2014 Yılı Birinci Dönem Amatör Telsiz Sınavı (19 Ocak 2014)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YOL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 162
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 103,216

Etiketler
Ynt: 2014 Yılı Birinci Dönem Amatör Telsiz Sınavı (19 Ocak 2014)

sınav giriş belgesini web sitesinden bastırabiliyorsunuz

Birşey sormak istiyorum izniniz ile bu sınav denizlerde kullanılan teknelerinde telsizi olup bulundurması gereken tekne sahipleri için gerekli kısa mesafe telsiz sınavı değil dimi?

erhan bey kıyı emniyetinin sayfasına baktım göremedim yoksa sabah sabah kendime gelemdedimmi malum ders çalışmaktan ;D :eek:

aslan28' Alıntı:
Birşey sormak istiyorum izniniz ile bu sınav denizlerde kullanılan teknelerinde telsizi olup bulundurması gereken tekne sahipleri için gerekli kısa mesafe telsiz sınavı değil dimi?

Aslan Bey, Kısa Mesafe Telsiz Operatörlük sınavları periyodik olarak ADF ve yelken klüpleri tarafından yapılır. Bu sınav ile bir alakası yok, yakınızda bulunan bir yelken klübüne danışmanızı tavsiye ederim.

yucel3334' Alıntı:
erhan bey kıyı emniyetinin sayfasına baktım göremedim yoksa sabah sabah kendime gelemdedimmi malum ders çalışmaktan ;D :eek:

http://www.kiyiemniyeti.gov.tr/OnlineIslemler/default.aspx?control=amatorOnBavrusuSorgulaTelsiz

buradan deneyin

gatesalan' Alıntı:
Aslan Bey, Kısa Mesafe Telsiz Operatörlük sınavları periyodik olarak ADF ve yelken klüpleri tarafından yapılır. Bu sınav ile bir alakası yok, yakınızda bulunan bir yelken klübüne danışmanızı tavsiye ederim.
Gökhan bey teşekkür ediyorum cevap için
Bu sınavın benim sordugumla alakası yokmuş demekki teşekkürler saygılar

Cümleten geçmiş olsun, umarım herkesin sınavı iyi geçmiştir.

Sınav öncesinde bizden bazı araçları etrafta gördüm lakin eski üyeler haricinde pek kimseyi tanımadığımdan irtibat kuramadım. Ben de A sınıfını kazandım, başarılı olan herkese hayırlı olsun.

Evet aslında çabuk bir organizasyon yapabilseydik, tanışabilirdik sanırım. Bundan sonra olmadı telsiz başında tanışacağız. Kazanan herkese hayırlı olsun.

KEGM sitesinde bahsettikleri her beyan ayrı mı olacak yoksa sadece dilekçe örneğindeki beyanları doldurmak yetecek mi? Olmadı Nuri Bey`i yarın bir aramak gerekecek. Ayrıca ücret ne kadar onu da öğrenmek lazım.

Ben de kenarından 60 puanla B almışım, dilekçe fotograf ve dekont ile başvuru diye anlıyorum ben ama danışmakta fayda var

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,487
Kayıtlı Üye Sayımız
172,144
Kaydolan Son Üyemiz
zeloni

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR