Bafa Gölü Duyumlarım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Aysunfunda Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,694

Aysunfunda

Ağaçlarla konuşan kadın
Yer
İzmir
Arkadaşlar merhaba,
Bafa Gölü kenarında kamp yapmayı düşünüyoruz bi kaç arkadaş...ama aldığımız duyumlara göre göl kenarında akrep varmış, köyün içinde kamp yapın dediler...ben kaya mezarlarının olduğu bölgeyi düşünüyordum kamp için ama bilgi almakta fayda var yine sizden...arabayla gidebileceğimiz en yakın ve keyifli nokta neresidir Bafa Gölü'nde...? (Bol keyif bol eşya yüzünden araba yakınımızda olmalı:tongueout:) Bi de bu akrep olayı doğru mudur,bilen var mı?

Etiketler

Kapıkırı'na geldikten sonra göl kenarından toprak yolu takip ederseniz, Kapıkırı'nın eski yerleşimine gelirsiniz. Burası terk edilmiş durumda. Köyün içinde kamp yapmanızı tavsiye etmem, kaldı ki pek elverişli yer yok. Haritada işaretlediğim nokta kamp için mükemmel bir yer. Akrep mutlaka vardır, her yerde var ama bana denk gelmedi. Kükürt ve naftalin iyi fikir. Hatta belki bir de çivit.:smiley: İyi tatiller dilerim.
Bafa

Kapıkırı'na geldikten sonra göl kenarından toprak yolu takip ederseniz, Kapıkırı'nın eski yerleşimine gelirsiniz. Burası terk edilmiş durumda. Köyün içinde kamp yapmanızı tavsiye etmem, kaldı ki pek elverişli yer yok. Haritada işaretlediğim nokta kamp için mükemmel bir yer. Akrep mutlaka vardır, her yerde var ama bana denk gelmedi. Kükürt ve naftalin iyi fikir. Hatta belki bir de çivit.:smiley: İyi tatiller dilerim.
Ekli dosyayı görüntüle 500900

Yiğit Bey, mesajınız için çok teşekkür ediyorum tesadüfi olarak biz de tam söylediğiniz noktayı keşfettik gittiğimizde...gecenin bi vakti başak tarlasının içinden geçerken biraz korkmadık değil açıkçası ama vardığımız nokta inanılmaz keyif verdi bize...özellikle de sabahın ilk ışıklarında
Akrebe rastlamadık bu arada...herşey çok keyifliydi.
Tekrar tşk ediyorum

Yiğit Bey, mesajınız için çok teşekkür ediyorum tesadüfi olarak biz de tam söylediğiniz noktayı keşfettik gittiğimizde...gecenin bi vakti başak tarlasının içinden geçerken biraz korkmadık değil açıkçası ama vardığımız nokta inanılmaz keyif verdi bize...özellikle de sabahın ilk ışıklarında
Akrebe rastlamadık bu arada...herşey çok keyifliydi.
Tekrar tşk ediyorum

:smiley: Güzel geçtiğine sevindim. Sabahları gerçekten çok güzel oluyor.

Sabahı da akşamı da çok keyifliydi:smiley:köyün bitimindeki kayalık arazide de bolca tırmanış yaptık...hoş benim için 4 saatlik yürüyüş ve tırmanış biraz sıkıntılı bitti ama yine de dediğim gibi güzel bi keşif oldu bizim için :smiley:

Merhabalar ,
Bafa gölü ve etrafında Çok güzel kamp yerleri mevcuttur. Cafe - restoran tarzı yerlerde de camping hizmeti verilmekte. Doğasi gereği Akrep bulunmakta.ama camping yerlerinin etrafi "DDT" türü veya türevi zehirlerle ilaclanmakta diye hatırlıyorum. genellikle akrep nedeniyle "tavuk" yetiştirilerek de onlem alınmakta.
"kapıkırı" denilen bölgeyi ziyaret etmenizi tavsiye ederim.
ayrıca deniz kenarında KAZIKLI beldesine yakın olan GÜRÇAMLAR köyü ve sahiline de uğramanız KIYIKIŞLACIK IASOS antik kenti üzerinden Milas - Güvercinlik Bodrum Yoluna Çıkabilir Harika Bir Yolculuk Önerebilirim.
Hatta Güvercinliğe varmadan MUMCULAR uzerinden MAZI - HURMA - ÇÖKERTME - ÖREN - ALATEPE -AKBUK - KIRAN SAHİLI - AKYAKA üzerinden GÖKOVA Muğla Sakar gecidi cıkışından yola devam edebilirsiniz. keyifli bir yolculuk olabilir.

KEYİFLİ i yolculuklar dilerim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,441
Kayıtlı Üye Sayımız
172,099
Kaydolan Son Üyemiz
Attorney58

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR