Yerli Çekme Karavan Üreticilerine Eleştiriler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan pasolvon Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,186
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 311,503
---------------------------------------------------------

Dinçer merhaba.
Güzel paylaşım için teşekkür ederim.
İki basit sorun oluştu, bilgisayar uzmanı olarak, yardımını bekliyorum:
1-Beğenilme ! 2- İnstagram linkini yazar mısın. Ben bu resimlere ulaşamadım..

Selamlar.

Genelde resimli mesajlarda beğen tuşu hata veriyor benimde başıma geldi. Forumdan kaynaklı herhalde.

---------------------------------------------------------
Sevgili alaca karanlık, Dinçerin yazışmaları ne beğeni alıyor, ne cevap kabul ediyor.
O nedenle senin üzerinde yazdım:

Dinçer merhaba.
Güzel paylaşım için teşekkür ederim.

İki basit sorun oluştu, bilgisayar uzmanı olarak, yardımını bekliyorum:
1-Beğenilme ! 2- İnstagram linkini yazar mısın. Ben bu resimlere ulaşamadım..

Selamlar.
Abi resimli mesaj yazinca gönderirken forum bir hata veriyor. @ilker 72 nin de dediği gibi sanırım o sebepten resimli mesajlar problem çıkartıyor.

Güzel iş olsun da varsın mesaj beğenilmesin.

Nazım hocam göndermiş instagram linkini sağolsun.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

25 yıldır karavan kullanıyorum, başoğlunun ürettiği karavanlardan 6 adet kullandım su almayanına hiç denk gelmedim, en son 2009 model Alcera lüks modelini kullandım dışarıda yağmur kesiliyordu karavanda kesilmiyordu, bu konuda Başoğlu karavanı aradığımda artık biz o tür karavan üretmiyoruz yardımcı olamayız cevabını aldım bizzat Engin beyden, insan kendi ürettiği karavana sahip çıkmazmı.Daha sonra erba karavana 7 metre bir karavan yaptırdım su alma problemi hiç olmadı, son zamanlarda kontra yerine mdf kullanımı karavanı gerçekten çok agırlaştırıyor, ERBA karavan 5.25 modeliyle sanıyorum şuan Türkiyede 1 numaralı satıcı konumunda, firmanın en iyi tarafı sattıkları malın arkasında durmaları ve her türlü yardıma hazır olmaları, karavanımı 6 yıl kullandıktan sonra randevu alıp fabrikalarına götürdüğümde baştan sona ne kadar aksaklığım varsa tamamını ücretsiz olarak yaptılar işte en önemli konu bu bence karavanı satan malına sahip çıkacak yoksa hiç kıymeti yok.

işte en önemli konu bu bence karavanı satan malına sahip çıkacak yoksa hiç kıymeti yok.

---------------------------------------------------

Kesinlikle çok doğru bir yargı.
Biz kendi işimizde, uyguluyoruz, bu prensibi,
markaya prestij kazandırır ve başınız hep dik durur

Erdoğan ustayı ve oğlu Onur u bu güzel tutumları dolayısıyla , tebrik ederim..
Yolları daha da açık olsun.

Biri düzelirken, diğeri bozuluyor mu acaba...

Herkese merhaba. Bugün biz de Erba 3.75 karavan siparişi verdik. Birkaç defa Onur beyle görüştüm telefonda bu hafta içi. Pek pazarlık yapmadım, burdaki değerli arkadaşlardan da aldığım tüyolar nedeniyle. Ama sonuçta, hem bir eşantiyon isteğimi iki yaptılar, hem de toplam fiyatta benim pazarlığını yapmadığım bir fiyat yazdılar sipariş formuna. Yüksek rakamlar değil bunlar ama gönlümü kazandıklarını söyleyebilirim.
Bu vesileyle de forumun değerli üyelerine teşekkür ederim. Bir yılı geçen karavan merakı-araştırması bugün sonlanmış oldu. Karavana kavuşmamıza daha çok var ama olsun, yolun başında olsak da çokça ilerlemiş hissediyoruz.
Çokça okuyup, öğrenme zamanı. Bu da bir fırsat aslında.
Selamlar, sevgiler.

Herkese merhaba. Bugün biz de Erba 3.75 karavan siparişi verdik. Birkaç defa Onur beyle görüştüm telefonda bu hafta içi. Pek pazarlık yapmadım, burdaki değerli arkadaşlardan da aldığım tüyolar nedeniyle. Ama sonuçta, hem bir eşantiyon isteğimi iki yaptılar, hem de toplam fiyatta benim pazarlığını yapmadığım bir fiyat yazdılar sipariş formuna. Yüksek rakamlar değil bunlar ama gönlümü kazandıklarını söyleyebilirim.
Bu vesileyle de forumun değerli üyelerine teşekkür ederim. Bir yılı geçen karavan merakı-araştırması bugün sonlanmış oldu. Karavana kavuşmamıza daha çok var ama olsun, yolun başında olsak da çokça ilerlemiş hissediyoruz.
Selamlar, sevgiler.
Hayırlı uğrlu olsun şimdiden, güzel anılar biriktirmemiz dileği ile. Verilmiş olan karar en iyi karardır.

Selamlar, sevgiler.
Hayırlı olsun,ne zaman teslim dediler

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayırlı olsun,ne zaman teslim dediler

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hayırlı uğrlu olsun şimdiden, güzel anılar biriktirmemiz dileği ile. Verilmiş olan karar en iyi karardır.

Teşekkürler. Biz de öyle düşündük. Aslında gelecek bahara hazırlıyorduk kendimizi, aracımızı değiştiridikten sonra. Ama her şeye zam gelecek, gelmek zorunda görünüyor, siz de yazmıştınız birkaç defa. Ödeme planı da uyunca, alalım dedik.
Aracımız ideal değil, Yaris 1.3 benzinli, ama oldukça hafif (olduğu belirtilen) bir karavan aldık. Temkinli olursak sorun yaşamayız diye düşündük. Bir süre sonra aracımızı dizel ve yüksek torklu bir araçla (Duster 1.5 dci) değiştirdiğimizde çok daha rahat olur sanırım.

Teşekkürler. Biz de öyle düşündük. Aslında gelecek bahara hazırlıyorduk kendimizi, aracımızı değiştiridikten sonra. Ama her şeye zam gelecek, gelmek zorunda görünüyor, siz de yazmıştınız birkaç defa. Ödeme planı da uyunca, alalım dedik.
Aracımız ideal değil, Yaris 1.3 benzinli, ama oldukça hafif (olduğu belirtilen) bir karavan aldık. Temkinli olursak sorun yaşamayız diye düşündük. Bir süre sonra aracımızı dizel ve yüksek torklu bir araçla (Duster 1.5 dci) değiştirdiğimizde çok daha rahat olur sanırım.
Bazen kervan yolda düzülür mantığı ile hareket etmek iyidir, hepsi olur zamanla. Yollarda karşılaşmak dileği ile.ntekrar hayırlı olsun.

Selamlar, sevgiler.

Hayırlı olsun güle güle kullanın.
Güzel günlerde güzel gezileriniz olsun.

Selamlar, sevgiler.
Hayırlı uğurlu olsun, Güzel gezilerde kamplarda kullanılsın.

Zeki bey şöyle bir soru sorayım o halde. Diyelim ki ben herhangi bir firmadan yeni bir şasiye geçmiş ancak kapsam genişletme başvurusu yapılmamış bir karavan aldım ve tip onayı olarak eski şasi ile alınmış tip onay belgesi ile teslim edildi karavan. Ancak bu yeni şasi kapsam genişletme başvurusu sonrasında tip onay kriterlerini yapılan testlerde karşılamadı diyelim. Bu durumda izlenmesi gereken yol nedir müşteri olarak?

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba kusura bakmayın işlerden ve çocuklardN vakit bulamıyorum, geç dönüş yaptım kusura bakmayın.
Size verilen belge üzerinde şasi ile ilgili teknik bir çizim bulunmuyor, aslında diğer üreticilerinde aceba ilk onayda aldıkları şasiler kullanılıyor mu bilmeden kullanıyoruz.
Yani bşr son kullanıcı aslında bu durumu hiç bilmiyor, muayene ve trafik kısmıda aynı şekilde.
Aslında şasi olayını bir kalıba oturtması bir yandan iyi olmuş, kutu profille yapılan karavanların hem malzeme kalitesi hemde kaynak kalitesi yapan ustaya göre çok değişiklik gösteriyor (yani sıkıntılı bir durum).şu anki durumu alko şasi gibi tüm bağlantılar vidalı ve malzemeler lazer kesim. Yani montajı yapana hata payı bırakmıyor(somun sıkması hariç).
Ben diğer forum konusunda gerçekte olması gerekeni belirtmiştim, ki kendileri bunun için başvuru yapmışlar basit bir kapsam genişletme ile işi çözerler. Bu arada testten geçme konusunda; yapılacak testte şasi ile ilgili konudan ziyade frenli ve frensiz dingillerin testleri önem arz etmekte, bu konuda da firma alko kullandığı için sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum. Onay için başvurduğu yerin bileceği bir iş tabiki.
Zaten firmanın teknik danışmanlığını yapan kişide otomotiv ve römorklarla ilgili sektörde çok deneyimli bir kişidir.
Şunu belirteyim firma ulusal olarak bizden belgeli değil, uluslararası tip onay belgesine sahip yani belgenin AB geçerliliği var. Biz AB üyesi değiliz malesef, AB den alınan belgeler ülke olarak kabul ediyoruz ama bizim verdiğimiz tip onaylar sadece ulusal olarak kullanılabiliyor.
Bunu belirtmemdeki sebep Orhan Beyi şahsi olarak tanımıyorum, danışmanını tanırım kendisi bilgilidir ve deneyimlidir, büyük ihtimalle yurt dışı satışları olduğu için bu tarz bir belge almıştır, yoksa ulusal belgeler bahsettğimiz uluslararası onay belgelerinden çok daha ucuz( hatta yarısından bile azdır)
Bende karavan alırken diğer konudan baya faydalanmıştım başlarda hatta kendimde may 3800 modelinden sipariş vermiştim geçen sene sonunda, kısmet olursa nisan sonu teslim alacağım, aldığımda detaylı bir paylaşımda bulunurum, belge konusunda da bilgi edindiğimde buradan paylaşırım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR