Araç Önerisi 4x4(şehir Içi/arazi) Ortalama 700k Bütçe

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan atun06 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,076

atun06

Yeni Üye
Mesajlar
3
Tepkime Puanı
2
Herkese merhaba,

Öncelikle bütçem 700k civarına yakın üstü beni zorlar. 4x4 bir araç bakıyorum. Asıl amacım kamp için kullanmak olacak o yüzden yardıma ihtiyacım var. Her marka/model aracın kendi tutkulu kitlesi veya sevmeyeni var. Sanayi ile haşır neşir eli anahtar tutan birisiyim yeri geldiğinde araba altına da yatarım o yüzden bazı parçları değiştirmek veya araçla uğraşmak benim için sorun olmayacaktır. Baktığım marka/modelleri aşağıya yazacağım tavsiyelerinizi veya şu da olur dediğiniz bir araç varsa her türlü yoruma açığım, çünkü ilk defa bu tarzda bir araç alacağım ve çevremde tavsiye alabileceğim birisi yok.

Land Rover Discovery 2.5td5(Discovery2)
-Discovery serisinin disco1e de baktım ama parça bulma bakımından td5'in defender ile ortak parçaları olduğunu öğrendim.
Lincoln Navigator(5.4 yeni nesil motor olan 1999 model)
-Dolu dolu bir amerikan aldığımda benimle yaşayacak bir araç, airmatik sistemi vs sorun olmaz sadece trim vs gibi parçaları temin kısmı düşündürüyor. Motorun ford tarafından üretildiğini parça konusunda sıkıntı olmadığını duydum. Tam benim istediğim gibi büyük aile ile binilebilir gerektiğinde uzun yolda yapılabilir.
Volkswagen Touareg (benzin veya dizel)
-Şehir içi ve gerektiğinde yükseltip makul derecede araziye girebileceğim bir araç olarak duruyor. Parça konusunda falan pek bilgim yok.
Grand Cherokee 5.2(dizeller hakkında çok bilgim yok)
-Amerikandan uzak dur dediler daha çok bir kesim 97 model sonrası iş görür dedi. Kafam karışık.

-Yukarıda yazdığım 1-2 model benimle bir ömür yaşayacak araç olabilir hiç sorun değil, çok elzem bir durum olmadığı sürece satmamayı ve ömürlük binmeyi düşünüyorum. Yukarıdaki araçların motor ve şanzımandan yana artı eksi nedir, ne değildir öğrenmek isterim. Varsa kullanan, geçmiş tecrübesi olan abilerim, arkadaşlarım paylaşırsa sevinirim. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.
 

Merhabalar

Platforma yeni üyeyim. Defender sahibiyim. Araçla ilgili restorasyon çalışmalarım oluyor. Profesyonel olarak yapmıyorum Defender ile uğraşmak benim hobim. Sizlerle de paylaşmak istedim.

Düzgün yorum ve mantıklı cevapların olduğu seviyeli bir platform olarak gördüğüm Gezenbilir e katılmak istedim.

Herkese sevgi ve saygılar
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,541
Mesajlar
1,519,619
Kayıtlı Üye Sayımız
172,204
Kaydolan Son Üyemiz
izmirkartali

Çevrimiçi üyelerGeri
Üst