Ankara'da Jeep'ten Anlayan İyi Bir Usta Var mı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan taylan67 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,947

taylan67

Ana Kamp
Grand Cherokee 5,2 den anlayan ankarada iyi bir usta varsa bakıma getirmek istiyorum.Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

Etiketler
Ynt: Ankara'da Jeep'ten Anlayan İyi Bir Usta Var mı?

ARAÇ TAMİR VE BAKIM SERVİSLERİ

http://www.gezenbilir.com/index.php?board=305.0

hazır topik açılmışken bursada da gidebileceğim iyi bir usta varmıdır dostlar,aracı daha almadık ama eli kulağında .

Akgün Aydın a gidiyorum ben , burdan başka giden arkadaşlarda var .Ben memnunum kendi adıma . İlgili linkten irtibat bilgilerini alabilirsiniz . Tuna garajıda iyiymiş diye duyuyorum ama daha çok yeni araçlarda çalşıyorlar sanırım burdan giden arkadaşta yok bildiğim kadarıyla . AA ya gidip forumdan da selam söyleriniz ilgi göstereceklerdir .

Akgün Aydın.... Akgün amca' ya, Oğulcan' a, Alp' in, Barış' ın selamını söyleyin.... Yeter...

Sağlıcakla....

merhabalar ankarada su anda bence bilgi ve fiyat konusunda en iyilerden birisi hmc jeep servisi murat usta telefonu05552835390.akgun un eskı ustalarındandır.

Akgün Aydın, Akgün Aydın, Akgün Aydın,,,,,,,, .

öncelikle herkese merhaba.ben yeni bir üyeyim yaşımda pek büyük sayılmaz ama sizin tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum.bende 94 cherokee war 5.2 ve aşırı yakıt tüketimi war gazda 500- 600 arası ayrıca dur kalklarda araç pat pat pat yapıyor gazda benzinde yapıyorsada hissetmiyorum. bu pat pat yaptığı sırada çiğ gaz atıyor dediler sorunun ne olduğunu anlayamadık sakin bi kullanımın var yani normal şartlarda 350 yakmaz ama bu kullanımda bile nerdeyse 600 yakıyor yardımcı olabilcek birileri varsa bilgilerini paylaşırsa çok sevinirm

Tabi ki en güzeli iyi bir usta kontrolü . Ama aklıma gelenleri yazayım .

Acaba Gaz eski sistem mi sıralı mı ? Eski sistemler sıralı kadar az yakmakayabilir , iyi ayarlanması gerekli ...

Ateşleme sisteminde bir sorun olabilir . Buji , buji kablosunun durumuna bakılmalı .

Yakışın LPG kitinin ayarı ve montajı , motorun durumu , ateşleme sistemenin sağlığı gibi çok değişkeni var . Sırayla iyice kontrol edilmeli .

Bu arada araç sonradan mı böyle oldu yoksa hep mi böyle idi ? Yani bu sorunun bir mazisi var mıdır ?

aslında çok garip bi durum araca bi kaç ay önce bi ayar yapılmıştı çok düzgündü çekişide tüketimi de ama o yapılan ayar bir haftada bozuldu ve şimdi haline geldi ve gittikçede daha kötü oluo gibi. araç sıralı sistem baykan marka lpg var üzerinde.merak ettiğim diğer bir konuda acaba benzinde gitsem bu kadar çok yakıt tüketimi olurmu benzindeyken de problem varmış ama gaz kadar belli olmuo. buji kabloları filtresi falan yeni değişti

nazım' Alıntı:
öncelikle herkese merhaba.ben yeni bir üyeyim yaşımda pek büyük sayılmaz ama sizin tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum.bende 94 cherokee war 5.2 ve aşırı yakıt tüketimi war gazda 500- 600 arası ayrıca dur kalklarda araç pat pat pat yapıyor gazda benzinde yapıyorsada hissetmiyorum. bu pat pat yaptığı sırada çiğ gaz atıyor dediler sorunun ne olduğunu anlayamadık sakin bi kullanımın var yani normal şartlarda 350 yakmaz ama bu kullanımda bile nerdeyse 600 yakıyor yardımcı olabilcek birileri varsa bilgilerini paylaşırsa çok sevinirm

Benim aracımda da benzer bi sorun vardı. Aşırı şekilde çiğ atıyordu. Gazcıya götürdüm ve 2 enjektörün tıkalı olduğu ortaya çıktı. 2 enjektörü değiştirince sorun gitti sesi soluğu değişti motor kendine geldi. Belki sizin sorununuzda enjektörlerdendir gazcınıza bi baktırın derim bu arızanın tespiti de çok kolay. Aracımın sıralı sistemi Landi Renzo, enjektörlerin tanesi 125 TL filtre 40 TL. Sağlıcakla...

Sıralı sistemse ve benzindede sıkıntı varsa . İşten iyi anlayan bir sesrvis kontrol etmeli . Enejktörde bir ihtimal evet , arızasında benzer sorunlara yol açabilir .

lpg ustasına götürdük ayarlarına falan bakmış herşey normal demiş ama bi problem olduğunu söylemiş yani çekmiyor araba gaz yetişmiyor gibi şeyler söylemiş bir kaç gün kalsın bakalım belki piston kapaklarında sorun vardır diye birşey de söylemiş yani açıkcası adam ustası ve kendide bi problemin olduğunun farkındaysa nasıl oluyorda sorunun ne olduğunu nerden kaynaklandığını anlamıyor çünkü arabayı bir kaç kere götürdüm ve her gidip geldiğinde daha kötü bir duruma geldi. eğer sizlerinde söylediği gibi tespiti bu kadar kolay oluyorsa ustada mı bir problem var...

Ustada sorun var mı bilemiyorum ama birkaç gün kalsın bakalım işin ben olsam girmezdim .

Asıl konu usta bu aracı tanıyor mu ? Yani ZJ yi bilir mi daha önce ZJ ile ilgilenmiş mi ? Tabş bakan LPG ustasıysa LPG dışında kaynaklanan sorundan anlayamabilir . Bence Jeep ten anlayan bir servise danışın öncelikle . Değişik yerlerden fikir almak iyidir biryer çözüm bulamıyrsa alternatiflere bakmak lazım .

artık bakicaz bi çözümüne umarım bi çözümüde bulunur yardımlar için çok teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,463
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

SON KONULAR

Geri