Araç Üstü Çadır Ve Uygun Araç

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan swiping Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 65
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 30,058
Rexton benimde ilgimi cekiyor 2 el istedigin an satilmayabiliyor

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Rextonla ilgili 1. Kaygım ileride elden kolay çıkaramamak, 2. Kaygım da istanbulda yakıtının çok olacağı. Hoş Ahmet Bey max 11 lt olur diyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Etiketler
Rextonla ilgili 1. Kaygım ileride elden kolay çıkaramamak, 2. Kaygım da istanbulda yakıtının çok olacağı. Hoş Ahmet Bey max 11 lt olur diyor.

Depoyu bugün fulledim arkadaşlar 10.4 lt ful şehir içi yakıyor ayrıca araçta 8cm yükseltme kiti ve bf goodrich AT lastik var bunlarda yakıta negatif etki edicegi düşünülürse 2100 kg lik bir araç için fena sayılmaz 50 krs un altında şu an

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Depoyu bugün fulledim arkadaşlar 10.4 lt ful şehir içi yakıyor ayrıca araçta 8cm yükseltme kiti ve bf goodrich AT lastik var bunlarda yakıta negatif etki edicegi düşünülürse 2100 kg lik bir araç için fena sayılmaz 50 krs un altında şu an

AT lastik ve yuksletme kiti ile alinan deger gercekten cok iyi...

Rexton benimde ilgimi cekiyor 2 el istedigin an satilmayabiliyor

İkinci eli korkutuyor derseniz yanılırsın iz sonuçta bu klasman araçların tamamı bir parça yavaş satılır clio satmıyorsunuz ama geçen ay bir arkadaşım satışa çıkardı 118 yazdığı aracı 15 gün içinde 115 e sattı tabi satışın hızı yazdığınız fiyat ve aracın durumu büyük etken oluyor

Ayağın toprağa değmeyecek, toprakta yatmayacaksan hele de birazcık üşümeyeceksen kampın tadı olmaz. Evde salona bi çadır kurup yat.:smiley:
12-13 senedir aktif olarak kamp yapıyorum, bakış acısı doğru ama bu tavan cadırının kullanımı biraz daha geniş gibi. :smiley:
geçen sene uzun bir gezi yaptım, hiç durmadan yol aldım, yorulduğumda bir benzin istasyonuna cekip, cadırmı acıp girdim içine, kalkarkalkmaz yola devam şeklinde.
cok pratik oldu.
hatta bütün malzemelerimi içinde bırakıyorum, gece yatmalık kıyafet, tulum, ışık vs.

bu fiber cadırlarada bakmıştım ama benim kullanımım için uygun olmadığını düşündüm, kumaş ve ikiye katlanan model kullanıyorum.
acıldığında 140x240cm gibi bir ebata ulaşıyor ve tavan yüksekliğide süper, içi cok ferah oluyor.

cadırla ilgili tek sıkıntım 130-140km üzerindeki süratlerde bazen arabayı silkiyor(sarsıyor).
haricinde cok memnunum tavsiye ederim.

12-13 senedir aktif olarak kamp yapıyorum, bakış acısı doğru ama bu tavan cadırının kullanımı biraz daha geniş gibi. :smiley:
geçen sene uzun bir gezi yaptım, hiç durmadan yol aldım, yorulduğumda bir benzin istasyonuna cekip, cadırmı acıp girdim içine, kalkarkalkmaz yola devam şeklinde.
cok pratik oldu.
hatta bütün malzemelerimi içinde bırakıyorum, gece yatmalık kıyafet, tulum, ışık vs.

bu fiber cadırlarada bakmıştım ama benim kullanımım için uygun olmadığını düşündüm, kumaş ve ikiye katlanan model kullanıyorum.
acıldığında 140x240cm gibi bir ebata ulaşıyor ve tavan yüksekliğide süper, içi cok ferah oluyor.

cadırla ilgili tek sıkıntım 130-140km üzerindeki süratlerde bazen arabayı silkiyor(sarsıyor).
haricinde cok memnunum tavsiye ederim.
Tura ciktiginiz arac nedir...

3.0 hilux kullanıyorum.
cadır olarak goliath marka tercih ettim.

bir iki güzel fotoğraf bulayım dedim arayınca bulunmuyor :smiley:

şöyle bişi;
IMG 20170430 140315 335

13442550 10204854997615142 7110627513433731529 o

13458508 10204854998255158 8488000861973510392 o

Merhaba,

Uzun zamandır kamp yapma isteğim bulunmakta. Araştırmalarım sonucunda araç üstü çadır tam bana göre bir tarz olduğunu farkettim. 2 sorum olacak, bilgili ve ilgililerden yardım rica ediyorum.

1) 4 kişilik bir aile için araç üstü çadır uygun mudur? (2 yetişkin 2 çocuk)

2) Bir de aracın üzerine çadır kurabileceğim, aynı zamanda beni kamp yapacağım alana götürebilecek ve normalde zamanda da işe vs. götürebilecek araç ne tavsiye edersiniz? Ağır offroad düşünmüyorum. Sadece hem kampa gidebileceğim hem de günlük kullanabileceğim bir araç düşünüyorum.

Tavsiyelerinizi ve görüşlerinizi paylaşabilirseniz sevinirim.

Merhaba, bu çadır 4 kişi için kullanışlı olabilir. Linke bir bakın : Araç Üstü Çadır | Portfolio Categories | Gipsy Adventure Home

4x2 alacak olanlara uyarım, benim aracim Sorento, kumanda dan 4x4e aliyorsunuz. 4x2 modunda o kadar acayip yerlerde kaldim ki, ucuz olsun 4x2 qasqai alanlari dinleseymişim çok ağlarmışım.
Bakın çok saçma bi yerde böyle kaldım. Araç 2400Kg, 4x4 olmasa ne yapacaktım?
Video: http://youtu.be/prKpnb-WTgY

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam 1.5 Dci 4x4 duster'dan kyrona geçtim yakıt çok farketmiyor, hele ki ikisi kıyaslanamaz. 78bin'de aldım 2 yıl önce şuan 125 bin km'de.. servis çok ucuz çok güzel araçlar. Hocam şuan 140 bin tl ye kadar istediğim bi tarz alabilirim fakat şu araç altımdayken gerçekten hiç gerek duymuyorum...

Yokuş iniş sistemi kışın çok harika birşey, yaz ve kış modları var bence her araçta olması gereken birşey, 4x4 tabi vazgeçilemez... 4x2 araç almayın sonra 4x4 almak isticeksiniz ben araç içinde kamp yapıyorum bu arada fotolarda var' eşimle kalıyorum... sizde çocuklara alt kata bırakır üsttte'de araç üstü çadır alıp orada kalabilirsiniz...

bunlarda benden fotolar,

0b7879d7b056174491e90672e1f1fa11 428b0990a380afc020c7c1c7f9e75e63 Ab3b2e07dc65dcb8206360b6b68f570d Fd13bc9659e704b326297372937081c8 C1cc76d14c90a7c02c2da040f58eb4ec 80c9bd8ea40c303590aee36429e66229

Hocam 1.5 Dci 4x4 duster'dan kyrona geçtim yakıt çok farketmiyor, hele ki ikisi kıyaslanamaz. 78bin'de aldım 2 yıl önce şuan 125 bin km'de.. servis çok ucuz çok güzel araçlar. Hocam şuan 140 bin tl ye kadar istediğim bi tarz alabilirim fakat şu araç altımdayken gerçekten hiç gerek duymuyorum...

Yokuş iniş sistemi kışın çok harika birşey, yaz ve kış modları var bence her araçta olması gereken birşey, 4x4 tabi vazgeçilemez... 4x2 araç almayın sonra 4x4 almak isticeksiniz ben araç içinde kamp yapıyorum bu arada fotolarda var' eşimle kalıyorum... sizde çocuklara alt kata bırakır üsttte'de araç üstü çadır alıp orada kalabilirsiniz...

bunlarda benden fotolar,

0b7879d7b056174491e90672e1f1fa11 428b0990a380afc020c7c1c7f9e75e63 Ab3b2e07dc65dcb8206360b6b68f570d Fd13bc9659e704b326297372937081c8 C1cc76d14c90a7c02c2da040f58eb4ec 80c9bd8ea40c303590aee36429e66229

Sizin anlatiminizla kyron u sevmeye basladik

Aslında olay kyron değil, duster'dan sonra aracın çok kaliteli oluşu sanırım. İlk arabamdı duster, şuan 0 duster, temiz bakılmış kyron'un 10 yaşındakine eşit olarak piyasaya sunuluyor olması sanırım. Kısacası

0 duster=10 yaşında temiz kyron

Bu araç bu marka iyi ki piyasada tutulmuyor ki binebiliyoruz böyle güzel araçlara..

Ssangyong'u bilen biliyor dünyada, Tr'de binenler ya marka bilinci oluyor yada yurt dışında (uzakdoğu) bu aracı görmüş, bilmiş oluyor; pilotlar, mühendisler vs.

Gönül ister ki Range rover binelim, servisi can yakıyor, Toyota Land, 2011 modellerinin fiyatları dudak uçuklatıyor vs... Büyük heybetli araç kalmadı piyasada ucuza alabilecek.

Elimizdekini övüyoruz işte napalım hocam :smiley:

Ayrıca alalacele yazıyorum kusura bakmayın garip cümlelerle pek olmamış. Kusuruma bakmayın.

Aslında olay kyron değil, duster'dan sonra aracın çok kaliteli oluşu sanırım. İlk arabamdı duster, şuan 0 duster, temiz bakılmış kyron'un 10 yaşındakine eşit olarak piyasaya sunuluyor olması sanırım. Kısacası

0 duster=10 yaşında temiz kyron

Bu araç bu marka iyi ki piyasada tutulmuyor ki binebiliyoruz böyle güzel araçlara..

Ssangyong'u bilen biliyor dünyada, Tr'de binenler ya marka bilinci oluyor yada yurt dışında (uzakdoğu) bu aracı görmüş, bilmiş oluyor; pilotlar, mühendisler vs.

Gönül ister ki Range rover binelim, servisi can yakıyor, Toyota Land, 2011 modellerinin fiyatları dudak uçuklatıyor vs... Büyük heybetli araç kalmadı piyasada ucuza alabilecek.

Elimizdekini övüyoruz işte napalım hocam :smiley:

Ayrıca alalacele yazıyorum kusura bakmayın garip cümlelerle pek olmamış. Kusuruma bakmayın.

Karlı resimden gördüğüm kadarıyla küçükçekmece atakent. Ben de oraya yakın oturuyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR