Ankara'dan Cj7

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan xvalaa Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 161
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 98,666
Ynt: Ankara'dan Cj7

kutuyu kestim biçtim ama olmadı

Fotoraf 12

Fotoraf 32

Etiketler

Engel teşkit etmeyeceğine o kadar da emindim ama olmadı.
İşe başlamadan önce 2-3 kere bakmak gerekiyor sanırım.
Drenaj deliğini kutunun diğer ucuna kaydırmam gerekiyor.
Hortumda o kadar esnek değil sanırım hortumda değiştireceğim.
Bir yandan da orjinallik nerede kaldı diye düşünüyorum :(

Kestiğine göre tahliye çıkışını istediğin yere alabilirsin. O bölümü kapat, kutuyu yerine uydur, hortumu en uygun şekilde geçeceği yoldan kutuya uzat. O bölgede yeni bir tahliye çıkışı yap. Polipropilen ilaç kutularını (Hortumun ağzına uyumlu) tahliye çıkışı olarak kullanabilirsin. Montaj için sıcak silikon yeterli olur. Basınç olmayacağı için sızdırmazlık sağlar.

Açtığım deliği kapattım ve yeni deliği kutunun en solundan açtım.
Mevcut olan kalın hortumun içinden daha ince ve daha uzun bir hortum geçirip yeni deliğe bağladım.
Sadece defrost kısmı kaldı yeni yuvarlak girişli defrost alacağım.

Ali bey on cam siperligi ucgen ic baglanti palakalarinin civatalari baya paslanmis degisme zamani gelmis gibi :smiley:

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Uzun bir zaman geçmiş buraya yazmayalım
Bayram öncesi biraz arabam ile uğraştım
Daha önce söktüğüm havalandırma sisteminin şimdide sökmediğim diğer kısımları söküp temizledim

Parçanın sökülmesi için aküyü ve akü tablasını söktüm
Radyatör hortumlarını söktüm

Image

Image

Image

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,480
Kayıtlı Üye Sayımız
172,134
Kaydolan Son Üyemiz
mertm

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR