2013 Rexton W Yolda Giderken Çukurlarda Çok Sallıyor Çözümü Varmı?

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan abostan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,217

abostan

Bostan
Mesajlar
50
Tepkime Puanı
49
Yaş
51
Yer
ankara
Telsiz Çağrı Kodu
TA2AAB
Merhaba arkadaşlar,

2013 Rexton W 2.0 ikinci el aldığım arabadan çok memnunum ama araç çukur yada kasislerde çok sallıyor ve sanki kasılıyor direksiyon hakimiyeti olmasa sanki yön değiştirecek gibi oluyor. Bu normal mi? yada çözüm önerisi olan var mı?

Aracı alırken amortisörler %75 civarı çıkmıştı yaşına göre normal galiba.
 

Etiketler
iyi günler
off road yapan araçların çoğu fabrika çıkışı ayni şekilde konfor ağırlıklıdır.takılan amortisörlerle araziye uygun hale getirilir.
benimde dodge nitro aracım var sizin de dediğiniz gibi kasislerde aşırı derecede esniyordu engebeli yolda çok sallıyordu.
arkadaşımın rubiconundan kalma iki adet arka amortisör vardı ve oldukça sertti el ile bastırılamıyordu nitronun arka amortisörlerini söküp karşılaştırdık onların yanında çok yumuşaktı.bir iki değişiklikle sert amortisörleri nitronun arkasına taktık ve oldukça memnunum
- keskin ve küçük kasisten geçerken hafiften arkasını atıyordu düzeldi
- büyük kasislerden geçerken esniyordu düzeldi.
sonuç: arka amortisörlerin sert olması benim sorunumu çözdü
ikitelli ve maslakta namiştain isimli amortisör tamiri yapan yer var onlarla bir görüş sert amortisör istersen onlarda belki vardır yada senin aracına uyumlu off road amortisör vardır.bir dene derim.
 

Merhaba,

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Ben Ankarada yaşıyorum. Burada iyi bir amortisörcüye gidip dediğinizi yaptıracağım.

İyi günler,
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,479
Mesajlar
1,518,533
Kayıtlı Üye Sayımız
172,133
Kaydolan Son Üyemiz
sereze

SON KONULARGeri
Üst