5.9 G.c Limited Lx

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan highoutput Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,917

highoutput

Zirve
Yer
izmir
59 1
59 2

Etiketler
forumdaşlar merhaba ,

uyuyan cherokee konularını biraz hareketlendirelim , daha önceleri beni tanıyanlar bilir 4.0 karekasa ile burada beraber olduk , fakat maalesef İzmir de amerikan sahibi olmanın olumsuz yönlerini yaşadıktan sonra çok sevmeme rağmen 4.0 highoutput xj yi satıp , Korando kj 2.9 ile yola çıktım , pek tanınmayan bu aracı kısa zamanda Egeoffroad kulubümüzde ve ülkemiz piyasasında tanıtma şansı yakaladım , üzerinde uzun zaman emek harcayarak offroad camiasında hakettiği yeri buldu , bu esnada amerikan konusunda deneyimli ve müşterisini yolunacak kaz olarak görmeyen ustalarımız ile tanıştım ve sağlam teknik destek ile tekrar amerikan a dönüş yaptım, offroad yaşantıma yeni heyecan getirmesi açısından , yıllarca bir bayan tarafından sadece işe gelip gitmesinde kullandığı , son bir yıldırda garajda bırakıp kullanmadığı , çok nadide sayılabileck bu orijinal 5.9 ile yollarımız kesişti, aracı sadece fotolarından görmeme rağmen el sıkışıp aracı aldım , aynı gün akşam üstü aracı gördüm , ve hoşlanma aşka dönüştü :smiley:

5.9 bir süre daha sanayide kalacak tüm sıvı ve filtre değişimleri , yaştan dolayı eskiyen vadesi dolan parçaların değişimi , tüm bakım onarımlar sonrası aracımızı sanayiden çıkarıp , günlük kullanıma alacağız. Aldığımdan beri kafmda deli sorular dönüp duruyor , sizlerede danışmak isterim , önümde 3 ihtimal var ;

1 ) aracı aldığım gibi aynı orjinallikte muhafaza mı edeyim ?

2) çok ufak yapılandırma ile araziye daha uygun halemi getireyim ( 5 cm yükseltme , at lastik , flowmaster egsoz vs vs ) ?

3) yavaş ve itinalı olarak profosyonel ürünler kullanıp tam bir arazi canavarı haline mi getirelim ?

yorumlarınızı önerilerinizi bekliyorum , selamlar saygılar

öncelikle araç hayırlı olsun, yeni bir konu başlığı doğacak galiba :smiley:

bunu bende gördüm ilanda, hatta acayip hoşuma gitti, kendi aracım olmasa düşünürdüm :smiley:

benim tavsiyem kesinlikle 3 değil........ bu araç da diğer 5.9 lar gibi ziyan olmasın, olabileceği en orijinal halde koruyun..

5cm yükseltme eğer kit ile yapılacak ise OK, (sanırım üzerinde orijinal helezonlar ve süspansiyonlar var, bu yüzden Bilstein içeren bir kit ile değişim süper olur)
diğer yandan flowmaster ı çıkardığı abartı sesten dolayı sevmiyorum, ben de arayış içerisindeyim, bulursam düzgün bişi paylaşırım

Sevgili @muavis iyi dilekleriniz ve tavsiyeleriniz icin tskler , sanayi ve offroad çevremde ve bilhassa eşim, sizinde dediğiniz gibi bu aracı orijinal halde birakip muhafaza etmemiz yönünde , buyuk ihtimal bir sure orijinal haliyle kalacak , ama offroad ortamında ne kadar sure bu şekilde kalır bende bilmiyorum :smiley:

HUAWEI TAG-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yarin sanayide olucam , su anda tavan dosemesi ve direksiyon kaplaması yapıldı , yapılanları ve yapılacaklar buradan paylaşmaya devam edicem , selamlar saygılar

Kesinlikle 1, araç gerçekten göründüğü ve anlattığınız gibiyse 10 yıl sonra 65' Mustang fastback ayarında klasik olacaktır. Asla ziyan etmeyin, zaten ülkemizde bu araçların orijinalliğini bozup ziyan eden yeterince mal var, 2 veya 3 için alın bir tane 5.2 ziyan edin.

Orjinal iyidir. Hatta tüpsüz dayanabilirseniz daha iyidir.
Geçen yıl 5.2 birini tüpsüz alacaktım ama sahibi vazgeçti.
İnatla tüpsüz kullanmayı bile kafaya koymuştum.
31 A/T lastik ile görüntü de süper olur.
Piknik, hafif offroad için de ideal olur.
Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.

Kesinlikle 1, araç gerçekten göründüğü ve anlattığınız gibiyse 10 yıl sonra 65' Mustang fastback ayarında klasik olacaktır. Asla ziyan etmeyin, zaten ülkemizde bu araçların orijinalliğini bozup ziyan eden yeterince mal var, 2 veya 3 için alın bir tane 5.2 ziyan edin.
Offroad aracim var , benimde ama offroad ortamında ne olur ne olmaz onu ongoremiyorum grubumuzda 3.şık 5.9 lar var , inşallah gaza getirmezler bizi

Orjinal iyidir. Hatta tüpsüz dayanabilirseniz daha iyidir.
Geçen yıl 5.2 birini tüpsüz alacaktım ama sahibi vazgeçti.
İnatla tüpsüz kullanmayı bile kafaya koymuştum.
31 A/T lastik ile görüntü de süper olur.
Piknik, hafif offroad için de ideal olur.
Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.
Çok tskler , yorumlariniz tavsiyeleriniz için

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,507
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR