5.2 V8 'im Opel Corsa kadar yakıyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan darkcity2000 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 51
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,400

Etiketler

Ynt: 5.2 V8 'im Opel Corsa kadar yakıyor

Cevaparınız için teşekkürler başka fikri olan varmı acaba yorum yaparsanız çok memnun olurum

darkcity2000' Alıntı:
Bu sene kismetse ayni guzergahtan sideye gidecegim toroslari asip

Nasil toroslarda sikinti ciktimi fren sorun cikardimi yani surekli fren yada motor kompresi gerek toroslarda
[/quote

hiçbir sorun yoktu temmuz sıcağı olmasına rağmen motor biraz ısındı ama normaldir herhalde o da bunun dışında herhangi bir sıkıntı çıkmadı...

GEZGİN' Alıntı:
Selamlar geçen aracıma 25 liralık gaz koydum çok az vardı içinde yaklaşık 5 km ana yolda gittikten ten sora başladık tırmanmaya 7 km kadar bol virajlı dik rampalı bi yoldan köye vardık ordan gene bozuk köy yollarından döne dolaşa şehre indik uzatmıyım yaklaşık 36 km de gaz bitti benzine geçti sizce bu normalmi?

Yokmu başka fikri olan cherokee ciler?

İnanın hiç bakmadım aracım bukadar yakmıyodu yaklaşık 3 ay kullanmamıştım aracı nolduysa o ara oldu şu an fazla yakıyor...

GEZGİN' Alıntı:
İnanın hiç bakmadım aracım bukadar yakmıyodu yaklaşık 3 ay kullanmamıştım aracı nolduysa o ara oldu şu an fazla yakıyor...

O 3 aydan sora aracın bakımını yaptınız mı ? En basitinden hava filtresi vb ne durumda ?

Hava filtresini yeni değiştirdim bujilerden şüpheleniyorum hangi markanın hangi modelini takmalıyım

Selamlar ben de foruma pek yazı yazmayanlardanım ama bu konuyu görünce dayanamadım. '96 ZJ me 85 tl gaz alıyorum. Yağ değişim zamanı geldi,lpg de iki sensör sorunlu olmasına rağmen şehir içi 220 -230 şehirler arası 250 - 260 km gidiyorum. acaba benim zj'mde arıza mı vardır :smiley: İzmir'de oturuyorum. Diğer araç kullananlar hiç inanmıyorlar bu duruma. Bir de aracımın egzozundan sürekli bazen damla bazen de sicim gibi su akıyor normal midir? Teşekkür ederim.

su akıtma durumunu arac yeni çalışırken motor tam ısınmamış haldeykenmi yapıyor yoksa motor sıcakkende bu durumu yapıyormu? normal olarak bu kötü birşey değildir motor sogukken ama motor sıcaklığına ulastıgında da aynı akıntı var ise benzini yakmadan çiğ olarak atıyor demektir.

tarıkkk' Alıntı:
su akıtma durumunu arac yeni çalışırken motor tam ısınmamış haldeykenmi yapıyor yoksa motor sıcakkende bu durumu yapıyormu? normal olarak bu kötü birşey değildir motor sogukken ama motor sıcaklığına ulastıgında da aynı akıntı var ise benzini yakmadan çiğ olarak atıyor demektir.

Motor sıcakken de yapıyor. Elimle bakıyorum benzin değil. Zaten araç lpg de çalışırken de oluyor.

ortalama değer hesaplanırken mutlaka uzun dönem ortalamasına bakmak lazım. mesela içinde kalabalık trafik uzun yol ve normal kullanım değerleri olmalı.

elle hesaplayacaksak her yaktı aldığımızda aynı pompadan alıp, aynı şekilde hesaplamak lazım. zaten ortalama hesaplarken aslında ağırlıklı ortalama hesabı olması lazım. trafikte giden adamın çoğunlukla tüketimi o şekilde yüksek olur çünkü.

ben LPG ile 4.0 da 12.8 litre yakıyorum mesela şehirler arası yolda. ancak uzun dönem ortalamam 15.8 litre. dur kalk traifğim yok denecek kadar az. sabit hızlı sürüşümde yok denecek kadar az normalde. bu koşullarda tepe bilgisayarı 14.7 ile 15.8 litre arasında kalıyor. tahminim 5.2 de bu ayarlarda kalmalıdır. 9 litre uçuk ötesi iyi. eğer bu uzun dönem için geçerliyse aracınız bouzk olmalı .bırakın bozuk kalsın. 3 silindirmi gidiyor nedir :D

KLL' Alıntı:
ortalama değer hesaplanırken mutlaka uzun dönem ortalamasına bakmak lazım. mesela içinde kalabalık trafik uzun yol ve normal kullanım değerleri olmalı.

elle hesaplayacaksak her yaktı aldığımızda aynı pompadan alıp, aynı şekilde hesaplamak lazım. zaten ortalama hesaplarken aslında ağırlıklı ortalama hesabı olması lazım. trafikte giden adamın çoğunlukla tüketimi o şekilde yüksek olur çünkü.

ben LPG ile 4.0 da 12.8 litre yakıyorum mesela şehirler arası yolda. ancak uzun dönem ortalamam 15.8 litre. dur kalk traifğim yok denecek kadar az. sabit hızlı sürüşümde yok denecek kadar az normalde. bu koşullarda tepe bilgisayarı 14.7 ile 15.8 litre arasında kalıyor. tahminim 5.2 de bu ayarlarda kalmalıdır. 9 litre uçuk ötesi iyi. eğer bu uzun dönem için geçerliyse aracınız bouzk olmalı .bırakın bozuk kalsın. 3 silindirmi gidiyor nedir :D

Lpg yi de benzini de sabit yerden alıyorum.katkılı ultra süper lpg ya da benzinlerden uzak duruyorum. 5 depoda bir benzin katkısı würth marka ekliyorum. 10 depoda bir de lpg katkısı ekliyorum. yağa katkı eklemiyorum. yazdığım hesap (. '96 ZJ me 85 tl gaz alıyorum. Yağ değişim zamanı geldi,lpg de iki sensör sorunlu olmasına rağmen şehir içi 220 -230 şehirler arası 250 - 260 km gidiyorum) yaklaşık 4000 km kullanım hesabı.

:smiley: 9lt ilayini yukarida anlattim isin esprisi o benzin aldim 3 km kaymak gibi yolda 9 a dustu hatta fotoyu cektiktrn sonra 7 lere dustu, ne zaman durkalk basladi 16-17 lt ortalama basladi ve o depo sonu 17 ye yakindi ortalama
KLL' Alıntı:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.