gerçekten tavsiye ise,birşey 1 kez paylaşılır, 10 kez değil!

Ayrıca yukarıdaki yazımda ne öfke var, ne hırs var. Bunlar sizin içnizden geliyor olmasın?

Sözlerimi bir yerlere çekip, şuan yaptığınız gibi başlığı kirletmeyin. Dediğim gibi müsade etmem. Ben kim yazacak kim yazmayacak demiyorum. Bir konu 1 kez paylaşılır, 10 kez aynı şeyler yazılmaz biz sizin muameleniz ile zeka engeli olan insanlar değiliz diyorum...

Ben kimseye izin al vb demedim. Konu yaratmak için yazmayın. Anlamadığınız için tekrar anlatayım: Karavan dünyası ile ilgili zorluklarınız sizin olsun. Ben kendi adıma neyin ne olduğunu biliyorum. 10. paylaşımınız için teşekkürler.

Carabinata ile ilgili konuları 5 sayfa önce konuştuk. Okumadıysanız bir daha bakın olur mu?

Hayatında hiç karavan sahibi olmamışsın,
Karavanla hiç tatil deneyimin olmamış
Ama 40 yıllık karavancı gibi ahkam kesiyorsun
Benim 20 yılda 3 çekme,2 motokaravan tecrübem oldu, bırak da fikirlerimizi belirtelim

Başlığı kirletmeyin demeniz hakarettir
Hakaretlerine son vermen için seni uyarıyorum

@omnitemporal

Beni ilgilendirmiyor kaç karavana sahip olmanız. Sizin deneyimlerinizde beni ilgilendirmiyor. Benim deneyimlerim de sizi ilgilendirmesin.

Az önce "Kim hangi fikirlerini belirtecek,yada hangi fikirlerini belirtemez Gibi yetkileri size vermediler beyefendi" derken bana mı söylüyorsunuz ne yazacağımı?

Ben sizi uyarıyorum, sözlerinize dikkat edin...

Ayrıca karavan hayatı ile yazdıklarım sana neden bu kadar dokundu anlamadım
Bunu sana yazmadım
Karavan hayatını düşünen herkese yazdım
Ve tekrarlıyorum
Dostça bir tavsiyedir
Ancak sen bu kadar içerliyorsan okuma

Burayı takip eden karavan firma sahiplerine sesleniyorum
Bu arkadaş hayatında karavan tecrübesi olmadan bir başlık açtı
Ve sadece kendi ihtiyaçlarını isteyerek tüm karavan firmalarıyla amatörce temas kurdu
Bu şahıs gezenbiliri temsil etmemektedir
Tüm karavan sahipleri ve karavancı adaylarının asıl ortak beklentisi yüksek kalite ve uygun fiyattır
Bunu sağlayan firma başarılı olacaktır

Israrla, karavan dünyası şöyle, temizlersin, depo boşaltırsın, yorulursun yorumlarını okumak artık beni güldürüyor...

Her sahip olunan şeyin bir sorumluluğu vardır. Eğer bu dünyada işlerinizi yardımcılarınıza/uşaklarınıza yaptırmıyorsanız, tek başınıza münferit bir hayat yaşıyorsanız, bir aileniz varsa sahip olduğunuz herşey ile siz ilgilenirsiniz.

Yeni araba alırsınız, vergisini siz ödersiniz, temizliiğini siz yaparsınız. Bakımına, servisine siz götürürsünüz. Yolda kalınca lastiğini siz değiştirirsiniz. Ev alırsınız, tuvaleti siz temizlersiniz. Temizliği siz yaparsınız, musluk bozulur tamir etmeye çalışırsınız. Hatta yeni baba olursunuz, çocuğunuzun altını siz değiştirirsiniz. Gece yarısı ateşlenirse onu doktora siz götürürsünüz. Büyür mamasını siz yedirirsiniz. Düşmesin diye 3. gözünüzü siz çıkarırsınız.

Ne kadar zor değil mi herşey...

Bence bir hiçbir şey yapmayalım. Araba almayalım, karavan almayalım, aile kurmayalım, evde kalmayalım, çocuğumuzda olmasın...

Bir konuda bilginiz vardır. Zorluğunu 1 kez söylersiniz. Burada hiçbir arkadaşım anaokulu çağında hiçbir şeyden anlamayan insanlar değil. 40-50.000 TL verip, bir karavan alıp, bunun tuvaletini biz mi temizliyorduk diyecek insanlar hiç değil...

Artık karavan Dünyası zor, o, bu vs demek yerine, insanların şevkini kırmaya yönelik yorumlar yerine faydalı şeyler paylaşalım. Aksini düşünüyorsanız lütfen kendinize bir başlık açıp, bunları orada paylaşın.

Bu başlığı açan kişi olarak, bu başlığı amacından saptırmayacağımı bilmenizi isterim...

@omnitemporal

Geçmiş yazılarda Carabinata'nın fiyatını konuşmuştuk. Hatta bu fiyata göre bazı arkadaşlar gidip bakmıştı. Şimdi değişen şey nedir? Sanki yeni birşey varmış gibi paylaşmışsınız... (4-5 sayfa öncesinde yazılar hala duruyor.)

Ne kadar gereksiz bir yazı yazmışsınız. Karavan dünyasına girip @omnitemporal 'ın bahsettiği şeylerden (tuvalet atıkları, kısıtlı imkanlarla bulaşık çamaşır) dolayı vazgeçen veya karavan aldıktan sonra bunlarla yüzleşip pişman olan insanlar var. Karavan almadan önce karavan kiralayın demekte yanlış birşey yok. 2. Motokaravanımı kullanan birisi olarak zaman zaman hala zor gelebilmekte bunlar.

Saly Carabinata ile ilgili memnuniyetini belirten yazı paylaşılmış ve sonrasında güncel fiyat bilgisi verilmiş niye bu kadar takılmışsınız anlayamadım. Halbuki siz konunun başlarında Carpento'cuydunuz, şimdi May'cı oldunuz, son sayfalarınız alayına May karavan. Sonra hangi karavan firmasının fan klubünü kuracaksınız belli değil. Bir de olursa karavan sahibi olursanız (inşallah), o zaman da hangi markayı öveceksiniz merakla bekleyeceğiz.

Bu tür konular bilgi ve tecrübe sahibi olanların paylaşımı için açılmış konular. Bilgi ve tecrübeleri özümseyemeyecekseniz hoşunuza gitmeyecekse bu tür konular açılmasın. Kimse burada kimin ne yazacağına karar veremez, forum kuralları ve konu dahilinde herşey yazılabilir. Hatırladığım kadarıyla, sizin daha önce yazdıklarınız nedeniyle Akmühendis nickli tecrübeli çekme karavancı üyemiz konuya dahil olmuyor. Facebook'ta yine ruhsatlı olarak satın aldığı 380 May Karavanını satılığa çıkaran birine de enteresan yorumunuz vardı. Bence siz de yazdıklarını gözden geçirin ve konuyu saptırmayın.

Son düzenleme:

Çok iyi :smiley: ben de yarın erba karavana gideceğim, uğrarım belki poyrazlara.
Size iki sorum olacak. 4,10 modeli için 740 kg denildi. Siz tarttırdınız mı kaç kg geliyor.
Bir 3,75 de güneş enerjisi var 4,10 da sadece yaşam aküsü. Yaşam aküsü normal kullanımda kaç gün gider sizce?
Etkinlikten dolayı cevabım gecikti kusura bakmayın lütfen
Aslında önceki yazılarımda bunu belirtmiştim
4.10 td modeli 2 versiyona sahip
1 - 720 kg 01 belgeli
2 - 850 kg civarı 02 belgeli
Buda içindeki bazı ürünlerin dolap kapakları, şase,stabilizatör vs vs den dolayı üzerindeki akü 60 Amper.Karavandaki aydınlatma ve hidrofor telefon şarj için kullanılıyor.Dışarıdan 220 Volt aldığınız da akünüz sürekli full şarj konumunda duruyor o sebeple deneme fırsatım olmadı.Tabi burada kullanımda önemli akünün daha uzun süre gitmesi için

VIA_F2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@mustafaatk

Kankalar toplanmaya başladı sanırım :smiley:

Aksine çok gerekli birşey yazdım. Çükü bu yazıyı kendisinden 10 kez okudum. Bir insan birşeyi biliyorsa bunu her fırsatta "ben biliyorum" demesine gerek yoktur. Bu anlamda bende şimdi sizin düşüncenizle sizin yazınızı gereksiz buldum...

Gereksiz bulduğunuz yazımda da belirttim. Her sahip olunan şey bir sorumluluktur. Alıp, bu konulardan dolayı karavanını satan varsa 1 kez ben böyle birşey gözlemledim, bakın dikkat edin dersiniz. Bizlerde bunu anlarız. Ama bunu sürekli tekrarlamanın anlamı çok bilmişlik taslamaktan ileri gitmez...

Akmühendis vb kişilerin konuya dahil olup olmamaları da kendilerini ilgilendirir. Aksine onların yazılarından ban rahatsız olmuş birisiyim ve onların başlıklrına yazmayanlardanım.

Yani yaptığınız gözlemler ve bu yazınız taraflı ve arkadaşlarınızı korumaya yönelik söylemler.
Burada böyle bir devre var. Beli bir arkadaş grubu var. Biz eskiyiz, biz en iyisini biliriz diyip sürekli her gelen insanı eziyorlar. Faydalı bir bilgi paylaşımndan ziyade sadece kendilerini yüceltmekten ileri gitmiyor paylaşımları...

Burada herkes istediğini paylaşır dediğinizi gbi ama bu ezenlere karşı ben ezilmeyip dik duracağım. Ve her fırsatta karşılarında olacağım, ister arkadaşınız olsun, ister olmasın...

Facebook konusunda hafızanız çok iyi ama konu sonunda satan kişi ile konuşmalarımızı ne hikmetse hatırlammışsınız. Kendisi ile iyi bir şekilde dialoğumuz oldu ve iyi dileklerimizle ayrılmştık.

Ama doğru, hafızamız bize, nasıl işimize gelirse olayları öyle hatırlatır değil mi...

Bu arada son tümcenize istinaden: "Ben ne yazacağımı, ne yapacağımı size sormam :smiley:"

Başka sözüm yok...

Son düzenleme:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,441
Kayıtlı Üye Sayımız
172,098
Kaydolan Son Üyemiz
mesut44dg

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri