Araba Ile Avrupa Tur Hazırlığı (nisan-mayıs 2017)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kumita45 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 165
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 54,670
Herkese merhabalar nisan ayı sonu Mayıs ayının ilk iki haftası İki araba, iki aile, iki küçük çocuk ile 9 Avrupa ülkesini kapsayan yaklaşık olarak 6 bin kilometreye dayanan Avrupa turumuza çıkmak için hazırlık aDeğerli rkadaşım, niyetinizeşamasındayız. Geçen sene mayıs sonu haziran başı yine aynı şartlarda balkan turu yapmıştık, bu turdan dolayı tecrübelerimiz var, yine yerimiz de duramadık bu sene yine aynı şartlarda biraz daha turumuzu genişleterek yine gezmeye çıkmak istiyoruz, hazırlık aşamalarını tamamlamak üzereyiz sizlerle paylaşmak isteDdedim. Hatta müsait olduğum bir zamanda geçen seferki balkan turumuzu burada yeni bir konu açarak paylaşacağım. Geçen seneki balkan turumuzda her iki ailede yeşil pasaport sahibi olduğu için vize derdimiz olmamıştı, yalnız bu sefer yanımızda gelecek olan arkadaşlarımızın bordo pasaportları olduğundan dolayı multi Schengen vizesi almaları gerekiyor, mart ayının ikinci haftası gibi Yunanistan Konsolosluğuna Schengen için başvuracaklar, araçlarımızın bakımlarını yaptıracağız, yeşil sigortalarını yaptıracağız, kaskolarimiza yurtdışı klozlarını açtıracağız, yeni tip ehliyetlerimiz mevcut, araçlarımız kendi üzerimize kayıtlı Pasaportlarimiz hazır, konaklamaları AIRBNB Booking den halledeceğiz, merakeden arkadaşlar için benim araç Mercedes Benz C180 kompresör LPG'li arkadaşlarimizin aracı bir ay içerisinde degistirecekleri için henüz belli değil ;
Şimdi arkadaslar, tecrübe sahibi olanlardan igoumenitsa dan gece gemiye binip brindizi ye geçmeyi planlıyoruz gemi tecrübelerinizi lütfen paylaşınız, sorularim var, koltuk almasak nasıl olur (136 Euro), koltuk alırsak nasıl olur (174 Euro), 4 kişilik kamara (204 Euro), fiyatlar an itibariyle aile başı bu şekilde çocuklarımız 5 ve 4 yaşlarında, arabada yolculuk imkanı var mı? Arkadaslarimin shengen vizeleri için tavsiyelerinizede ihtiyacım var ve son olarak rotami paylaşıyorum yolda tamamen spontan olarak değişiklikler tabikide olabilir ama tavsiyelere yine açığım, otoban paraları asagi yukarı ne kadar öderim ve gişe mı var yoksa wignet mi alıyoruz? Şimdiden teşekkürler.
Ekli dosyayı görüntüle 57889Ekli dosyayı görüntüle 57890

W204 C180K

Etiketler
ü kaybetmemek adına iç kamara almıştım. Dönüşde ise koltuk alarak geri dönmüştük.

İgoumenitsa'a Brindisi daha kısa sürüyor ve eğer gündüz seyahat edecekseniz kamara'ya özellikle iç kamaraya gerek yok. İç kamara'da herhangi bir pencere bulunmuyor, çok sıkıcı olabilir.

Koltuk almayıp, deck bilet alanlar, lobideki koltukları, açık alandaki sandalyeleri kullanabiliyorlar ve geminin kuytu bölümlerinde yada kapalı kısımlarında uyku tulumunda uyuyorlar.

İlk seyahat için koltuk almayı düşünebilirsiniz. Dönüşte ise deck veya koltuk tercihinde bulunabilirsiniz.

Gemide aracınıza gitmenize izin vermiyorlar. İhtiyaç maddelerinizi araçta bırakmayın. Yanınıza battaniye,yastık, yiyecek ve içeçek almayı unutmayın. Yolcular piknik yapacak gibi geliyor, termos çantanız varsa, içi dolu bir şekilde feribotta yanınızda bulunsun.

Değerli arkadaşım,

Bence seçtiğiniz rota en gezip görülecek yerleri içeriyor. Ama acaba İtalya'ya daha çok mu zaman ayırsanız? Napoli-Floransa- Siena- Pisa - Garda veya Como gölü vb gibi mutlaka görülmesi gereken nefis yerleri var. Ben iki kez İgumenitsa üzerinden İtalya'yı bir aya yakın turladım. Olanak bulsam 2n az 5 sefer daha yapabilirim. Napoli'de, Floransa'da Venedik'te kamplarda kaldım. Maliyeti oldukça azaltıyor. Araba olduğu için, şehir dışındaki kamplar rahat kullanılıyor. ..Bu arada Igumenitsa yolu üzerinde Yunanistan'ın Meteor-Ionina gibi görülesi bölgeleri de var. Hele otoban yerine eski yolu tercih ederseniz, inanılmaz manzaralar ve köylerden geçiliyor. ..Bir de Venedik'ten sonra Avusturya'ya dağ geçişleri var. Yüksek, kıvrımlı geçitler, ama olağanüstü manzaralar, yeşillikler, sevimli köyler sizi bekliyor.

İyi yolculuklar dileğiyle.
Ümit

iYİ GECELER,
Kısmetse Mayıs ayında eşimle aynı güzergahı düşünüyorum,bilgi alışverişi için görüşmek isterim.Selamlar
Özel mesaj attim, Aleyküm selam.
Selam.
Bır Karavancı olarak Hem Yunanıstan dan Italyaya hem de Italya dan Yunanıstana Ferıbotla Karavanımla gecıs yaptım, dıkkatımı ceken olay, eger gezmeye gıtmıssem neden ferıbota para vereyim, o para ıle kara yolu ıle sahılı takıp ederek Yunanıstanın batısını takıp etmek sartıyla Makedonya Arnavutluk, Bosna, Slovenya gıbı kıyıları takıp ederek Italya ya geçmek daha hesaplı olur dusuncesındeyım, Ancak yıne de sız bılırsınız, konaklama bızde pek sorun olmadığı ıcın ferıbota verecegım para ıle kac defa depo doldururum ve kac km daha fazla yer gezerim seklınde degerlendırıyorum bu benım gorusum tabıı... Bahsettıgım kıyılarda cok güzel yerler var..... sadece bılgınız olsun dıye yazıyorum zaten. Iyı gezmeler slm lar.
Merhaba, eğer bende sizin gibi karavan ile dolaşıyor ve zamanım bol olsaydı emin olun dediğinizi yapardım, ne yazıkki imkanlar el vermiyor artık nasipte varsa emekli olunca diyelim, geçen sene kısmen Dalmaçya kıyılarını ve Balkanları aracım ile dolaştığım için gemi ile geçmek daha pratik geliyor ve bizim için ekstra bir tecrübe macera olacak teşekkür ederim.

Değerli arkadaşım,

Bence seçtiğiniz rota en gezip görülecek yerleri içeriyor. Ama acaba İtalya'ya daha çok mu zaman ayırsanız? Napoli-Floransa- Siena- Pisa - Garda veya Como gölü vb gibi mutlaka görülmesi gereken nefis yerleri var. Ben iki kez İgumenitsa üzerinden İtalya'yı bir aya yakın turladım. Olanak bulsam 2n az 5 sefer daha yapabilirim. Napoli'de, Floransa'da Venedik'te kamplarda kaldım. Maliyeti oldukça azaltıyor. Araba olduğu için, şehir dışındaki kamplar rahat kullanılıyor. ..Bu arada Igumenitsa yolu üzerinde Yunanistan'ın Meteor-Ionina gibi görülesi bölgeleri de var. Hele otoban yerine eski yolu tercih ederseniz, inanılmaz manzaralar ve köylerden geçiliyor. ..Bir de Venedik'ten sonra Avusturya'ya dağ geçişleri var. Yüksek, kıvrımlı geçitler, ama olağanüstü manzaralar, yeşillikler, sevimli köyler sizi bekliyor.

İyi yolculuklar dileğiyle.
Ümit
Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim, daha önce meteora'yi dolaştık, Balkan turu yaptık ve eşimin italya'ya bir defa gitmişliği var zaman sıkıntımız dan yani iznimizin az olmasından dolayı biraz tempolu bir tur olacağının farkındayım ama geçen sene çok daha tempolu bir Balkan turu yaptık gerçekten de çok keyif aldık böylesi hoşumuza gidiyor bakalım bu sefer konaklamalarızı ikişer gün planladık, Kamp kültürümüz yok yalnız bungolov türü konaklama veya odalari olan yerlerde kalabiliriz bakınıyorum not alıyorum ama AIRBNB den ev kiralamak en cazip yöntem şuan bizim için çünkü iki aile olduğumuz için masraflar otele göre çok daha hesaplı ve yemeğimizi kendi mutfağımızda kendimiz pişirebileceğiz...

W204 C180K

Özel mesaj attim, Aleyküm selam.

Merhaba, eğer bende sizin gibi karavan ile dolaşıyor ve zamanım bol olsaydı emin olun dediğinizi yapardım, ne yazıkki imkanlar el vermiyor artık nasipte varsa emekli olunca diyelim, geçen sene kısmen Dalmaçya kıyılarını ve Balkanları aracım ile dolaştığım için gemi ile geçmek daha pratik geliyor ve bizim için ekstra bir tecrübe macera olacak teşekkür ederim.

Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim, daha önce meteora'yi dolaştık, Balkan turu yaptık ve eşimin italya'ya bir defa gitmişliği var zaman sıkıntımız dan yani iznimizin az olmasından dolayı biraz tempolu bir tur olacağının farkındayım ama geçen sene çok daha tempolu bir Balkan turu yaptık gerçekten de çok keyif aldık böylesi hoşumuza gidiyor bakalım bu sefer konaklamalarızı ikişer gün planladık, Kamp kültürümüz yok yalnız bungolov türü konaklama veya odalari olan yerlerde kalabiliriz bakınıyorum not alıyorum ama AIRBNB den ev kiralamak en cazip yöntem şuan bizim için çünkü iki aile olduğumuz için masraflar otele göre çok daha hesaplı ve yemeğimizi kendi mutfağımızda kendimiz pişirebileceğiz...

W204 C180K
Teşekkür ederim, iyi sabahlar, saygılar.

Herkese merhabalar arkadaşlar, tüm gezi rotamı ve planlamamı tamamen değiştiriyorum neden derseniz bugün memleketten babam geldi ve eski bir gurbetçi ve birkaç defa Almanya-Türkiye arası araba ile İtalya üzeri gidip geldiği için tecrübelerine başvurdum, muhabbet sohbet derken konu gemi geçişine geldi ve derken babam "senin araba LPG'li acaba gemiye alıyorlar mı?" diye can alıcı soruyu sordu ve hemen araştırmaya başladım directferries.com sitesinde aşağıda resmini paylaştığım 7 numaralı maddeye rastladım ve LPG'li araçların gemiye alınmadığını öğrenince, zaten gemi konusunda "olmasa olmuyor mu" diye soran gezi arkadaşlarımızında hoşuna gidince karadan bir yeni rota ve zaman çizelgesi planlamaya başladım şimdilik kabaca bir rota yaptım zamanımıza yetiremedim üzerinde çalışacağım, sizinle paylaşıyorum, Mostar'a kadar olan bölümü biliyorum geçen sene Balkan turu yaptığım için, dediğim gibi daha sonrası için çalışacağım bakalım nasıl bir şey çıkacak ortaya, şimdi size sormam gereken bir konu var, bizim yeşil pasaportumuz olduğundan vize problemimiz yok yalnız tur arkadaşlarımızın bordo pasaportları olduğu için multi schengen vizesine ihtiyaçları var, ilk giriş yaptığımız ülke Bulgaristan olduğuna göre de ve vizenin ilk giriş yapılan ülkeden yada en çok konaklanacak ülkeden alınması gerektiğine göre de ve Bulgaristan schengen veremediğine göre acaba bu durumda İtalya'ya mı schengen için başvurmalılar sizde ne diyorsunuz...? yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

Adsz1

Adsz3

Bulgaristandan shengen vizesi alamazsınız çünkü henüz bulgaristan shengen ülkesi değilYunanistan konsolosluğundan shengen vizesi alması kolay vizeyi aldıktan sonra pazarkule kapısından yunanistana giriş yapıp 25 km sonra yunanistandan bulgaristanın sevilingrad şehrine geçip yolunuza devam edebilirsiniz hiç bir sıkıntı olmaz Almanyadaki gurbetçiler bile kapıkule kalabalıkken bu yolu kullanıyorlar.shengen vizesi ile bulgaristandan rahatlıkla geçebilirsiniz.iyi yolculuklar

Merhabalar;
Bizde benle beraber 6 arkadaş Yunanistan dan bir araba kiralayıp sizin rotanıza benzer bir gezi planlıyoruz
bizim 12 günlük bir boşluğumuz var 3 erkek 3 bayan olacağız ilk defa Avrupa turu yapıcaz
sizce nasıl yapmalıyız ben yunanistan da arabayı kiralayıp italyaya geçmek oradan ispanya yada fransayıda gitmek istemiştim .
Sizce bu 12 günü sadece italya için mi ayırayım yoksa fransa parisi yada ispanya barselonayı da göreyim mi
Bursa dan otobüsle Yunanistana gidip orada araba kiralayıp Yunanistanı gezip Gemi ile İtalyaya geçicez böyle bir düşüncem var bana bilgi verebilir misiniz. sizce arabayı nereden kiralamalıyım daha uygun nasıl olur Türkiye den kiralasak daha pahalıya gelicek bide yeşil sigorta yurt dışı sigoratası gibi ücretler bineceği için en uygun yunanistan olacağını düşündük

Eb16701a9f982ebbc62fe7623bcd2b10
2632f67d610b38f314a98f0051286ec0
9bffcb3a8f0aa99a45b19a5486043d49

Herkese merhabalar son durum hakkında bilgi vermek istiyorum, aracımızın LPG'li olmasından dolayı igoumenitsa Brindizi hattını gemi ile geçemeyeceğimizi öğrenince alternatif rota için çalışmalara başlamıştim, çalışmalarımın son halini fotoğraflarda görüldüğü gibi paylaşıyorum, şimdilik böyle, Yunanistan üzeri turumuza baslayacagimiz içinde yanımızda gelen arkadaslar da vizelerini yine Yunanistan'dan alacaklar...
Merhabalar;
Bizde benle beraber 6 arkadaş Yunanistan dan bir araba kiralayıp sizin rotanıza benzer bir gezi planlıyoruz
bizim 12 günlük bir boşluğumuz var 3 erkek 3 bayan olacağız ilk defa Avrupa turu yapıcaz
sizce nasıl yapmalıyız ben yunanistan da arabayı kiralayıp italyaya geçmek oradan ispanya yada fransayıda gitmek istemiştim .
Sizce bu 12 günü sadece italya için mi ayırayım yoksa fransa parisi yada ispanya barselonayı da göreyim mi
Bursa dan otobüsle Yunanistana gidip orada araba kiralayıp Yunanistanı gezip Gemi ile İtalyaya geçicez böyle bir düşüncem var bana bilgi verebilir misiniz. sizce arabayı nereden kiralamalıyım daha uygun nasıl olur Türkiye den kiralasak daha pahalıya gelicek bide yeşil sigorta yurt dışı sigoratası gibi ücretler bineceği için en uygun yunanistan olacağını düşündük
@erdilyilmazturk bey merhabalar, şimdi ben kendi aracım ile gezdigim için, kiralama konusuna hakim değilim, mesajinizda anladığım kadarıyla 12 günlük bir süreniz var ki dediğiniz gibi Fransa İspanya tarafi gerçekten çok zor, ben 16 gece 17 gündüz olan zamanimi 15 gece 16 gün olarak planlayarak bir gün aksiliklere karsi tolerans tanıdim ve Hallstatt, Viyana, Bratislava ve Budapeşte'yi planimdan çıkardım çünkü olmuyor, zaten iki çocuk ile yeterince tempolu olan bir gezi için zaman, enerji sıkıntısına giriyoruz ve ozellikle gezilecek görülecek yerlerin bir çoğunu ya es geciyor yada zevkini çıkaramıyoruz, ben size kendi arabanızla 12 günde yapabileceğiniz güzel bir Balkan turu tavsiye ederim tabi 6 kişi için ya 2 binek araç yada minibüs tarzı bir araç olması şart, irtibatı koparmayalim yardımcı olmak isterim ( geçen yıl araba ile Balkan turu yaptık )

W204 C180K

Msj ları ben de takip ediyorum. Biz de yaz sonunda benzer bir tatil planlıyoruz. Lütfen gezi sırasında da yazmayı unutmayın.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Herkese merhabalar nisan ayı sonu Mayıs ayının ilk iki haftası İki araba, iki aile, iki küçük çocuk ile 9 Avrupa ülkesini kapsayan yaklaşık olarak 6 bin kilometreye dayanan Avrupa turumuza çıkmak için hazırlık aşamasındayız. Geçen sene mayıs sonu haziran başı yine aynı şartlarda balkan turu yapmıştık, bu turdan dolayı tecrübelerimiz var, yine yerimiz de duramadık bu sene yine aynı şartlarda biraz daha turumuzu genişleterek yine gezmeye çıkmak istiyoruz, hazırlık aşamalarını tamamlamak üzereyiz sizlerle paylaşmak istedim. Hatta müsait olduğum bir zamanda geçen seferki balkan turumuzu burada yeni bir konu açarak paylaşacağım. Geçen seneki balkan turumuzda her iki ailede yeşil pasaport sahibi olduğu için vize derdimiz olmamıştı, yalnız bu sefer yanımızda gelecek olan arkadaşlarımızın bordo pasaportları olduğundan dolayı multi Schengen vizesi almaları gerekiyor, mart ayının ikinci haftası gibi Yunanistan Konsolosluğuna Schengen için başvuracaklar, araçlarımızın bakımlarını yaptıracağız, yeşil sigortalarını yaptıracağız, kaskolarimiza yurtdışı klozlarını açtıracağız, yeni tip ehliyetlerimiz mevcut, araçlarımız kendi üzerimize kayıtlı Pasaportlarimiz hazır, konaklamaları AIRBNB Booking den halledeceğiz, merakeden arkadaşlar için benim araç Mercedes Benz C180 kompresör LPG'li arkadaşlarimizin aracı bir ay içerisinde degistirecekleri için henüz belli değil ;
Şimdi arkadaslar, tecrübe sahibi olanlardan igoumenitsa dan gece gemiye binip brindizi ye geçmeyi planlıyoruz gemi tecrübelerinizi lütfen paylaşınız, sorularim var, koltuk almasak nasıl olur (136 Euro), koltuk alırsak nasıl olur (174 Euro), 4 kişilik kamara (204 Euro), fiyatlar an itibariyle aile başı bu şekilde çocuklarımız 5 ve 4 yaşlarında, arabada yolculuk imkanı var mı? Arkadaslarimin shengen vizeleri için tavsiyelerinizede ihtiyacım var ve son olarak rotami paylaşıyorum yolda tamamen spontan olarak değişiklikler tabikide olabilir ama tavsiyelere yine açığım, otoban paraları asagi yukarı ne kadar öderim ve gişe mı var yoksa wignet mi alıyoruz? Şimdiden teşekkürler.

W204 C180K
Merhaba.Haziran son haftası ben eşim ve kızımla beraber Bulgaristan çıkışlı Sırbistan Macaristan ve Avusturya gezerek Münih'e gideceğiz.Aracımız Opel Astra 2013 model Lpg'li.Sizin aracınız da LPG li olduğundan sormak istediğim LPG dolum nasıl oluyor Avrupa'da?Araştırmalarımıza göre LPG dolum ağzı farklı oluyormuş Türkiye'ye göre.Sizin bilginiz var mı bu konuda ya da Türkiye'deki gibi sorunsuz dolum yaptırabilir miyim?

Merhaba.Haziran son haftası ben eşim ve kızımla beraber Bulgaristan çıkışlı Sırbistan Macaristan ve Avusturya gezerek Münih'e gideceğiz.Aracımız Opel Astra 2013 model Lpg'li.Sizin aracınız da LPG li olduğundan sormak istediğim LPG dolum nasıl oluyor Avrupa'da?Araştırmalarımıza göre LPG dolum ağzı farklı oluyormuş Türkiye'ye göre.Sizin bilginiz var mı bu konuda ya da Türkiye'deki gibi sorunsuz dolum yaptırabilir miyim?
Şu an araba kullanıyorum Eve geçince ben size ayrıntılı bilgi vereceğim

W204 C180K

@HasanKardil bey LPG dolum ağızları Bulgaristan Sırbistan ve Macaristan'da bizim ile aynı yalnız Avusturya ve Almanya Acme tipi dolum ağızi kullanıyor, bu farklı aparatı alabileceğiniz linki ve faydalı olabilecek bilgileri paylaşıyorum
İlgili linkler.
LPG dolum ağızları modelleri ile ilgili link.
LPG Adapters - myLPG.eu
Dolum ağızlarıni temin edebileceginiz link.
Dish (M10) to ACME Filling Point Adapter
Bunlarda fotoğraflar.
17f2c1b9e66efb7e474b6ca3804cd5b2
68061ba003f6f5d26dd3223631d2693c
Dd5f6d8c9703fedd717e291e56dfd67b
8052d03464599edde14b32e830dd253b

Son olarak önemli bir tavsiye aracınızın LPG dolum Ağzı eğer aracınızın altında ise baya problem yaşayabilirsiniz, gitmeden ya tampona yada benzin depo kapağının oraya aldiriniz iyi tatiller.

W204 C180K

Herkese merhabalar nisan ayı sonu Mayıs ayının ilk iki haftası İki araba, iki aile, iki küçük çocuk ile 9 Avrupa ülkesini kapsayan yaklaşık olarak 6 bin kilometreye dayanan Avrupa turumuza çıkmak için hazırlık aşamasındayız. Geçen sene mayıs sonu haziran başı yine aynı şartlarda balkan turu yapmıştık, bu turdan dolayı tecrübelerimiz var, yine yerimiz de duramadık bu sene yine aynı şartlarda biraz daha turumuzu genişleterek yine gezmeye çıkmak istiyoruz, hazırlık aşamalarını tamamlamak üzereyiz sizlerle paylaşmak istedim. Hatta müsait olduğum bir zamanda geçen seferki balkan turumuzu burada yeni bir konu açarak paylaşacağım. Geçen seneki balkan turumuzda her iki ailede yeşil pasaport sahibi olduğu için vize derdimiz olmamıştı, yalnız bu sefer yanımızda gelecek olan arkadaşlarımızın bordo pasaportları olduğundan dolayı multi Schengen vizesi almaları gerekiyor, mart ayının ikinci haftası gibi Yunanistan Konsolosluğuna Schengen için başvuracaklar, araçlarımızın bakımlarını yaptıracağız, yeşil sigortalarını yaptıracağız, kaskolarimiza yurtdışı klozlarını açtıracağız, yeni tip ehliyetlerimiz mevcut, araçlarımız kendi üzerimize kayıtlı Pasaportlarimiz hazır, konaklamaları AIRBNB Booking den halledeceğiz, merakeden arkadaşlar için benim araç Mercedes Benz C180 kompresör LPG'li arkadaşlarimizin aracı bir ay içerisinde degistirecekleri için henüz belli değil ;

W204 C180K
Merhaba.Bulgaristan'dan çıkıp bir gece Belgrad ve Bir gece Viyana'da konaklayıp ordan Münih'e geçmeyi düşünüyorduk.Belgrad'da merkezde kalalım istedik ama otopark sorunu var.Merkezin google haritalardan baktığımız sokak görünümleri de pek içaçıcı ve emniyetli görünmüyor.Siz Belgrad'da kaldınız mı ya da kalma planınız var mı?Ya da Bulgaristan'dan çıkıp hiç durmadan Budapeşte'ye kadar devam etsek orda kalsak diye düşünüyoruz.İki şoförüz yorulduğumuz zaman dönüşümlü yola devam edebiliriz.Budapeşte'ye varışımız çok mu geç olur bu konu hakkında fikriniz alabilirmiyim.teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,440
Kayıtlı Üye Sayımız
172,096
Kaydolan Son Üyemiz
R.K. o.oğlu

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR