Araba İle Gürcistan, Kafkasya, Kerç Boğazı, Soçhi Gezimi Tamamladım (21-30 Nisan 2014 )

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cakali Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 40
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,423
Ynt: Araba İle Gürcistan, Kafkasya, Kerç Boğazı, Soçhi Gezimi Tamamladım (21-30 Nisan 2014 )

Anapa'ya akşam üstü vardık ve booking.comdan rezervasyon yaptığımız oteli bulduk fakat otel bizi kabul etmedi. :( Rusya'da dikkat edilmesi gereken önemli bir konuda muhakkak kalınan otellerden registration belgesi veya fatura alınması gerekiyor. Bazı polis noktalarında sorabiliyorlar. Bizde bu otele vardığımızda bu belgeleri sordular. Biz Piyatigorskta kaldığımız otelden bu belgeyi almıştık fakat Maykop'taki otelden ne belge nede fatura almışız. Anapadaki otel çalışanı da polisle daha sonra sorun yaşarız korkusuyla bizi otele almadı. Bayağı uzun bir tartışma yaşadıysakda değişen birşey olmadı maalesef. Bizde yürüyerek otel aramaya başladık ve biraz ileride bir otele gittik. Bu seferde hiç birşey sormadan otele kabul ettiler ve daha ucuza..Gece ve ertesi sabah Anapayı dolaştık. Ruslar genellikle bu şehire yazın deniz için geliyorlarmış, bizim dönemde biraz sakindi ortalık...

885

887

889

890

Etiketler
Ynt: Araba İle Gürcistan, Kafkasya, Kerç Boğazı, Soçhi Gezimi Tamamladım (21-30 Nisan 2014 )

Gezimizin 7. gününde Anapadan ayrılarak yaklaşık 1 saatlik bir yolculuktan sonra Rusların Karadenizdeki önemli liman kentlerinden Novorossiysk şehrine geldik. Arabamızı deniz kenarında uygun bir yere park edip kendimizi sahile attık.

894

895

897

898

901

Yaklaşık 2 saat liman bölgesini gezdikten sonra sahil yolundan Sochi'ye doğru haraket ettik.

914

918

920

923

927

Ahmet Bey merhabalar.Benim merak ettiğim husus Rusya'ya geçiş konusunda.Gürcistan'dan Rus'yaya geçiş sırasında "triptik"
gibi herhangi başka bir belge istendi mi?(pasaport ve araç ruhsatı haricinde)
Teşekkurler.

02-08 Haziran arasında yaptığımız kafkasya turunu tamamladık.Daha önce Ahmet bey ile telefonla görüşerek kendisinden bilgiler almıştım.Tekrar kendisine teşekkür ediyorum.Zevkli, heyecanlı ve zor bir gezi oldu.Gürcistan Rusya arasındaki gümrük kapısı heyelan nedeniyle 2 hafta önce kapanmış.5 Kişi heyelan altında kalmış 1 tanesi Türk ve halen bulunamamış.Bu bilgiyi Tiflis'te büyükelçiliğimizden aldık.Biz de Bakü üzerinden hazar kenarındaki Azeri Rus kapısı olan SDK (Derbent) adlı kapıdan Rusya' ya geçiş yaptık. Dağıstan'da Mahaçkale' ye çıktık oradan sırası ile çeçenistan, inguş, osetya, balkar kabarday, çerkezyayı gezdik, gürçü kapısı (kazbeki) kapalı olduğu için aynı yol ile geri döndük.Maceralı bir gezi oldu.Bu bölgeye gidecek arkadaşların gürcistan rus kapısının açık olup olmadığını konsolosluktan öğrenmesinde yarar var.Yoksa 1000 km ileriden bizim gittiğimiz güzergahtan gitmeniz gerekir.

krasavchik' Alıntı:
Ahmet Bey merhabalar.Benim merak ettiğim husus Rusya'ya geçiş konusunda.Gürcistan'dan Rus'yaya geçiş sırasında "triptik"
gibi herhangi başka bir belge istendi mi?(pasaport ve araç ruhsatı haricinde)
Teşekkurler.

Bana sormasanız da cevap hayır.

Çok teşekkür ederim,Tito Santana.Sonuçta bir forum ortamındayız ve önemli olan da bilgi paylaşımı bence.Bir kez daha teşekkürler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,459
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

SON KONULAR

Geri