Aracıma hidrojen taktirmalimiyim ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mydarling Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,084

mydarling

Kamp II
Yer
ANKARA
Değerli forum üyeleri bu ara biraz popüler olan bir konuda sizlerin değerli fikirlerini almak istiyorum. 97 model Grand cherokee lpg li 5.2 Aracıma hidrojen sistemi taktirmak istiyorum. Fiyat olarak 500 ile 1500 tl arasında. Görüştüğümüz firmalar en az % 20 ile % 50 arasında yakıtta tasarruf edileceğini bunun yanındada alt devirlerin canlanacagi bilgisini paylaştılar. Suyun elektroliz olmasıyla çalışan bir sistem. Sizce ne yapmalıyım ? Şimdiden düşünceleriniz için çok teşekkürler .

Etiketler
Ynt: Aracıma hidrojen taktirmalimiyim ?

Fikir guzel,fiyati tekrar arastirmakta fayda var :smiley:

Sent from my iPhone using Tapatalk

%20-%50 tasarruf mu oluyormuş? 100 km de 10 litre yakan 5-8 litreye mi düşüyormus?

Ynt: Aracıma Hidrojen Taktirmalimiyim ?

%20-%50 tasarruf mu oluyormuş? 100 km de 10 litre yakan 5-8 litreye mi düşüyormus?

Bence önce başkaları test etsin. Sanayi erkanı hidrojenli sistemleri kullanarak motoru bozulan arkadaşların araçlarını tamir konusunda uzmanlaşsın, sonra bakarız.

Arada insanları kaşıntı tutuyor. Zamanında beni de tutmuştu...
2001 yılında otoshow dergisinde okuduğum hidrojenle tasarruf konusunun üzerine gaza geldim. Firmayla irtibata geçtim. 99 model mitsubishi carisma aracıma o günün parası 750$ a taktırdım ki bu gün o para 1500 TL civarıdır...
Test yapacağız diye en az o günün parasıyla 300 tl lik benzin harcadık. Günlerce saatlerce uğraştık. Sadece kendilerini kandırdılar beni kandıramadılar....
En son haram olsun sizinle ahirette görüşeceğiz dedim ve söktürdüm...
Ben koskoca ulusal yayınlanan otomobil dergisinin kurbanı oldum. Sakın siz de bu hataya düşmeyin. Sadece kandırmaca bunlar...

Oncelikle değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Hatta aracımın motoru büyük olduğu için tasarruf miktarlarında artışta olacağı söylendi. Ama sizlerin önderliğinde bu sevdadan vazgeçmem gerektiğini çok iyi anlıyorum. Fikirlerini esirgemeyip yardımda bulunan bütün arkadaslara çok teşekkürler.

arkadaşlar dr ömer ne kadar doktorsa bu sahtekarlar da o kadar tasarruf cihazı üreticisi. kanmayın bunlara. erke dönergeci diye bir salon dolusu paşa bu memlekette bedava enerji işine girdi, gazetelerde sayfa sayfa ilan verildi. sonuç koca bir fısssssss. 1500 liraya gidin arabanın deposunu doldurun kalkışlarda yüklenmeyin, sakin sürün 110 km yi geçneyin arabanız bakımlı olsun o zaman tasarruf edersiniz.

burakuysal' Alıntı:
Arada insanları kaşıntı tutuyor. Zamanında beni de tutmuştu...
2001 yılında otoshow dergisinde okuduğum hidrojenle tasarruf konusunun üzerine gaza geldim. Firmayla irtibata geçtim. 99 model mitsubishi carisma aracıma o günün parası 750$ a taktırdım ki bu gün o para 1500 TL civarıdır...
Test yapacağız diye en az o günün parasıyla 300 tl lik benzin harcadık. Günlerce saatlerce uğraştık. Sadece kendilerini kandırdılar beni kandıramadılar....
En son haram olsun sizinle ahirette görüşeceğiz dedim ve söktürdüm...
Ben koskoca ulusal yayınlanan otomobil dergisinin kurbanı oldum. Sakın siz de bu hataya düşmeyin. Sadece kandırmaca bunlar...

Onla geçmiş olsun ,Sanırım o yıllarda, yada birkaç sene öncesinde,karadağ mıydı neydi firmanın adı, bir hafta sonu bayilikler verilecek suyla çalışan araba kitleri için diye osenelerde ilan vermişti. Hafta başına millet yığılmıştı verilen adrese bayi olmak için.Bazısını iyi çarpmışlardı bayilik için para alarak.

daha sonra bir firma bayilik almıştı Ankara'da, tofaş servisi. Gittim baktım o zaman, ralli araçlarında turbonun ısıttığı havayı manifoltun içine su püskürterek buharın içindeki oksijenle karışımı oksijen yönünden zenginleştiren sistemler vardı oyıllarda, onu hidrrojen diye satıyorlardı millete. Bahsettiğim n02 değil. muhtemel aşırı besleme olarak değerlendirilmeyen bir sistemdi yarış kurallarım içinde.

Su püskürtme katkılı sistemler yakıtın bir kıvılcım ile tutuşturulduğu sistemlerde (Benzinli yani bujili içten yanmalı motorlar ile Jet motorlarında başarı ile kullanılır.)
Su püskürterek piston içine buhar yolladığınız zaman aynı anda pistona giren yakıt su buharının yüzeyine yayılıp çok büyük tutuşma yüzeyi elde ederler yakıt daha düzgün yanar.Yani konunun tekniği sadece ve sadece fizikseldir ve konusuda yüzel gerilimidir.(Kohezyon)
Saygılar

Doğrudur, benim demek istediğimiçinde her su olan sistem hidrojen jenaratörü değildir'di.

Bu arada bir fuarda jenaratör satan bir firma ile tanışmıştım. Söylediğine göre kapalıçarşıda kuyumcular bu sistemi kullanıyorlarmış hep, tarihi mekana basınçlı gaz tüpü girmesi yasak olduğundan.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,488
Kayıtlı Üye Sayımız
172,144
Kaydolan Son Üyemiz
zeloni

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR