3. Eskikaraağaç Leylek Festivali Fotoğraf Gezisi - Bursa (12 Mayıs 2007)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan atlantis Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,848

atlantis

Kamp II
Fotoğraf dostlarım herkese selamlar.

Baharın gelmesi ile harika fotoğraf kareleri doğanın içinden akarken bu duruma seyirci kalamayız. Kış döneminde atıl durumda kalan fotoğraf makinalarımıza hayat vermenin zamanı geldi.

DSC 2758

Hem baharın güzelliklerini, hemde bu sene üçüncüsü düzenlenecek olan Uluslararası Leylek Festivali'ne katılmak ve fotoğraflamak için orada olacağız. Gölyazı ve Eskikaraağaç bölgesi hem doğal güzellikleri hemde insanı ile fotoğraf gezilerinin uğrak noktalarındandır.

DSC 2740

DSC 2729

Uluabat (Apolyont) Gölü üzerinden gündoğumunu fotoğraflayarak başlayacak olan gezimiz, Gölyazı'da yapacağımız kahvaltı ardından Eskikaraağaç Köyü'nde devam edecek. Köyde leylekleri doğal ortamlarında ve en uygun çekim açılarından fotoğraflayabilmek için özel yapılmış platformlar üzerinde bol bol ve yakın plan leylek fotoğrafı çekeceğiz.

DSC 2727

Gölyazı balıkçı kadınları ile meşhur, oldukça doğal güzelliklere sahip, geçimini balıkçıklıkla sağlayan, şirin insanları ile gerçekten görülmeye ve fotoğraflanmaya değer bir yer.

DSC 2711

Etiketler
Merhaba,

Siz istanbul'lulara etkinliklerinizden ve katılımcılığınızdan dolayı hayran kalıyorum.

Bizlerede İzmir'den sadece ne güzel demek kalıyor.

Keyifli bir gezi geçirmenizi dilerim.

Fotoğraflarınızı görmekten mutluluk duyacağım.

Selamlar.

Nejat / İzmir

Günaydın Herkeslere,

Ben geliyorum inşallah...

Ve veee, "diyetisyenime danıştım hafta sonu Bursa'ya gideceğiz, iskender kebap yiyebilir miyim" diye sordum. O da bana "herkes yiyebilir" dedi, "Özellikle sen(yani ben), Koza ve Sedat iki porsiyon yiyebilirsiniz" dedi :D Daha ne olsun arkadaşlar...

E hadi gelenler, elleri görelim???

Hee bu arada beni +1 olarak ekleyiniz lütfen, gerçi henüz belli değil ama son karar yarın gelecek...

"Adın çıkacağına, canın çıksın!" diyeceğim bizim Sedat için ama 2 porsiyon da kesmez ki onu...

Arada Koza kaynamış ona üzüldüm ama ben!..

2 porsiyon İskender ve Koza?

Ya ben burayı aylardır düşlüyordum ama bu haftasonunu doldurmuştum maalesef arkadaşlar yaw... :(:(:(

Size iyi eğlenceler.

Günbatımı muhteşem oluyor orada... Mutlaka tavsiye ederim... Hele bir de rüzgarsız olursa... uffff....

Herkese selamlar,

Gezi için listemiz aşağıda olduğu gibidir.

Cuma öğleden sonrasına kadar karar vermek için vaktimiz var.

Güncel Katılım Listesi :

- Caner Cangül
- Enis Yücel
- Derya Bayrak (+1)
- Fatma Özdirek
- M. Nesur Karaçar
- Hasan (+1)
- Sedat
- Mortasi (+1)

Cevap beklediğimiz bir kaç arkadaşlarımız daha var.

Geçen hafta olduğu gibi bu hafta da katılımcı sayımıza göre araç ayarlayacağız.

Görüşmek üzere.

Geziye katılacak arkadaşlar için bir kaç kısa not eklemek isterim. Gölyazı fotografik olarak gerçekten harika bir yer. O yüzden bir iki makara film ile yetinmeyin. Yine portre çekimi için uygun yüzler bulabileceğiniz bir yer. Gölyazı, kuş fotoğrafları çekmek isteyenler içinde oldukça iyi bir mekandır.Leylek fotoğrafları çekimleri için uygun platformlar olduğu gibi çok rahat çekim açılarıda bulabileceksiniz. Yöre halkı zaten iki seneden beri bu etkinliğe alışmış durumda. Bu yüzden fotoğraf çekmek için uygun bir ortam.

Herkese sevgiler,

Görüşmek üzere.

Ben Konya'da olduğum için gelemiyorum. Ama sizler dönüşte gezi notlarınızı ve çektiğiniz fotoları sitede yayınlarsanız, ben de gelmiş kadar olacağım.

Herkese sevgiler, saygılar.
Hoşçakalınız.

Gezi katılım listesi ;

- Caner Cangül
- Derya Bayrak (+1)
- M. Nesur Karaçar
- Hasan (+1)
- Sedat
- Mortasi (+1)

Geçen hafta herkes oldukça yorulmuş sanırım. Ama kısmetse bu haftaki gezimizde keyifli ve bol fotoğraflı geçecek.

Görüşmek üzere.

Malesef ben gelemiyorum arkadaslar :-[

sizinle bursada iskender yemeyi coookkkk isterdim :'(

gelseydimde 2 kisilikle doyarmıydım onuda bilmiyorum ;D

sabah kahvaltıda sıcak tahinli pide yemeyi unutmayın ;D

ben olmayınca ac kalacaksınız gibi geliyor ;D ;D ;D

haftaya eskisehirde gorusmek uzere ;)

Gezi katılım listesini güncelliyorum.

- Caner Cangül
- Derya Bayrak (+1)
- M. Nesur Karaçar
- Hasan (+1)
- Sedat
- Mortasi (+1)
- Seval

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

SON KONULAR

Geri