5.2 Satıp Land Cruıser 4.7 Mi Wj 4.7 Mi ? Full Dolduracağım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan talip dik Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 36
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,655

toyota land cruıser 4.7 vs jeep wj 4.7

• wx 100 4.7

Kullanılan: 2 28.6%
  • wj 4.7

Kullanılan: 5 71.4%

• Kullanılan toplam oy
    7
Ben hiç böyle sorunlarla karşılaşmadım ama toplamda 2 ılda 30 bin tl harcadım hepside aksesuar bi kere oksijen sensörü aldm
2 yılda aksesuar dışında sadece oksijen sensörü aldıysanız tebrik ederim. boncuk gibi dizdiğim araçların bile sürekli yaşı gereği bir çok parçasını değiştirdik çünkü. kullanmadınız mı, naptınız :smiley:

hepsi mavsallı yapılması gerekiyor istavrozlu baya bi mevzu ama incecik şeylerle koca araba zaten olmaz o yüzden yapılcak ama bi wj yi 20 bin tl ile gırtlak dolduruyorken bi wx100 ü 40 bin tl ile anca doldurabiliyoruz parçalar kitler çok phalı neredeyse iki katı
torsiyonlu sistemi sabit dingile çevirmek için komple dif. almak gerekir. mafsallı h.d kafa yapma da cabası.
saydıklarınız wjde çok daha mümkün.

Son düzenleme:

fiyatlara şimdi baktım. istediklerinize göre bir liste çıkardım.

6.5" four link long arm kit 2900$
2" get 160$
ön şaft kiti 420$
arka h.d sway bar 150$
arka aks koruma 300$
ölçülü pitman kolu 155$
h.d rot 180$
h.d direksiyon amortisörü 40$
ön aks koruma 110$
spacer 200$
flow super40 100$
ön mafsallı h.d aks kafaları ve h.d aks 30 freze 2300$
arka hd. aks 30 freze 1050$
ön arka oranlı ayna mahruti 780$

bunların yurtdışı kargoları, sökmesi takması, yağları, işçiliği, kesme biçme kaporta işi, aracın bakımı, mekanik yenileme, aksesuarlar, jant lastik..
ince eleyip sık dokumak lazım.
aklınıza takılan her şey için ulaşabilirsiniz.
sağlıcakla.

2 yılda aksesuar dışında sadece oksijen sensörü aldıysanız tebrik ederim. boncuk gibi dizdiğim araçların bile sürekli yaşı gereği bir çok parçasını değiştirdik çünkü. kullanmadınız mı, naptınız :smiley:

spor salonu çalıştırıyorum salondan dolayı 6 gün biyere gidemiyorum zaten öyle olunca bi pazarım var pazarlarıda fırsat buldukça araba o yüzden temiz zaten baktıysanız birde aslında şuıan araç değiştirmeme bile gerek yok çünkü aldığım araba ne denli iyi olacak şimdi buna bu akdar masraf etmişim herşeyini biliyorum dana 44 kilitli dif var 4.11 ayna mahruti var şaftlarım kaydırmalı kırılmaz mafsal flanşalrım var lastikleri sıfır aldım denge kolları viraş denge kolları hepsi ayarlı hd direksiyon amorsitörü ön takım mevcut çelik tamponuymuş winç miş hepsi mevcut 7" de yükseltme var durmak lazım belkide

spor salonu çalıştırıyorum salondan dolayı 6 gün biyere gidemiyorum zaten öyle olunca bi pazarım var pazarlarıda fırsat buldukça araba o yüzden temiz zaten baktıysanız birde aslında şuıan araç değiştirmeme bile gerek yok çünkü aldığım araba ne denli iyi olacak şimdi buna bu akdar masraf etmişim herşeyini biliyorum dana 44 kilitli dif var 4.11 ayna mahruti var şaftlarım kaydırmalı kırılmaz mafsal flanşalrım var lastikleri sıfır aldım denge kolları viraş denge kolları hepsi ayarlı hd direksiyon amorsitörü ön takım mevcut çelik tamponuymuş winç miş hepsi mevcut 7" de yükseltme var durmak lazım belkide
hocam aracını merak ettim valla bi foto yüklesene :smiley:

Tabi hocam en başta ilan linkinde koymuştm ama yine yükleyim

ilan linkini yazmıştım ama burayada yukleyim :smiley:
1
2
3

7

8

6

fiyatlara şimdi baktım. istediklerinize göre bir liste çıkardım.

6.5" four link long arm kit 2900$
2" get 160$
ön şaft kiti 420$
arka h.d sway bar 150$
arka aks koruma 300$
ölçülü pitman kolu 155$
h.d rot 180$
h.d direksiyon amortisörü 40$
ön aks koruma 110$
spacer 200$
flow super40 100$
ön mafsallı h.d aks kafaları ve h.d aks 30 freze 2300$
arka hd. aks 30 freze 1050$
ön arka oranlı ayna mahruti 780$

bunların yurtdışı kargoları, sökmesi takması, yağları, işçiliği, kesme biçme kaporta işi, aracın bakımı, mekanik yenileme, aksesuarlar, jant lastik..
ince eleyip sık dokumak lazım.
aklınıza takılan her şey için ulaşabilirsiniz.
sağlıcakla.

bunların hepsi sıfırdan yapıldı birdaha gözüm yemedi şimdi bak :D

Jeep için donanımsal anlamda parça çeşitliliği ve alternatifler daha fazla. Fiyat olarak hem yurt dışı hem yurtiçi Jeep parçaları avantajlı. Hele ABD’den parça temini düşünülüyorsa bulamıyacağınız hiçbirşey yok. Gerisi estetik kaygılar. WJ ya da LandCruiser her türlü tüm beklentileri karşılar. Sevdiğinizi alamassanız, aldığınızı seveceksiniz ;)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Jeep için donanımsal anlamda parça çeşitliliği ve alternatifler daha fazla. Fiyat olarak hem yurt dışı hem yurtiçi Jeep parçaları avantajlı. Hele ABD’den parça temini düşünülüyorsa bulamıyacağınız hiçbirşey yok. Gerisi estetik kaygılar. WJ ya da LandCruiser her türlü tüm beklentileri karşılar. Sevdiğinizi alamassanız, aldığınızı seveceksiniz ;)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Aslında sevdiğim arabayı aldım seviyorumda 2 yıldır biniyorm arızası felanda yok dediğiniz gibi yapmalıyım belkşde kullanmaya devam etmeliyim

Masraf çıkarmıyorda biz işte duramıyorz bir led alıyorm sonra duramıyorm ikinciyide alıp tampona takıyorm şekilde ki gibi doldur doldurabildğin kadar bu kadar masraf ettim binmeliyim belkide

Birşey toplayarak hobi edineceksen 60-69 mod. Düzcam Volswagen topla ben alıcı olurum bitince çok pahalıya kaçmadan

bu araç satılmaz spor araba alcam diyorsan sat ama jeep alcam diyorsan macera arama :smiley: maşallah

valla hocam maceraya gerek yok belkide tekrardan tekrardan sanayi bekleemk biraz zor iş ustaya laf anlatması daha ayrı bi zor iş tr de gerçekten işin erbabı yok şimdi ustamız var bi kişi başkasına götürmüyorz aksesuar işinde on numara ona güvenerekten birazcıkta model yukselteym diye düşündüm ama ilanlara girdim baktım arabaların hepsi tırt yani şu temizlikte araba da zor gözüküyor o yüzden vazgfeçirdiniz beni bu sevdadan

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,149
Kaydolan Son Üyemiz
emrecozel

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR